Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 éves vagyok, naponta 1-2...

13 éves vagyok, naponta 1-2 szál cigit szoktam felszívni. Mennyire ártalmas? Rendes válaszokat várok, nem szidasokat! Stb.

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm
2016. máj. 23. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
ne cigizz
2016. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gnoomage ***** válasza:
Nagyon...
2016. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főleg fejlődő szervezetre káros.

Az a baj (lehet hogy most elképzelhetetlen), hogy ha továbbra is folyamatosan dohányzol, az adag egyre emelkedni fog, több és több kell majd. Sokan egy életen át küzdenek, hogy letegyék ezt a káros, mérgező bűzrudat.

Tiniként nagyon jó buli meg menő dolog elkezdeni, aztán majd jön hogy "abbahagynám de nem tudom"...

Sokakkal találkoztam akik jó bulinak tartották ezt, "abbahagyom amikor akarom, sportember leszek, nem fogom ezt felnőttkoromban csinálni" és nem tudta abbahagyni...

2016. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eléggé, fejlődésben lévő szervezetnek különösen ártalmas!
2016. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a rendes válasz az az amikor megdicsérnek, és mondják hogy csak így tovább. Ezt várod ?

Hát én meg mondom neked én dohányoztam régebben.

Akkora hülye birka voltam, nem is tudom miért szívtam, talán a társaságért. Néhány év után úgy éreztem hogy meg öl. Futni nem bírtam, fulladtam rendesen. A köpetem mint az egérragasztó olyan volt. Gusztustan , de állandóan szakadozott felfele a slejm. Büdös voltam, fáztam mindig az érszűkület miatt. De ezért cserébe sose volt pénzem. Iszonyú sokba van a dohányzás. Ezt te is kitudod könnyen számolni mert nagyon hamar elmegy az egy doboz cigi naponta. Mostani áron is évi 365000 forint csak a cigi. Persze ez is több lesz előbb utóbb, mert hol egy buli hol egy kis ivászat , meg többet is szívsz majd mint egy doboz. Na és még egy öngyújtó, meg mindíg valami pénz költés. Már az elektromos cigi is minden második embernek van. Ennek nem tudom az árát, de biztos nem olcsó. És ettől még kevés ember az aki leszokik. De ha lesz is nagyon sok pénzed hogy ezt a pénz kiadást nem veszed észre , az egészséged az fontosabb lenne. Én nagyon sokszor lehülyéztem magam amiért rászoktam, de sikerült ha nehezen is, leszoknom.

2016. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felszívni?

Amúgy igen, káros. Fejlődő szervezet.

Hogy mennyire? Károsabb, mintha nek cigiznél, de nem annyira káros, mint napi 1-2 doboz.

Hamar lehet abból az 1-2 szalbol napi 1,5 doboz. Sok haverom beesett ebbe a csapdába.

"Csak bulin 1-2 szál" aztán mar 4-5 lett, majd 10, aztán már hétköznap is 1-2, abból lett 5, 10 és most ha iszik egy éjszaka alatt 1,5 doboz, hétköznap meg 1 doboz.

2016. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!