Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék egy vizipipát! Az...

Szeretnék egy vizipipát! Az tényleg annyira káros mint ahogy mondják? Vagy nem olyan káros mint a rendes cigi?

Figyelt kérdés
A 14.születésnapomra szeretnék egy vizipipát unokatestvérét most kapot és ő is csak ajánlja!
2016. máj. 24. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, először én is azt gondoltam, hogy nem olyan káros - egy ismerősöméknek van is, és bár nem dohányzom, azon az évi 1-2 alkalmon szívesen kipróbáltam DE! észrevettem, hogy mindig olyan furcsán rosszul vagyok azok után az esték után, és alaposabban utánanéztem, lehet-e a kettő között összefüggés, és azt írták, súlyos oxigén-hiányt okozhat (a magyarázatra már nem emlékszem, miért). Mindenesetre nem próbáltam többet, és azóta soha nem éreztem olyan rosszul magam. Szóval bár tényleg nagyon hangulatos és kellemes, én nem ajánlanám, főleg nem 14 évesen (bár ugye, minden szervezet másképp reagálhat, és hát ez legyen a legveszélyesebb dolog az életedben:S)

Szerintem elég, ha párszor társaságban kipróbálod, saját nem kell.

2016. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem káros, mint a cigi, de minden káros, amit erőszakkal szívsz le a tüdődbe.

Csak amiatt meg ne pipázz, mert a többi majom divatból pipázik.

2016. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kár hogy az unokatestvér nem kirándulást vagy könyvolvasást ajánlott.

Gondolom ha megdugta volna egy kan néger, most te se hagynád ki szíveset a szülinapodon.

2016. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így ahogy az utolsó.
2016. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tény, a ciginél nem károsabb, de káros és tönkre teheti a tüdőd.
2016. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak az ostoba tinédzserek szajkózzák folyton, hogy a vízipipa nem olyan ártalmas, mint a bagó, mert jajj, a víz megszűri a füstöt és így, meg úgy.

Ugyanezek a fiatalok azt is hiszik, hogy a bagóról nem lehet leszokni pikk-pakk, hogyha letüdőzik a füstöt, akkor nem kapnak szájrákot, stb.

Butaság. A vízipipa is ugyanolyan ártalmas, mint a cigi, sőt, sokkal ártalmasabb, mert sokkal több füstöt szívsz be egyszerre, semmi oxigént sem kap a szervezeted.

2016. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát :)
2016. máj. 25. 10:02
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Hidd el 6-os nem hülyeség az, hogy a víz valamelyest megszűri a füstöt, máskülönben nem nagyon színeződne el a tartályban lévő víz(jellegzetes sárgás színűre), ettől függetlenül, ahogy tapasztaltam a vizipipa jobban megterheli a tüdőt, úgyhogy ne lógjatok rajta túl sokat, mert kikészíthet. Bár nemvagyok kutató, de szerintem kevésbé káros mint a cigi, mivel vp-nál nem ég papír, így nemjut annyi kátrány a szervezetbe. Jó vp-zést (+ egy tanács szerintem ne dohánnyal kezd, hanem próbálgasd a pasztákat/köveket és majd csak később használd dohánnyal, mivel így kevésbé károsabb és nem annyira "karakteres" az íz.)
2016. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az unokatestvérem eperrel vagy cappucinoval izesiti
2016. máj. 26. 12:00
 10/11 without ***** válasza:
mi a tök van a világgal? egyre több helyen olvasom már ezt nem csak itt hanem a face-s pipás csoportba is egyre gyakrabban írnak be ehhez hasonló kérdéseket 13 éves forma gyerekek, a kérdésedre válaszolva 1. attól függ kik mondják akik benne vannak azok szerint nem annyira akik meg nem azok meg csak a sok füstöt látják és igen hát a hegyi levegőnél biztos károsabb 2. szerintem nem olyan káros mint a cigi a pénztárcádnak mind a kettő de nekem a vizipipa nem okozott függőséget akkor használom amikor én akarom és mivel nagyon drága a szívni való ezért egyre kevesebbet ,mindennapos használatra semmiképp sem ajánlom senkinek max heti egyszer tűrhető de ma holnap 14 évesen nem ezek kéne kattognia az agyadnak
2016. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!