Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Bebizonyítom, hogy miért nem...

Bebizonyítom, hogy miért nem olyan káros a cigi mint ahogy mondják! Ezek már jó érvek?

Figyelt kérdés

Cigi - alkohol össze hasonlítás!

Cigi - legdurvább dohányos akit láttam, majd megfulladt a köhögéstől szó szerint!

Alkohol - legdurvább kéz remegés beszélni alig tudott,úgy le épült az agya.

Cigi - elvonási tünet idegesség, ingerültség.

Alkohol - elvonási tünet - remegés, idegesség, akár lopás a pénzhez jutáshoz!

Cigi - túl adagolás hányinger fejfájás, rosszul lét.

Alkohol túl adagolás - család verés agresszió, ájulás, detox.


Ugye hogy a cigi annyira nem is káros?

Várok ellen véleményt!

Köszike! :)



2013. dec. 11. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan két közel annyira káros dolgot hasonlítasz össze és ebből leszűröd, hogy az egyik nem is az? Attól mert az alkohol durvább hatást idéz elő attól nem lesz a cigi kevésbé káros.
2013. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól látom, hogy ez egy cigi vs. alkohol összehasonlítás? Nem pedig "cigi miért egészséges" érvek. De, a cigi pont olyan káros, ahogyan mondják.

NEM KELL két rossz közül választani egyet. Egyiket se kell választani.

2013. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy olyasmivel veted össze, amit károsabbnak állítasz be, a cigi nem fog veszteni a pusztítóerejéből. A nemdohányzó (=alapértelmezett!) állapothoz kell hasonlítani a bagófüggést, akkor derül ki, mennyire káros valójában. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, egy félkezűnek azért nem nehéz vezetnie, mert van olyan, akinek mindkét keze hiányzik (és neki még nehezebb).

Írom mindezt úgy, hogy nem tartozom azok közé, akik a cigit a Sátán termékének tartják.

2013. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, most a cigit és az almát légyszíves, te okoskodó balhere.
2013. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
En meg bebizonyitom mennyire karos.20eves vagyok,13eves korom ota dohanyzom,es ilyen fiatalon megertem,hogy lassan kihullik alul a fogam ...Es mitol? A CIGITOL...Szoval ez hatalmas baromsag volt toled,mar ne haragudj!!!!
2013. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jo érvek! Csak azt nem értem, hogy mi az értelme, mert minden rendes alkoholista tudja, hogy cigi nélkül nem is igazi a pia. Ugy rendesen berugni sem érdemes. Remélem ezzel egyetértesz!!!???
2013. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi hatása mindkettőnek elég káros, a cigizőknek az agya nem megy tönkre, ebből a szempontból talán jobbnak mondható. De a COPD se jobb.


Az elvonási tünet mindenkinek rossz. A lopás pedig nem függ össze egyikkel sem, ha valaki szereti a csokit és lopni akar, az fog. Vagy almát. Vagy akármit.


Az alkoholtúladagolás valóban látványosabb és gázabb, de azért a fogyasztó többsége nem jut el a detoxig, kis mennyiségben, alkalmanként pedig nem káros.


Szociális szempontból mindkettő káros, a dohányos a füstjét "teregeti" mindenkire, az alkoholista viszont nem feltétlenül ártalmas, nem mindenki válik agresszív családverő barommá.

Pénzügyi szempontból meg mindkettő drága, bár ma már lassan olcsóbb bedobni valami kommerszet, mint a napi betevő cigi árát kifizetni.


Akkor most hasonlítsd össze őket a heroinnal, ugye, hogy az abszint milyen egészséges dolog?

2013. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"össze hasonlítás" - egy szó.


Ha az alkoholt akarod lehúzni, akkor írd oda, hogy bele lehet halni az elvonási tüneteibe, kevesen tudják, de tény, van aki már menthetetlen, ha leáll, belehal.


"akár lopás a pénzhez jutáshoz!" ez ugyanannyira lehet jellemző egy dohányosra mint egy alkoholistára, ez hülye érv volt.


"túl adagolás" - egy szó


"család verés" - egy szó


Ugye nem töltöttél el sok időt ezzel az egésszel? Ha nem, akkor nem gáz, ha sok energiát fektettél bele, akkor kár volt..:) vagy csak elkapkodtad.


Én kifejezetten utálom a dohányzást (főleg azért, mert én is sokáig dohányoztam), de az alkohol szerintem is sokkal rosszabb "szokás", habár annyi előnye van, hogy kis mértékben egészséges, a cigiből viszont egyrészt szinte nincs kis mérték, mert nagyon kevés olyan dohányos van, aki csak néhanapján, havonta elszív 1-1 szálat, másrészt az az egy szál is teljesen felesleges, büdös, és egészségtelen.

2013. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Ui.: "ellen vélemény" - egy szó.
2013. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
gyökér.
2013. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!