Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az elektromos cigitől miért...

Az elektromos cigitől miért kapar a torkom?

Figyelt kérdés
A napokban próbálgattam két ízesítésűt. Az egyik mogyorós volt, abból egy szívást csak, és egy kicsit kapart csak a torkom. Olyan mintha lerakódott volna valami a torkomban. És egy 10 perce egy mentolosat (mindkettő nikotin mentes ha ez számít), ebből a mentolosból jó sokat, mert próbálgattam. Ez normális dolog, azóta is köhögök folyamatosan és még mindig olyan mintha lerakódott volna valami ott. egy barátnőmet kérdeztem, ő ilyet nem tapasztalt. Persze ez lehet nem is baj, legalább nem fogok ilyet használni, de ez normális dolog? Egyébként ez előtt se cigit e e-cigit nem szívtam.

2016. jún. 14. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az e-cigit kicsit máshogy kell szívni mint a simát. Bár írtad, hogy Te simát se szívtál.. Mindenesetre hozzá kell szokni. Kicsit próbálgatni kell pár órát, vagy akár egy napot hogy belegyere. A kazántól is sokminden függ, meg a beállításoktól is.


No meg vannak olyan emberek akik érzékenyek a e-cigi folyadékban található propilén glikolra, és ezért nem bírják szívni. Bár ez kicsit más tünetekkel szokott jelentkezni.

2016. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy jól szívom-e, de igazából a próbálgatást meg az én esetemben hülseségnek tartom. Nem szeretnék cigizni, se elekromos cigizni, szimplán kipróbáltam másokét, csak valahogy nagyon nagyon rossz volt a torkomnak. Végülis mindegs is, talán ez miatt soha nem is fogok dohányozni, ami mindenhoy jó dolog :) köszi a választ :)
2016. jún. 14. 15:00
 3/20 -H.- ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy propilén-glikol allergiád van, azért érzed ezt.
2016. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Francokat allergia. El van árasztva a piac használhatatlan minőségű készülékekkel.
2016. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Már próbálgattam jó sokszor, mostmár nem érzem ezt, szóval elég valószínű, hogy csak rosszul csináltam vagy mert még sosem csináltam :)
2016. jún. 20. 14:31
 6/20 anonim ***** válasza:
7%
Vigyázz!!! Az e-cigi is függőséget okoz! Most hagyd abba, amíg még megteheted!
2016. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem kell vigyáznom, nem lehetek ettől függő :D
2016. jún. 21. 19:06
 8/20 anonim ***** válasza:
miért ne lehetnél? ha a nikotinmenteset használod, maximum csak akkor nem lehetnél. brutális függőséget csinál az ecigi
2016. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tévedsz, ha azt hiszed, hogy az e-cigi nem okozhat függőséget. Bármi iránt kialakulhat a függőség! A függőséghez nincs szükség semmilyen kémiai anyagra, mint pl.a nikotinra. A nikotin nem csinál semmit sem az agyban, mint ahogyan ezt régebben gondolták...Maga a viselkedés az, ami miatt kialakul(hat) a függőség.
2016. jún. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, még jó, hogy le is írtam, hogy nikotinmentes.
2016. jún. 22. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!