Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik cigi kevésbé káros?

Melyik cigi kevésbé káros?

Figyelt kérdés
Uj suliba kerültem és sajnos rászoktam a dohányzásra. mennyi ídő után lehet tüdőrákot kapni vagy ilyenek? és van olyan cigi ami kevésbé káros?
2008. szept. 26. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hány éves vagy, de gondolom még fiatal, mert suliba jársz, elöször is a tüdőrák kialakulása nagyon sok mindentöl függhet, mennyit szivsz, miota, meg milyen cigit.... de mindenképp káros, ha nem is egyböl a rákra gondolunk, akkor is a fejlödést lelassitja, és gégerákot is okozhat!!! Nagyon sok hátulütöje van, jol gondold meg, vannak példák és ellenpéldák is, van ismerösöm aki tüdőrákba halt meg és sose dohányzott, de van ismerösöm aki 42 évesen ott hagyott 2 kiskoru gyereket tüdőrák miatt. Gondolkozz el !
2008. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
96%
A dohányzás megsokszorozza a daganatos betegségek kialakulásának esélyét és más tüdő,szív és érrendszeri betegségek kockázatát.Nincs olyan cigaretta ami kevésbé káros lenne.Ezt dohányosként mondom.Szokj le amíg nem leszel a rabja utána már nagyon nehéz.
2008. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

A meg nem gyújtott cigi;)

Igazából minden cigi káros, hogy milyen mértékben az változó, de még az un light cigik is elképesztő méreganyagokat tartalmaznak. ugyebár közhely, de próbálj meg leszokni. Statisztikailag erre 4 éved van, ezidő alatt tud egy ember külső segítség nélkül leszokni, utána már csak akkora akaraterővel, amivel csak kevesenrendelkeznek, illetve súlyos lelki trauma hatására.


Hogy a kérdésre is legyen válasz, ha mindenképpen dhányzol, akkor lightot vegyél, ezek se sokkal jobbak, mint a rendes, de legalább valamivel.

A rákra a dohányzás igazából kockázati tényezőt jelent, azaz ha genetikailag, vagy az életmódod folytán fogékony vagy rá, akkor a dohányzás nagyban növeli az esélyét, hogy megkapd. De még ha nem is vagy rá fogékony akkor is lehet rákod, csak az esélye kisebb. szerencse, vagyinkább balszerencse kérédése.

2008. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

vizipipa.

ha mar nagyon muszaj

es az tarsasagban is korrekt, sok szorakozohelyen van ra lehetoseg.

2008. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát igen, nincs nem káros cigi, de ha lehet választani, akkor azok, ameikben kevesebb miligramm a káros anyag, nikotin meg nem tudom mik vannak még benne az oldalán mindegyiken rajta van. a tüdőrák azért nem csak ettől függ, ahhoz az is kell h hajlamos légy rá, ráadásul alattomos betegség, kialakulhat cigi nélkül is, meg azzal is.
2008. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
én is dohányzom. a gyengébb cigik sokkal károsabbak mint a simák, mert eljut a tüdőben lévő hörgőcskékbe is ahonnan a daganatot sokkal nehezebb kimetszeni, az erős cigarettával ellentétben. szóval sokkal károsabb, de én is 1/0,1/0-es et szívok mert azt szeretem :-)
2008. szept. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Elözö válaszolotol kérdem mik jutnak el a gyengébb cigiből jobban mint az erössebböl ? Azért kérdem mert én mindig a leg-lights-abb cigit veszem, köszi elöre is
2008. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
nincs kevésbé káros cigi. próbálj meg leszokni, magadnak teszel jót.
2008. szept. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

A gyengébb cigi ugyanolyan káros, mint az erősebb. Csak a környezetet rongálja kevésbé.

Méghozzá azért, mert a gazdája azt jobban és többet szívja. Ugyanis ösztönösen ki akarja venni belőle ugyanazt a nikotinmennyiséget.

2008. szept. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"A cigaretták átlagos kátrány-, szén-monoxid- és nikotintartalmát szigorú rendeletek szabályozzák. Sajnos az alacsonyabb kátránytartalom maga után vonja a nikotin mennyiség csökkenését is, ami miatt a rutinos dohányosok az ilyen cigarettákat még intenzívebben és mélyebben szívják le. Tehát semmivel sem kevésbé károsak az alacsonyabb kátránytartalmú cigaretták."-sulinet.hu



[link]

2008. szept. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!