Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás leszokás után...

Dohányzás leszokás után raktad félre az árát?

Figyelt kérdés
3 hete tervezem a leszokást. Eddig egyszer sikerült 7 napra megállni. Na de majd most :) mondtam már sokszor, de neki futok holnap reggeltől. Sokat olvastam, hogy hiába marad meg a cigi ára a leszokás után ezt az összeget nem érzékeled mert elmegy másra. Én azt tervezem, hogy minden nap lerakok 2000ft-ot, ami a napi 2 doboz világoskék Sophie cigim ára, és ahhoz nem nyúlok, hiszen úgyis elkölteném cigire, függetlenül az anyagi helyzetemtől. Ily módon próbálta már valaki az árát megtartani? Ha holnaptól nem dohányzom, jövő őszre majd egy misi jönne össze, ez mondjuk elég nagy motiváció, és egyben kiábrándító is mennyit füstöltem el az elmúlt 12 évben. Majd beszámolok hol járok, addig is várom a hasznos tanácsokat, élményeket.
2016. júl. 29. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy dobozba tettem a pénzt, amit a cigin megspóroltam, ez nagyon motiváló, így látja az ember, hogy mennyi ment el cigire, ezt a pénzt nem szabad hozzácsapni a konyhapénzhez.
2016. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem is akarom hozzárakni a többihez, mert akkor félő nem motivál, és nincs látszatja. De így minden évbe belefér egy-egy nagyobb nyaralás. Hozzáteszem eddig is voltunk/megyünk nyaralni, de milyen jó érzés lesz olyan pénzből pancsolni a tengerbe a családdal, amit apuci elfüstölt volna. Azért ijesztő milyen buta is tud lenni az ember.... Tudjuk hogy rossz, drága... de 12 év kell hogy elszánjam magam. Párom szerencsére sose dohányzott, és igazán sose haragudott rám amiért én igen, de engem mindig is zavart, mikor este az aznapi utolsó bagó után fogat mostam, majd odabújtam mellé, és én magam éreztem a büdös füstöt, hát akkor ő mit érezhetett... A kislányom még nem tudja mondani, hogy apa büdös a szád, hajad, ruhád, mert még 8 hónapos de ezt nem is akarom megvárni, ezért reggeltől végeztem a cigivel. Van még jelenleg 5 szálam és annyi volt.
2016. júl. 29. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

közösen szoktunk le barátnőmmel, mindketten napi 1-1,5 dobozzal szívtunk. az erre szánt pénzt leszokás alatt egy 5 literes befőttesüvegbe gyűjtöttük. (egy évig gyűjtöttük, de hamarabb megtelt) egy év múlva Balira mentünk a pénzből ketten 2 hétre.

azóta sem gyújtottam rá, bár a csajjal sajnos szakítottam. ő állítólag visszaszokott (haveroktól tudom)

2016. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi biztató hozzászólásokat, várok még hasonló történeteket. Elérkeztem az utolsó szál cigimhez, de még nem gyújtok rá. Majd 20 órakkor, és az lesz az utolsó! Majd jövő héten jelzem mi a helyzet.
2016. júl. 29. 19:37
 5/8 anonim válasza:
Mi is a férjemmel együtt szoktunk le. És egy olyan persejt vettünk amiből nem lehet kivenni a pénzt... És minden hónapban fizukor bedobtam az a 20.000. Ft amit el szívtunk volna ketten.. A legjobb az volt benne mikor idény nyáron összetörtük a persejt... Abból finanszíroztuk a tengerparti nyaralásunkat :) én ajánlom hogy gyűjtögesd össze :) megéri ;)
2016. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg úgy 2021-ben még olvassa ezt valaki, akkor röviden annyi történt azóta, hogy a kérdés kiírása után még nagyon sokáig cigiztem, de 2020.12.-ba végleg sikerült letenni a niquitin minitab segítségével. A pénzt nem gyűjtöm de érezhetően több pénz marad a bukszában. Sok sikert mindenkinek!
2021. ápr. 15. 11:08
 7/8 anonim válasza:

Jobb később mint soha 😊

Gratulálok és légy kitartó 😊

2021. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gratula
2021. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!