Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen kipróbálni a cigaret...

14 évesen kipróbálni a cigarettát?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem rászokni akarok, meg naponta szívni, csak egyszer kipróbálni. Isten őrizz, hogy menőségből, egyszerűen csak nagyon érdekel.

Tehát mennyire itélnétek el azokat az embreket, akik egyetlen egy szálra rágyújtanak 14évesen.

Tudom, hogy nagyon korai, nem is vagyok rá büszke, és még nem is gyújtottam rá de nagyon érdekel. A szüleim is naponta szívják előttem, ez is hozzájárul.

Nektek mi erről a véleményetek?

Kérlek kerüljük a veszekedést generáló válaszokat, kultúrált véleményeket szeretnék hallani, amim el lehet gondolkodni.

14/L


2016. aug. 5. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első alkalom nem kellemes, nem fogod élvezni

Biztos jól néz ki ahogy egyesek vígan pöfékelnek, vagy feszültséglevezetésre használják vagy egy dohányzó kör együtt tölti a cigiszünetet és elvannak, de ez már a függőség kialakulása után van, aminek hatásait (jó/rossz) egy esetből nem fogod megismerni.


Ha gondolkodni akarsz: minden dohányos úgy kezdte, hogy csak kipróbálta egyszer. Egyszer-kétszer majd csak néha-néha, majd csak amikor épp társaság-buli van, majd szépen lassan nő a gyakoriság és végül függő dohányos az illető.

2016. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia :D én is 14 évesen próbáltam ki először és utoljára. Egyik barátnőm rávett, bár én csak egyszer szívtam bele. Ne számíts akkora nagy dologra, igaz, mindenkinek máshogy hat, én köhögtem meg majd megfulladtam :D
2016. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi intelligens válaszokat, szívesen fogadok még többet.

Kedves 1.!

Tudom, sokan mondják, hogy úgysem fognak rászokni, persze én is ezzel a sablon szöveggel jövök.

Csak egyszerűen gondolom magam olyan erős személyiségenek, akit némi nikotin nem tud irányítás alatt fogni.

Persze jönnek majd a válszolók, hogy éretlen kislány vagyok még, akinek barbiznia kéne, de sajnálom, ők nem fogják megváltoztatni a véleményem, ahogy én sem fogom az övéket:)

2016. aug. 5. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Inkább később próbáld ki.
2016. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elhatározásod mentális dolog. A függőség viszont részben testi, részben mentális. Ha az agyad "rászokik" a nikotinra akkor a testi tünetek erősödni fognak amikor kiürül a szervezetből és hiányozni kezd. Pont ezért nehéz leszokni, mert hiába dönti el az ember hogy ő nem szív többet, a teste és az agya "szenved" az elvonástól, és egyszerűbb még egy szálra rágyújtani és kielégíteni a hiányt mint sokáig szenvedni az elvonástól, ami a hangulatra-teljesítőképességre-koncentrációra-közérzetre és minden másra hatással van.


El tudod határozni hogy nem eszel vagy iszol többet? Igen, sőt a kezednek és szádnak is képes vagy parancsolni hogy ne tegyenek semmit ami a bevitelt segíti. De a testedet és az agyadat nem tudja a tudatod becsapni, és ugyanúgy elvonási tüneteid lesznek majd testi-mentális leépülés.

2016. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is 14 éves vagyok és agy táborban szívtam bele először egy cigibe csakhogy nem éreztem semmi ízét (?).. Rá egy kis időre itthon is kipróbáltam (persze a szüleim nem voltak itthon) és rájöttem egyáltalán nem jó, finom, stb. Azóta sem volt cigi a kezemben :) Nem akarlak meggyőzni hogy ne is nyúlj soha a cigihez de arra sem intelek hogy gyorsan kóstold meg te is, mert mások ezt teszik, de lehet neked tetszeni fog és valahogy rászoksz.. Ez csak a te döntésed de semmi jó nem származik majd belőle..
2016. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én 13 évesen próbáltam ki először. Mindenki cigizett a társaságomban,akik 14-5 évesek voltak,és hát ha elmentünk bulizni,akkor pár pohár pia után el-el szívtam egy-két szál cigit. Aztán vettem én is egy dobozzal a következő alkalommal,aztán meg már hét közben is eljártam 1-2 nap.

Azóta is tartom ezt a társaság/buli dolgot,most vagyok 15.

Teljes mértékben nem tudnám nagyon otthagyni a cigit,mert ez nekem így megfelelő,hogy ha beülünk egy kávézóba,elmegyünk egy szórakozóhelyre,vagy csak sétálunk egyet akkor elszívok pár szálat.

Próbáld ki. De ha ki akarod,akkor rendesen. Ne az első szívás után nyomd el,ha már meg gyújtottad azt a szál cigit,szívj bele párszor. Miután már ráérzel arra,hogy hogy tüdőzd le meg minden,akkor teljesen más lesz.

Ajánlom a vékony cigiket kezdésnek. Nálunk,Szerbiában van ilyen pink style,általában lányok szívják,mi azzal kezdtük :D

15/f

2016. aug. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 12 éves próbáltam ki először, én is csak a kíváncsiság végett. Nem lett belőle semmi, nem kezdtem el cigizni akkor. 15 évesen kezdtem el cigizni, de nem azért mert annyira izlett még akkor amikor 12 voltam :)
2016. aug. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fog senki sem elítélni egy szál cigi miatt, de szerintem a 14 az pont egy rossz kor a kipróbálásra.

Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb dohányos 12-15 éves kora között próbálta ki a cigit (jómagam is 14 évesen), olyat nem is ismerek szerintem, aki korábban vagy később próbálta ki, és mégis rászokott.

Lehet, hogy erősnek hiszed magad, de pont most vagy a legbefolyásolhatóbb korban. Én is azt hittem, hogy csak kipróbálom. Előtte borzasztóan cigiellenes voltam, nagy szerencsémre viszont rohadtul tetszett nekem az első szál - gyanítom azért, mert nem tüdőztem le, így nem köhögtem, nem fulladoztam, csak élveztem.

2016. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!