Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzik a mai fiatalok...

Miért dohányzik a mai fiatalok 90%-a?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 18:35
1 2
 1/19 90-ben született F.. válasza:
100%
A különböző korcsoportokat tekintve jelentősen eltérnek a dohányzási szokások. A 15–18 évesek között a lányok 14 százaléka dohányzik, ugyanebbe a korcsoportba tartozó fiúknak viszont csaknem a negyede. A nőknél a következő két korosztályban (18–34, illetve 35–64 év közöttiek) jelentősen magasabb ez az arány, mint a fiatalkorúak körében, előbbiek 29, utóbbiak 27 százaléka rendszeres dohányzó. A 65 év feletti nőknek viszont már csak mindössze 7 százaléka tartozik ebbe a körbe. A férfiaknál a fiatal felnőtt korcsoportban (18–34 évesek) csaknem kétszer akkora, 42 százalék a dohányosok aránya, mint a fiatalkorúak között. Ez jelentős növekedést mutat a 2009-es 36 százalékhoz képest. A középkorúaknál nincs lényeges változás, 35 százalék a 2009-es 36 százalékához képest. Végül a legidősebb férfiaknak csak 18 százaléka szív rendszeresen cigarettát, és közülük szoktak le a legtöbben az elmúlt öt évben, amikor még 38 százalékuk dohányzott.
2016. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
86%

Legyen inkább 60.

Ezt tőlük kell megkérdezni, én egész életemben fél szálat szívtam el, és próbálok rájönni, hogy az emberek mért költenek vagyonokat egy olyan dologra, ami egészségtelen, büdösek lesznek tőle, és szar az íze. Még nem jöttem rá, de már megkértem a brit tudósokat, hogy vizsgálják ki.

23/F

2016. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem újdonság, már régen is szívta az akkori fiatal.
2016. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
81%

1.Azért mert "menő" (bár nem tudom mi a menő abba h majd rá pár év múlva göthülni fogsz mint az állat...)

2. Azért mert kergeti az a vágy h kipróbálhassa, és hát sokan nem tudnak leszokni róla és így lesz a fiatalok többségéből láncdohányos..

2016. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Szerintem mert gyengék, azért szívják!

Függők,feszültek,idegesek,agyatlanok!

2016. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám mesélte, hogy egyszer fiatalon kipróbálta, de nem ízlett neki, úgyhogy nem is folytatta. Anyám soha nem dohányzott, így én nemdohányzó szülők mellett nőttem fel, valamiért a szervezetem érzékenyen reagál, szóval nem is lennék jó bagós, de amúgy sem telne rá, annak a pénznek jobb helyet is tudok. Sokan az ismerőseim közül azért szoktak rá, mert fiatalon menő, meg amúgy is "nem szabad" (mondjuk iskolában), és akkor csak azért is, emlékszem, középiskolás koromban a WC-be mentek mindig füstölni. Aztán volt olyan ismerősöm, aki gyengének érezte magát, hogy letegye, már túl erős függőség alakult ki nála, de mindenkinek mondogatta, hogy inkább ne szokjanak rá, mert letenni nehezebb, és neki sem jó, de mégsem tudja megállni.
2016. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

2-essel egyet kell értenem!


Sok dolog miértjére rájöttem, de erre még nem sikerült.

Az én baráti társaságomban szinte mindenki dohányzik, én viszont nem, el is fogadták.

Nem tudtam megszeretni azt a bűzölgő rudacskát, mert igazából soha nem is akartam és nem láttam értelmét.


Most már kín szenvedve akarják letenni, és tőlem akarják megtudni a titkot, hogy milyen anélkül élni. :) 24L

2016. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én se dohányzom,én se értem,miért adnak ki rá havi 25-30ezret!1évben ez 250ezer körüli összeg,amit elfujkálnak menőzésképp
2016. aug. 21. 18:47
 9/19 Szamótza válasza:
100%

Nem csak a mai fiatalok, régen is ugyanúgy dohányoztak az akkori fiatalok.

Bár nem tudom én sem megérteni, hogy mi a jó benne. Nyilván nem amiatt kezdik el a legtöbben, mert olyan felemelő élményt nyújtana. Egyrészt a kíváncsiság hajtja őket, másrészt pedig a társaság kedvéért próbálják ki.

Én személy szerint mondjuk még sosem próbáltam, de nem is vágyom rá. Szóval a hozzám hasonlók nem is igazán tudnak erre a kérdésre válaszolni.

2016. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
90's években is dohányoztak fiatalok.
2016. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!