Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért iszik, dohányzik és...

Miért iszik, dohányzik és bulizik folyamatosan a legtöbb 14-18 éves lány és fiú? Nem túl fiatalok még?

Figyelt kérdés

Egy házibulin voltam pár héttel ezelőtt, és voltunk vagy 30-40-en, mind 14-16 év körüliek. Pár csaj és pasi azt hitte nagyon menő, ha csontrészegre isszák magukat, és annyit cigiznek, hogy bűzlik a szoba. Voltak, akik már szobára is mentek, hogy "rátérjenek a témára", de a józanokkal kirángattuk őket, hogy nehogy valami baromságot csináljanak. Még a házigazda csak is énekelt és bűzlött a piától. Alig 14 éves a csaj. Szerintem szánalmas, ha valaki ezzel akarja magára felhívni a figyelmet.

Van egy csaj az évfolyamomban, aki cigizik, mindig piál és azt hiszi ettől lesz menő a társaságban. Csak akkor dohányzik, ha mi is ott vagyunk, különben nem. Annyira látszik, hogy nekünk akar felvágni vele... A legszomorúbb az egészben, hogy egy csomó, hülye kis p*csa meg követi, akik azt hiszik attól lesznek nagylányok, hogy piálnak meg cigiznek.

Nektek mi a véleményetek? Szerintem még bőven van idő elkezdeni a bulizást, nem kéne azt akarni, hogy rögtön felnőjünk. Főleg nem ezzel kéne felnőttnek lenni.

Szerintetek annyira jó dolog minden hétvégén berúgni és folyamatosan dohányozni ebben a korosztályban? Ti csináltok ilyet?

Főleg fiatalok válaszát várom.

15/L


2010. jún. 1. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szánalmas. Én 13 éves (hetedikes) vagyok, de nálam osztályokkal lentebb lévők már legalább egy éve dohányoznak, az osztálytársaim pedig isznak is mellé rendesen. Szomorú, hogy ettől érzik magukat nagy gyereknek. Mert tényleg gyerekek még, de ettől csak lejjebb menenk, nem feljebb.


Én egyiket se csinálom.

2010. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

énse :)

és szerintem is rettentő szánalmas.

2010. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

14/L vok.

osztályba senki nem csinál ilyesmit, szerintünk szánalmas.

2010. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi vagyok mit mondotok pár év múlva. Nyilván általánosban nem kell bulizni. Gimiben is módjával, de egy házibuli az erről szól. Akinek nem tetszik ne menjen el. És nem felnőttek akarnak lenni, hanem ellenkezőleg. Addig élik ki magukat amíg nem büntetik őket. Én sem szívok el napi egy dobozzal. Sőt félévente, ha a kezem ügyébe kerül és akkor se fiúk előtt, mert ciki. De az, hogy olykor berúgsz... Az vesse rám az első követ, aki még nem rúgott be.(nem a ti korosztályotokra gondolok) De majd ti is megtudjátok, csak tudni kell kezelni. Ha ismered a saját korlátaidat akkor nincs baj. Az ciki, ha hánysz és nem tudsz magadról. De ha nem tanulsz belőle az ciki.:)
2010. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

Igen gyerekek, de erről szól a gyerekkor.. hisz a kamasz is gyerek :)

Énis ha buliban vagyok iszok, cigizek, vízipipa, tubi.. és jó érzés :)

De ha nektek az a jó, hogy már most felnőttesdit játszotok, hát tegyétek.. egyik ismerősöm is hamar akart öregedni, aztán most 19 és most éli a 14-15-16 éves korát..


14/f

2010. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

ezzel nem felnőttest akarnak játszani,csupán kiélik magukat amíg lehet.

inkább most legyenek ilyenek mint nagyobb korukban mikor már család,munka stb.

2010. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
17 múltam, de nem cigizem, nem piálok, nem vizípipázom, sőt buliba se járok. nem hiányzik, a sok agyament 10-en éves berúgott látványa.
2010. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18 vagyok és még soha életemben nem rúgtam be sőt nem ittam egy kortynál több alkoholt, mert nekem erre nincs igényem. Ahogy a cigire, drogra, állandó pasizásra, alkalmi kapcsolatokra sem. :) Pedig járok bulikba, mert a hangos zenét viszont imádom. Voltam több házibulin is, és éjfélre mindenki részeg lett kb rajtam kívül, hát nem volt túl szívderítő látvány. Nem hiszem hogy 40 éves koromba majd ezért leszek öngyilkos mert ezeket az undorító, szánamas dolgokat sosem tettem meg. Én is élek amíg lehet, amíg nincs gyerekem, munkám férjem, csakhogy az élet nem azt jelenti amit az előttem szólok gondolnak. Hanem a gondtalanságot, olyan dolgok kipróbálását amire később nem lesz időd (pl utazgatás). De ez nem a pia stb. Aki nem tud felszabadulni pia nélkül annak valami gondja van és a piával csak eltussolnja. És mindig így gondoltam, 14-15 évesen is. Remélem a kérdező is ilyen marad. :)
2010. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
én 24 vok, ráértek én 16 éves koromban kezdtem el járni bulizni, de 18 éves koromig egy kortyot se ittam ellentétben a többiekkel akiket hulla részegen kellett hazahúzni mindig... belőlük semmi nem lett, én meg már elvégeztem az egyetemet is... és az egyetem 6 éve brutálisan jól telt, az a buli nem a gimi
2010. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom,járjanak inkább 70 éves korukban?én 15-21 éves koromig nagyon bulis voltam,mostmár nem annyira érdekel,szerintem kibuliztam magam,és nemhogy most nem bánom,hanem 70 évesen sem fogom bánni,mert legalább lesz mire emlékeznem..Addig éljetek,gyerekek,amíg fiatalok vagytok!Mi lesz,ha valakire 40-50 éves korára tör rá,amiket kihagyott tiniként???Na az lesz mókás!

Amúgy attól nem lesz felnőtt senki előbb,hogy bulizik,ugyanis ez pont a tinik tulajdonsága általában..a felnőtt emberek,kb 25-30 évesek,már nem annyira bulizósak,sokkal inkább más érdekli őket-szerintem ettől lesz valaki felnőtt..

24/L

2010. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!