Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigi kezdő szett, vagy...

E-cigi kezdő szett, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Néhány napja bújom a videókat, weboldalakat az e-cigikkel kapcsolatban, de csak egyre jobban belezavarodok, hogy mit is kellene vennem.

Tetszenek az egyből tüdőre szívós e-cigik, mert jó nagy gőzt adnak ki, viszont azt hiszem mégsem abba az irányba kellene mennem, mert az otthon jó, de tömegben már bután nézhetnek, másrészt ami fontosabb, cigit is leraknám, és szerintem ez inkább a vízipipázáshoz hasonlítana, nem a dohányzáshoz.

Így inkább a szájból tüdőbe kategória érdekelne (akár nyitvahagyva a kaput kisebb ellenállású porlasztócserével a másik verzióra is)


Viszont nem tudom merre induljak, mi az az árkategória, amiben már lehet valami ár/érték arányban számomra jót találni.


Nagyjából ilyen 15ezerig gondolkodnék alap esetben, bár nem tudom mi férne bele ebbe, vagy esetleg kicsit többért érdemes-e valami jobbat venni.


Pl az i just 2 tetszene, csak inkább a szájból tűdős kategóriára voksoltam a végén.

Darth Vaper videójában nagyon tetszett pl a smok micro gdc, vagy egy nautilus kazán, de ehhez még az akksi az már sok lenne szerintem. Akksiból valami henger alakú mod kellene, az istick félék nem tetszenek.


Most láttam még két videót darth Vapertől, de egyik se győzött meg a végén.

Innokin Endura - tetszik külsőre, jónak tűnt a videón a gőz is, viszont elvileg elég nehezen lehet szívni, és attól így is nagyon félek. Próbáltam egy egyszerű 6000Ftos oxygen ego-t, de alig lehetett szívni...

Másik a Joyetech Ego AIO, ami viszont sztem jó is lenne, de nem tetszik a mintája, egyszínű krómban kárhogy nincs...


Esetleg egy ilyen? [link]


A legjobb amúgy egy olcsóbb kategóriájú henger alakú mod, (stabil feszültségű is elég lenne) meg hozzá valami RBA tank, hogy kiéljem magam, de nem túl horror áron.


Mit tudnátok ajánlani?



2016. aug. 24. 01:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani. Már jó pár hónapja kutatok a nekem legmegfelelőbb e-cigi után. Sok dohányboltot megjártam és kikérdeztem az eladókat, hogy mit tanácsolnak, nekem személyesen mi lenne a legmegfelelőbb. Sok dohánybolt után kilyukadtam a Hajós utca 23 ban. Ha pesti vagy, nagyon ajánlom. Hétköznap nap közben, nyitva van egy felső emelet, ami külön csak egy e-cigis részleg, ahol az eladó nő gyakorlatilag mindent tud a témáról. Én 15.000 és 20.000 Ft között keresgéltem, de mint megtudtam ez pont az az összeg, ami úgymond halott. Vagy 10.000 ért egy kezdőbb szett, vagy 30.000 ért egy haladó szett. Természetesen lehet találni e között a két összeg között is, de gyakran azokban észre sem venni, de nem tartalmazza az akkut, vagy nem tartalmazza a tankot... stb. Kezdők közül sokan esnek abba a csapdába, hogy kérnek tanácsot, hogy melyik eszközt vegyék, majd otthon megrendelik, mert több ezer forinttal olcsóbbnak gondolják, és mikor megérkezik kiderül, hogy abba még alapvető dolgokat meg kell vásárolni.


Nekem az volt az elsődleges szempontom, hogy olyan terméket vegyek, amit nem kell pár hónap múlva kidobnom, mert rájövök hogy vacak. Sokan egy kezdő szettel indítanak, hogy egyáltalán rájöjjenek, hogy bejön-e nekik, vagy sem, de ez szerintem kidobott pénz, mivel olcsóbb kategória, ezért simán lehet, hogy a kisebb hibái miatt nem fog bejönni, ha meg bejön, akkor nagyobbra fog váltani, hisz idővel rájön, hogy az a kezdő szett nem az igazi, akár a teljesítményét tekintve akár a e-liquid befogadó képességét tekintve, vagy mondjuk az akkumulátor idejét tekintve. (Arról nem is beszélve, hogy hosszútávú használatkor felmerülő problémák, mint például az üveg betörése, vagy az eszköz bármiféle sérülése esetén a kezdő szett darabjai nem cserélhetőek... nagy többségben az akkumulátor sem cserélhető.)


Ezek tekintetében döntöttem úgy, hogy átugrom a kezdő (ár)kategóriát, és egy haladó szettet vásárolok. Az iStick Pico (75W) ra esett a választás, egy Dvarw E tankkal kiegészítve. [link]


Először kitérnék a tankra, mert írtad, hogy inkább a szájból tüdőre szívós dolog érdekelne. Ez a tanktól és a szipka kialakításától függ. Ezen a tankon 8 levegőztető lyuk van, amit egyszerűen egy fém gyűrű tekerésével nyithatsz és zárhatsz. A kis lyukszám azt eredményezi logikusan, hogy nehezebb szívni, így a gőz a szádba jut, és onnan tüdőzöd. Minél több levegőztető lyukat nyitsz meg, ugye annál könnyebb szívni, azaz 5 től fölfele már egyértelműen érezni, hogy egyből tüdőre megy a gőz. Az alap szipka, ami jár hozzá, egy nem túl nagy, de nem is túl kicsi ármérőjű szipka, szóval jó erre is, arra is, de persze pár száz fontiért bármikor lecserélheted.


A iStick Pico hoz egy 3000 mA-es akku jár, amit én 2 naponta töltök, elég aktív használat mellett (persze még közelében sem járt annak, hogy lemerüljön). A szoftver teljes mértékben kielégíti a profi e-cigisek igényeit is, hiszen 100%-osan személyre szabható, de természetesen a kezdőknek és a nem modolgatni vágyók számára ott van a Smart mód, valamint a könnyen kezelhető Watt mód. Az eszköz szoftvere gépről frissíthető, és érdemes is, mert a kijelző dizájnja mellett az alapbeállításokat is finomhangolták. - Tapasztalataim alapján egy nagyon kézreálló kicsi (maroknyi) eszköz.


Összefoglalva én ezt tudom ajánlani, hiszen hosszas kutakodás után az én választásom is erre esett. Összesen 30.040 Ft hagytam ott a boltban mindennel együtt (az alap készüléktől kezdve, az akkun és a tankon át egészen az e-liquidig).


Innentől a kiadás jelentősen kevesebb mintha doboz cigit vásárolnék. 3-4 hetente érdemes cserélni a porlasztót (500 - 1.000 Ft), valamint az e-liquidet kell utánatölteni. 10 ml-ert 1040 ért vettem, és nekem átlagosan egy hétre elég (kb. 4 újratöltés). Azonban lehet kapni alapfolyadékot és aromát külön, nagyobb mennyiségben (100 - 300 ml). Ezekkel trükközve több ezer forintot spórolhatsz.


Remélem segítettem, további kellemes napot!

2016. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Van AIO krómban: [link]

Én biztos ilyet vennék, ha most kezdeném, vagy Endurát. AIO-ból a cserélhető akksisat: [link]


Ezek jó cuccok, a porlasztójuk olyan, mint a nagyoké. Egy Evod sosem fog ilyen teljesítményt nyújtani.

Én még utánanéznék ennek a Twisternek, hogy mit mondanak róla a tapasztaltabbak: [link]



Ha mégis mást szeretnél, akkor egy VV akksi és MicroGdc vagy Nautilus nem rossz választás. De ha RBA-t akarsz, akkor többet kell áldozni rá, mert RBA alá mod való, az RBA eleve tízenezer forint, plusz még az RBA, az már 20 ezer körül van. Magyar árakkal számolva. Kínából fele ennyi.


Én a helyedben AIO-t vennék.

2016. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is AIO-t vennék. És ha a 19mm-es átmérő és 12 centis hossz helyett megfelel a 22mm átmérő és 14 centi akkor AIO Pro C-t. Az mondjuk akksi nélkül jön, úgyhogy ne felejts el egy 18650-es elemet venni bele.


A sima AIO-val az a fő baj, hogy a 2 ml-es tank elég kicsi, és ha RBA-t akar tenni bele az ember (ugyanis a Cubis RBA kompatibilis) akkor még abból is elveszít pár tizedet. A Pro C viszont 4 ml-es, ami azért már jó.


A Cubis RBA amúgy rendben van, de elég kényelmetlen dolgozni vele.

2016. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a válaszaitokat.


#1

Hasonló szituációban érzem magam én is. És fejben már akár magasabb árkategóriába is átlépnék. Sajnos nem pesti, hanem pécsi vagyok. Itt már jónéhány dohányboltban bent voltam. De a legtöbb helyen classic márkájú, nem túl bizalomgerjesztő e-cigik voltak csak. Ma itt az egyikben oxy gain-ek voltak. Köztük egy oxy gain 20W box mod is, ami fogásra nagyon megtetszett, így mióta hazajöttem már böngészem az istick-eket is. Ez 15ezerért volt, de nem emlékszem milyen kazánnal adták sajna. De gondolom inkább tüdőre szívós lehet.


Megnéztem az általad írt istick pico-t meg a Dvarw E kazánt, hát igen, ezt már így el tudnám fogadni. Felújítani is lehet, szájból tüdőre és egyből tüdőre is ha kell. Viszont nem olcsó. Lehet inkább egy Melo III-mal kellene vennem, az is használható mindkettőre, meg fel is újítható és talán kicsit olcsóbban jönnék ki a kit-tel.


Keverni mindenképp szeretnék, max veszek néhány alap gyári liquid-et, hogy tudjak mihez viszonyítani, de sztem berendelek egy 100mg-os nikotinos alapot, és abból akkor jó ideig a nikotin is biztosítva sacper 6-12-es keveréshez.


winsxs és #3!


Nektek is nagyon köszönöm. Ha csak az első választ olvasom, akkor sztem már kitalálok egy jó párosítást magamnak, így viszont kaptam egy olcsóbb és szintén jó lehetőséget szerintem.


AIO pro C RBA porlasztóval, krómban szintén nagyon tetszik, cserélhető akksi, ha gáz lenne vele, hm, hm.


Szipkák átmérőjében (mármint, hogy mibe tudom beletenni) van különbség? Pl ha az AIO pro C-hez szeretnék venni, akkor milyen kellene?

2016. aug. 24. 21:07
 5/20 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés winsxs és #3!


Ti mit használtok jelenleg?

2016. aug. 24. 21:10
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Ego One Megát és egy sima Ego One-t, CLR fejjel amibe 0.4mm-es kantálból csinálok tekercset 0.8-1 ohm körül, és egy sima AIO-t. De ahhoz is 1 ohmos fejet csinálok. Nem vagyok egy felhő-fan, mivel 18 mg-os löttyöt szívok.


Van még egy (isten tudja milyen) VW boxmodom egy öreg Nautilus minivel, de nem is tudom mikor vettem utoljára a kezembe. Szerintem már nem is fogom.

2016. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy régi iStick 30w-t és egy iStick 60W TC-t, általában .3-as SS vagy NiCr tekeréssel, 1.2 ohm-on. Ezeken GTII klónt, Hurricane klónt, Orchid v6-ot, olykor Subtankot.
2016. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én javaslatom:

Vegyél egy iStick Pico-t, mellé egy Kanger Subtank mini-t (nekem ez a kombó jött be legjobban) Subtank mini sokoldalú, Tudod használni szájból tüdőbe, egyből tüdőbe, és ott az RBA fej, ezek benne vannak a szettben és mellé kapsz vattát is(a huzal egyből tüdősre van kitalálva) , amivel olyan tekerést csinálsz, amilyen jól esik. (én szájból tüdőbe 1.3-as nichrom huzallal, Muji vattával használom, kb 100- 150Ft ra jön ki egy tekerés)


[link]


[link]


Ebben a boltban csak ezt találtam akksi (vagy Basen): [link]


Huzalok másik oldalon:

[link]


[link]


utóbbi oldalon is kereshetsz. Mindkettő megbízható.

2016. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lipton. ***** válasza:
100%

Amugy rengeteg fészbukkos csoportban hirdetnek e-cigis cuccokat, fillérekért.

Bagóért vettem 30-as isticket+nautilust.

Az aksi 30W legyen meg, erre már azért lehet pakolászni, RBA-sban van sok fajta, nautilushoz is lehet kapni, de kis gyakorlással a gyári fejet is könnyen fel lehet újítani, ha slukkolni és tüdőre kapni is akarsz, ott van a Dvarw E, én is ezt használom mostanában, 2 fajta porlasztót lehet hozzá kapni, CLR 1-o.5 ohm, vagyis gyerekjáték a felújítása.

De teljesen jó még a Kayfun v3 mini klón is, pár ezer ft-ből meglehet oldani.

Oxygain 20W kevés lesz, azt mondom az elején vegyél egy komolyabb cuccot, különben bele esel abba a hibába, mint a sok kezdő...

Ha segítség kell írj!

2016. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Megnézem Facebook-on is. Köszi a tippet. Istick pico lesz valszeg. A kazánt még nem tudom, lehet h UD Bellus, csak az lehet h túl nagy lenne, mármint nem mutatna jól. Kayfun V3 Mini volt egy "használtan" neten, de elvitték, az nagyon tetszett volna. Aki tényleg sokat haszálja egy nap, az mennyit fogyaszt? Én kicsit több mint 1 doboz analógot szívok naponta, kb 25 szál, és sztem ha meglesz a kiszemelt egész nap a számban fog lógni. Így gondolom egy 2 ml-es tank nem lenne túl nagy, de sztem nem zavarna ha 1-2x meg kellene tölteni. Ti hogy látjátok hosszútávon? Uncsi töltögetni? Minden íz váltás előtt ki kell mosni?

Huzalból melyik anyag mire való?

2016. aug. 25. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!