Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigi kezdő szett, vagy...

E-cigi kezdő szett, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Néhány napja bújom a videókat, weboldalakat az e-cigikkel kapcsolatban, de csak egyre jobban belezavarodok, hogy mit is kellene vennem.

Tetszenek az egyből tüdőre szívós e-cigik, mert jó nagy gőzt adnak ki, viszont azt hiszem mégsem abba az irányba kellene mennem, mert az otthon jó, de tömegben már bután nézhetnek, másrészt ami fontosabb, cigit is leraknám, és szerintem ez inkább a vízipipázáshoz hasonlítana, nem a dohányzáshoz.

Így inkább a szájból tüdőbe kategória érdekelne (akár nyitvahagyva a kaput kisebb ellenállású porlasztócserével a másik verzióra is)


Viszont nem tudom merre induljak, mi az az árkategória, amiben már lehet valami ár/érték arányban számomra jót találni.


Nagyjából ilyen 15ezerig gondolkodnék alap esetben, bár nem tudom mi férne bele ebbe, vagy esetleg kicsit többért érdemes-e valami jobbat venni.


Pl az i just 2 tetszene, csak inkább a szájból tűdős kategóriára voksoltam a végén.

Darth Vaper videójában nagyon tetszett pl a smok micro gdc, vagy egy nautilus kazán, de ehhez még az akksi az már sok lenne szerintem. Akksiból valami henger alakú mod kellene, az istick félék nem tetszenek.


Most láttam még két videót darth Vapertől, de egyik se győzött meg a végén.

Innokin Endura - tetszik külsőre, jónak tűnt a videón a gőz is, viszont elvileg elég nehezen lehet szívni, és attól így is nagyon félek. Próbáltam egy egyszerű 6000Ftos oxygen ego-t, de alig lehetett szívni...

Másik a Joyetech Ego AIO, ami viszont sztem jó is lenne, de nem tetszik a mintája, egyszínű krómban kárhogy nincs...


Esetleg egy ilyen? [link]


A legjobb amúgy egy olcsóbb kategóriájú henger alakú mod, (stabil feszültségű is elég lenne) meg hozzá valami RBA tank, hogy kiéljem magam, de nem túl horror áron.


Mit tudnátok ajánlani?



2016. aug. 24. 01:52
1 2
 11/20 Lipton. ***** válasza:
100%

Pico nem rossz!

Hát én sokat dohányoztam, ebből kifolyólag sok liquidet is fogyasztok.

Nagyon sokáig 18mg-s löttyöt szívtam, abból 1 nap kb 5ml, mikor hogy, most már csak 6-12-15mg.

2ml es tank- ha mondjuk a Dvarwról van szó és nem akarsz vele drippelni, akkor napi 2 töltéssel vígan elvagy, főleg ha erősebb lötyit szívsz.

Ha hosszabb távra megyek, viszek magammal liquidet, és megtöltöm, vagy viszem a nautilust.

Annyira nem vészes a 2ml, max 2* töltöd egy nap.

És nem uncsi töltögetni, lecsavarod, ha liquides lett megtörlöd, esetleg kimosod a tartályt ha a körülmények megengedik, belenyomod a folyadékot, viszatekered a bázist, kb 1.5 perc. :)

Ha új ízt rakok bele akkor kimosom, mert az erősebb ízű liquideknek benne szokott maradni az illata-íze.

Huzalból van rengeteg fajta, nikkel, titán, acél, 0.3-0.4...

Egyik erre másik TC-re, attól függ, mire akarod használni illetve mihez.

2016. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-6 millit szívok naponta, 15-20 szálról álltam át. Reggel, este töltögetni oké, de napközben nem szeretek vele szarakodni. Szerintem ha már boxmodot veszel és nem egy ilyen mini kütyüt, ne spórolj a tankkapacitáson. A 4 ml-ben az a jó, hogy a reggeli és esti pöfékelést levonva elég egy átlagos nap lakáson kívül töltött részére, így többnyire nem kell folyadékot hurcolnod magaddal.


Én igénytelen vagyok és nem öblítem a tankot aromák között, mi több, a fejet vagy vattát se cserélem. Viszont csak dohány jellegű ízeket szívok, illetve néha kólát vagy mentolt. De nem zavar ha keverednek.


A huzalok közül ami számodra érdekes az a nikkel, titánium és a rozsdamentes acél, mivel ezekkel lehet TC-zni, ha már egyszer Picód van. Az alapján amit ismerőseimtől hallok az acélt szeretik (SS 316), mivel a másik kettőről terjengtek ilyen rémhírek hogy hú, ha oxidálódik az mekkora gáz, rákot okozhat, satöbbi. Gondolom kamu az egész de ha jó az acél is, miért ne. Válassz előbb egy tankot aztán majd ahhoz biztos kapsz konkrét tippeket.

2016. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Porlasztó függő is a lötyi mennyiség.

Én kb 1 doboz cigit szívtam 1 nap. Eleinte a kis kezdetleges tankokat használtam (Kanger MT3) amiből másfél-két ml elég volt egy napra. Áttértem talán a legegyszerűbb RBA-s tankra (Kanger Subtank mini) abban már olyan porlasztó van, hogy naponta elfogy a 4ml reggeltől estig (szájból tüdőbe).

Ha te épp egyből tüdős tankot keresel, akkor a 8ml is el fog menni. Ha egy dual RBA a nyerő DL-ben, akkor még több lötyi fogy .

Nagyobb tank, nagyobb fej, nagyobb gőz, amihez több leves kell.


Töltögetni macerás :) min. 4ml-es tankot vegyél.


Arra figyelj, hogy a Pico-ra nem megy rá 22mm-esnél nagyobb tank!

2016. aug. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

TC nem feltétlenül fontos, azt általában egyből tüdőbe (DL-be) szokták használni.


Javasolt huzalok szájból tüdőbe Kanthal, Nichrome, SS

TC-hez SS

(titán, nikkel nem javasolt! de TC-ben tudod használni)

2016. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A tank UD Bellus lesz, az már biztos.

A kérdésem még, hogy istick pico vagy joeyetech cuboid Mini 80W lenne a jobb választás, ha egy árban tudnám venni őket?

2016. aug. 26. 13:42
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Piconak cserélhető az akksija, én azt venném.
2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Alapból is az volt a kiszemelt, meg akksi miatt gondoltam én is, csak cubic Mini-nek nem olvastam utána, és addig nem akartam addig pico mellett dönteni, ameddig nem tudom, h nem jobb- e véletlenül sokkal a cubic Mini.

Evic VTC Mini-t is néztem, de azt azért nem is kérdeztem, mert drágább, Pico meg nekem megfelelő lesz bőven sztem. Bár gondolom a kettő közül az Evic VTC minit javasoltátok volna.


Ha már ilyen segítőkészek vagytok, nektek melyik a kedvenc liquid?

Gyáriban (márka+íz), esetleg ha keveritek melyik aroma?

Keverni fogom, veszek is néhány aromát, csak hogy legyen mihez viszonyítani az elején, meg ameddig összeérnek legyen mit szívni.


Nikotinból szerintetek mi lesz jó nekem? Napi 1-1,5 doboz 0,3-0,4es pattintós mentolosokat szívok mostanság. 6-12 körüli lehet jó, vagy érdemes azért 3ast meg 18ast is megkóstolni?

2016. aug. 26. 17:34
 18/20 Lipton. ***** válasza:
100%

Nikotin erősségben én először a 6-9-12-est javaslom, 18 as lehet, hogy nem fog tetszeni.

Gyári liquidek nagy része gagyi, ami elég jó az a mystic juice, e-liquid france stb.., de ezeket ritkán lehet trafikokban.

Mellow dewet hanyagold, és társait...

Aromákből feltétlen kóstold meg Vampire Vape- heisenberg, pinkman.

Vape42-nél nagyon jó aromák kaphatóak!

2016. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Énis egy kis ecigit használtam az elején, hát az nem is való semmire :D


Utána egy istick 100w egy ijust2 tankkal.

Ez jó is volt, de a végén már meguntam hogy olyan nagy.


Aztán vettem egy joyetech eVic VTwo Minit egy Dvarw E tankkal. 0,5 Ohm-os CLR fejjel használom. Eddig ez tűnik a legjobbnak nekem, bár nem olcsó dolgok így elsőre. :/


Bátran tudom őket ajánlani bárkinek.

2017. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 tibi930918 válasza:
Irkálják ezeket az eleafeket stb....menj fel ebayre ott van smok alien kit az kezdèsnek nagyon jó!én 4éve ecigizek nekem csak azért kellett lecserélni mert leesett magasról most meg egy gpriv 2 van mód egy freemax tankkal.
2019. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!