Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyik napról a másikra leszokn...

Egyik napról a másikra leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Ha egyik napról a másikra leteszem mi lesz? Mire számítsak?
2016. aug. 24. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem így sikerült. Pár napig fájt a fejem, de meglepetésemre (mivel erős dohányos voltam napi 1-2 doboz cigit szívtam el) nem volt elvonási tüneteim. Az első cigi utána vágyam fél évvel a leszokás után jött ki. De akkor már nem gyújtottam rá. Egy hátránya volt csak, hogy amint letettem a cigit, pótcselekvésként elkezdtem magokat enni. (szotyi, tökmag stb) és híztam.
2016. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, az első két hét a legkeményebb. Attól függ, mióta dohányoztál, de egy idő után nem csak a nikotinfüggőség miatt lesz rossz, hanem a megszokás miatt, a mozdulatok, bejáratott cigis rituálék miatt. Ha túl vagy a második héten, utána könnyebb, de több embertől hallottam, hogy aki dohányzott, az örökre dohányos marad, maximum nem gyújt rá. Ismerek olyat, aki 20 évig nem cigizett, aztán olyan munkája lett, amivel több üres ideje maradt, és most megint láncdohányos. Mivel nikotinfüggő vagy, ez okozhatja a legnagyobb nehézséget, de ha van önuralmad, akkor le lehet tenni. Több ismerősöm is van, akinek sikerült. Ha e-cigivel akarnál leszokni, azzal nagyon vigyázz, mert az e-cigi nem fogy el, bárhol pöfékelheted, és súlyosabb függőséget tud okozni, mint a hagyományos. Ezt is több embertől hallottam, akik használják. Szóval a legjobb, ha leteszed és kész. Mutasd meg magadnak és a környezetednek is, hogy képes vagy rá. Jó, ha valaki tud motiválni. Drukkolok!
2016. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Én pont így szoktam le.. egyik napról a másikra tettem le. Eldöntöttem, hogy ha elfogy a cigim, nem veszek többet, és nem akarok napi szinten cigizni, csak kocadohányos, pl. ha vmi nagy buli van sok alkohollal (ez nálunk évente kb 1-2x szokott lenni)… letisztáztam magamban, hogy nincs szükségem a cigire, nem nyújt nekem semmit, több pénzem marad, más sem dohányzik és mégis boldog és elégedett…

Nem arra gondoltam folyamatosan, nem az kattogott a fejemben, h ehj de jó lenne rágyújtani, hanem boldog voltam, hogy végre nem dohányzom…

Az első három hétben nagyon boldog voltam, hogy nem cigizek, én utána kezdtem el nyűgös lenni, de ez 1-2 napig tartott, ismét sikerült lenyugtáznom magamban, hogy nekem ez így tökéletes…

Azóta eltelt egy év, és csak egy céges bulin és a saját lánybúcsúmon gyújtottam rá, szívtam el kb 5 szál cigit. Másnap nem őrültem meg, hogy rá kell gyújtanom ismét.. szimplán kizártam az életemből és ennyi.

Persze van, hogy néha azt álmodom, hogy cigizek és élvezem, de csak mosolygok rajta:)

2016. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3-as vagyok, még annyi, hogy lehet most le fognak pontozni, meg kapom az észosztást, hogy egy könyv hogyan segíthetne, de érdemes elolvasni, nem hosszú, viszont nagyon hasznos, teljesen másképp közelíti meg a dohányzást, mint a többi könyv, itt a link.


[link]

2016. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!