Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-Cigi akkor most káros vagy nem?

E-Cigi akkor most káros vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyet jártam már végig ilyesmi témában, de nem tudok egyszerűen válaszhoz jutni, az én elképzelésem, hogy nem, mivel a liquidbe víz, aroma, glicerin van, ami tudtommal nem káros, és a gőz se amit beszívok elégetve a nem káros anyaggal teli liquidet, most akkor melyik az igaz?

2016. szept. 9. 16:16
 1/4 anonim válasza:
58%
Én úgy tudom kb. 90%-al kevesebb káros anyag van benne mint a rendes cigibe, tehát káros, de mi nem az? Ha nem szívod reggeltől estig, szerintem nem lesz bajod
2016. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Szia. E-Cigizek Káros. Ez pl olyan a sima cigi az olyan mint hogyha szembesávba 190 el mennél. De az E-cigi az a rendes sávba 160 al mennél. Remélem érted. Csak ezzel az a baj hogy én 20 éves vagyok, és 17 évesen keztem el cigizni és 19 en raktam le E-Cigivel. De átszoktam az e-cigire. Ugyhogy nem nagyon ajánlanám egyiket sem.
2016. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Pedig elég rendesen körül van járva ez a téma.


Szóval igen, az e-cigi is káros.

Egyrészt minden anyag, amit a tüdődbe juttatsz, káros valamennyire. Nyilván a mértéke nem mindegy.

Folynak kísérletek arról, hogy milyen hatással van a beszívott gőz a tüdőre, a sejtszerkezetre, a keringési rendszerre, stb. Ezen kísérletek alapján az eredmények biztatóak, kb. elmondható, hogy 95-95%-kal kevésbé káros az e-cigi, mint a hagyományos.

Az e-cigiben lévő liquid egyik alkotóeleme a propilén-glikol (ami te kihagytál), ami kb. 180 fok felett különféle, veszélyes anyagokra bomlik (aldehidek, formaldehid). Ez ellen lehet védekezni.

Amúgy a PG-re egyesek allergiásak. Náluk olyan tünetek lépnek fel, mint pl. heveny fogínyvérzés, duzzanatok az egész szájban, stb.

Egy másik összetevő, ami előfordulhat egyes aromákban, a diacetyl. Ezt nem kellene belélegezni, de ez ellen is lehet védekezni, és védekeznek is. A legtöbb európai e-liquid gyártó törekszik arra, hogy diacetyl mentes aromákat készítsen. Egyes webshopok ki is emelik, hogy náluk csak diacetyl mentes aromák kaphatók, ilyen helyről kell vásárolni.

További infókért javaslom végigolvasni az ecigi.info összes releváns cikkét. Ennél alaposabban már nem is lehetne körüljárni a témát.

2016. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 K.Lac válasza:

Ez az írás egy hivatalos ecigis oldalon van fent.Érdemes elolvasni.Én is ecigis vagyok és tudom hogy nem egészséges ez sem de legalább a füstben lévő összes káros és rákkeltő anyag ami az égés alatt keletkezik az ecigiben nincs benne tehát nem szívom magamba.Talán már 1 fokkal jobb.A nikotin nem rákkeltő.Sokan nem tudják.Méreg igen és káros de legalább nem rákkeltő.Az emberek általában nem a nikotin mérgezésbe hanem a kátrány által okozott betegségekbe köztük a rákba halnak bele.

Az elektromos cigaretta egészséges?

– Nem, hiszen az emberi tüdő lélegzésre való. A friss levegőn kívül belélegzett bármilyen más anyag valószínűleg nem tesz jót az egészségnek.


Az elektromos cigaretta káros?

– Igen, azonban a Brit Közegészségügyi Hivatal álláspontja* szerint ártalomcsökkentésről beszélhetünk a hagyományos cigarettával összevetve, az elektromos cigaretta 95%-al kevésbé káros. M. Russell sokat hivatkozott mondása szerint “Az emberek a nikotin kedvéért dohányoznak, de a kátrányba halnak bele.” A nikotin maga nem okoz rákot. Az elektromos cigaretta csak akkor képez gőzt mikor használatban van, a hagyományost meggyújtjuk és ha szívjuk, ha nem, ég, és ezzel passzív dohányzásra kényszeríti környezetünket.


A véleményünk természetesen az, hogy a dohányzással kell összehasonlítani, hiszen azt váltja fel és annál nagyságrendekkel kevésbé káros.

2016. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!