Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti hogy keveritek az e-likvide...

Ti hogy keveritek az e-likvidet otthon?

Figyelt kérdés

Milyen arányban keveritek? Mennyi ideig hagyjátok állni hogy "megérjen"?

Én most vettem egy 200ml-es 30/70 PG/VG arányú, 6mg/ml nikotinos alapkeveréket, hozzá desztillált vizet, és epres aromát. Én 90% alapkeveréket, 5% aromát, 5% deszt. vizet kevertem 30ml-es flakonba.



2016. szept. 20. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden aromát más arányban. De olyan aromát nem veszek, amiből 5%-nál több kell. Azt hogy miből mennyit szoktak használni az emberek, meg tudod nézni vagy az üvegen, vagy az interneten, tele van receptekkel. Ez elég változó, mivel:


1. A különböző aromák alapból különböző erejűek, bizonyos molekuláknak sokkal erősebb az íze mint másoknak

2. A gyártók eltérő mértékű pofátlansággal hígítják őket hogy gyakrabban fogyjál ki belőle. Érdekes, a Flavourart szinte mindent ki tud adni 5% alatt, míg másoknak 10% felett kezdődik az összes aromája.

3. Az embereknek is eltérő az ízlése, ami valakinek gyenge, a másiknak már tolakodó.


Régen még hetekig hagytam érni őket, előre terveztem, ma már leszarom, akkor keverek újat valamiből amikor kifogyok, és egyből szívom. Persze ha nagyon nem tetszik az íze, akkor hagyom egy ideig, és szívok mást.

2016. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy a desztillált vizet nyugodtan elhagyhatod.

Illetve minden új íz első keverésénél csak 10ml-t keverj, mert így max 10ml-t dobsz ki, ha nem sikerül feljavítani.


(szerintem az aromák 10%-os hígításig elfogadhatók - ha magamból indulok ki, akkor nekem soha nem elég a 3-5%, mert nem érzem annyira az ízeket, mint mások.)

2016. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!