Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen fajta cigik vannak egy...

Milyen fajta cigik vannak egy dohányboltban? Mit kell tudni általánosságban a cigarettavásárlásról?

Figyelt kérdés
Kérlek ne térjetek ki a válaszadás alól és csak a kérdésre válaszoljatok, ne próbáljatok megtéríteni légyszíves. Szóval 23 vagyok és szeretnék végre elkezdeni cigizni ugyanis már régóta próbálom elfojtani a hiányérzetét, de most hogy már egy centit nem fogok tovább nőni (reménykedtem, hogy még valamennyit növök ezért próbáltam egészségesen élni, de maradtam 170 és ennyi is leszek) szeretnék elkezdeni cigizni, mert a stresszt nem tudom másképp levezetni (régóta vonz és nyugtat a cigifüst, elég csak megéreznem valahol) és az üresjárataimban (amikor egyedül vagyok egyetemen, munkahelyen) is sokkal jobban érezném magamat, ha cigiznék és adna egyfajta szabadságérzetet. Légyszíves tényleg az válaszoljon, aki hajlandó konkrétan a kérdésemre koncentrálni. Szóval egy dohányboltban milyen márkájú cigik vannak? Mit kell róluk tudni? Melyik rossz/jó? Vagy igaz, hogy már megszűntek és ilyen elrettentő képek szerepelnek rajta? Ja, és sima zacskós dohányt (+cigitöltőt) ugyanitt lehet kapni? (ami nyilván olcsóbb)

2016. szept. 22. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a pattintós fajtákat tudnám ajánlani. Azt könnyen tudod változtatni, hogy simát vagy valami extrát szeretnél. Átlag 1000 ft körül vannak +/- 100-200 ft.

Ezek közül én a dunhillt, marlborot illetve camel-t. Ezen kívül van még philip morris, pall mall, chesterfield, de tényleg rengeteg a választék és 1-1 márkán belül is van 8 féle legalább.

2016. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És pl. mi az a 8 féle? Bemegyek a boltba, mondom, hogy kérek 2 doboz pall mallt és ennyi? Vagy mit kell még zeen felül tudnom a cigikről?
2016. szept. 22. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Többfajta is létezik.
2016. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Elektromos
2016. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagy butaság 23 évesen elkezdeni, de mindegy, a te életed, te tudod.

Ha meg nem is cigiztél még, akkor honnan tudod, hogy tényleg cigizni akarsz, nem csak szimplán kíváncsi vagy rá?

A pattintós cigik tényleg elég finomak, ezért is szívja a cigiző fiatalokból kb. 10-ből 9, szóval ha rá akarsz szokni, akkor szerintem is pattintósat vegyél...

Van rengeteg márka. Azokon kívül, amiket az első írt van még Lucky Strike (kedvencem), Eve, Vogue, Parliament, Gauloises, Viceroy, Bond, Multifilter, Benson & Hedges, Djarum, Winston, és még így is tutira kihagytam párat.

Leggyengébbek a fehér, szürke és rózsaszín dobozosak, aztán sárga/narancssárga, kék, piros, (fekete).

A Djarum nagyon jó cigi, de drága. Ahogy már írtam, nekem a Lucky Strike az egyik kedvencem, de a Marlboro, Dunhill, Davidoff, Camel cigik is jók, csak kicsit túlárazottak. Bár én most legutoljára Camelt vettem magamnak, és szerintem egyelőre egy kicsit maradok nála.

Igen, vannak rajta elrettentő képek + felirat.

Én tölteni nem szoktam, de nyilván azt is a dohányboltban kell venni. Töltőt, filtert, cigipapírt vehetsz akár neten is (eBay), éppen tegnap nézegettem, hogy vannak tök jó színesek.

A boltban pedig a márka mellett még azt is mondanod kell, hogy milyen színűt kérsz (és ha egy színűből van többféle, akkor azt is, hogy mondjuk vékonyat), bár ha nem mondod, úgyis rákérdeznek, maximum gyanús lesz nekik, hogy még 18 alatti vagy. Tehát pl. kérek egy doboz vékony narancssárga Pall Mall-t.

2016. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló jól összefoglalta a márkákat, egy tanács, ha most szeretnél elkezdeni cigizni akkor az erősebb cigiket(gondolok itt a Bordó Davidoffra a piros dobozos cigarettákra, stb), én például egy Arany Marlboroval kezdtem ami elég erős volt nekem elsőre, az első doboznál minden szálánál beszédültem.

Próbáld ki szerintem a pattintós cigarettákat, ha gyümölcsöset veszel szokott rajta lenni mentol/maga a gyümölcs íz pattintója, magad szabod meg melyiket pattintod ki, egyszerre kettőt is akár, én tudom ajánlani a banános/mangós Chesterfieldet, mojitos/vörös gyümölcsös Pall Mallt, a Marlborok se rosszak viszont ha pattintóst veszek én általában csak mojitos PM-et szoktam.


Illetve töltőt, dohányt, hüvelyt, cigipapírt(ez akkor kell ha sodrasz), sodrót itt kapsz.

Ha kicsit úgy mondtam a dolgokat mint egy óvodásnak akkor bocsi, de ahogy olvastam a kérdéseidből nem sokat tudsz ezekről és a legalapabb dolgokat is el szerettem volna mondani. :D

"Sok szerencsét" hozzá, aztán csak mértékkel.

2016. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2016. szept. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!