Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az apám kávé és cigi függő....

Az apám kávé és cigi függő. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az apám reggelije, ebédje és vacsorája cigi-kávé kombó. Napi 2 doboz cigit elszív, hozzáteszem semmi kaja a hűtőbe, mert ő ha kap kölcsön 2 ezer forintot akkor az az első szava, hogy "Jájj végre van cigim". Meg ha kifutja vesz egy kenyeret. A cigi nem elég, mellette megiszik 25-30 csésze kávét feketén, egyetlen egy darabka édesítőszerrel. Tehát erős mint a méreg. Úgy issza mint a vizet, egy ivászatra iszik 2 decit.

Nem vele lakom, külföldön élek de a nyarat itt töltöttem és észre vettem, hogy valami nem jó. Üvöltözött velem, mert nem vettem neki CSAK 1 cigit nem pedig 2-t, a saját zsebpénzemből!

Mondtam neki, hogy 16 évesen nem az a vágyam, hogy apámat cigiztessem a kis zsebpénzemből.. szintén üvöltözött.

Volt, hogy elkezdett sírni, hogy "fiam, ennyire jó neked, hogy te engem szenvedni látsz?" És úgy nézett ki mint egy zombi, mert nem volt cigije.

Hozzáteszem, hogy sportember, box edző, de ez már beteges.

Egyszer sarokig elsétáltunk, úgy jött mint egy 90 éves öregember 400 méter után, pedig csak 55 éves és elég jól is tartja magát, sajnos nem belülről.

Ha szólok neki, hogy sokat cigizik, kávézik, akkor megsértődik és 1 hétig nem szól hozzám.

Egy ismerőstől kapott vagy 1kg marlboro dohányt és hüvelyt, de neki az nem jó csak vészhelyzetre. Inkább kér kölcsön 100-as marlboro-ra mert az az igazi. A töltött cigi "nem olyan" mondta.

Mit lehetne tenni, hogy leszokhasson? Mennyire káros ez az egészségére?

Még annyit, hogy szívbeteg, cukorbeteg, katéterezték, magas a vérnyomása is stb. De gyógyszereket nem szed, mert megvonták a közgyógyot..

Előre is köszi.



2016. szept. 30. 11:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy kávé előtt direkt megnéztem a pulzus számát a telefonomon és érdekesmód, a kávé után alacsonyabb neki a pulzusa, tehát őt a 2dl kávé megnyugtatja. (tudom a telefonom /s6/ nem annyira pontos, de jobb mint a semmi)

Vagy a pulzus számnak ehhez nincs köze?

2016. szept. 30. 12:04
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyébként 12-13 éves kora óta cigizik...
2016. szept. 30. 12:05
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Még is mit tudnál csinálni vele? Velem sem tud senki semmit kezdeni. Kávé, 16-20 és napi 4 doboz cigi. Ötödikes koromban már napi 1 dobozzal szívtam. Erre költök, ha marad, akkor eszek is. Ennyi. Minket, már nem ijeszt el senki, semmi. Sok filmet megnézettek velem, tüdőrákról, gégerákról, orr rákról, stb. Semmi elrettentő hatás. Különben, öntögetem magamba a kávét és a pulzusom 45-55 között van.
2016. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Apámat az sem zavarja, hogy 3 gyereke van? Egy ismerősömnek 5 évet jósoltak a sok cigi és kávé miatt, de fele annyit nem iszik meg szív mint apám..
2016. szept. 30. 12:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet semmit csinálni , ha ő nem akarja. Te annyit megtehetsz hogy letagadod az utólsó fillért is. Ne vegyél neki bagót. Saját magát teszi a sírba az ilyen ember. De mindegyik szenvedély beteg ilyen, mindenki hibás rajtukon kívűl.
2016. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

"apám kávé és cigifüggő"...

ÖRÜLJ, HOGY NEM ALKOHOLISTA!

"Nem vele lakom, külföldön élek "

Akkor meg miért érdekel, hogy cigire vagy kenyérre költi a pénzét?...

2016. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
nem tudsz vele mit csinálni. Egyébként lesülne a pofámról a bőr, ha a gyerekemmel vetetnék a saját pénzéből magamnak cigit.
2016. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nagyon ne haragudj,de az Apád egy tipikus pr0li ember.

Az ő tulajdonságaik közé tartozik,hogy nem tudnak az előre távlatokba gondolkozni.

A box nem a sportról szól,hanem az erőszakról,ott pedig szép számmal előfordulnak a lecsúszott alakok.

Lehet,hogy Apádnak sok jó tulajdonsága van ezek mellett,nem szeretném őt így ismeretlenül bántani,de hidd el,hogy semmit nem tudsz tenni.Ő egy makacs beteg ember,és ne várja el másoktól,hogy megértsék,illetve finanszírozzák a káros szenvedélyeit.Éljen úgy,ahogy neki tetszik,Te meg éld a saját életedet,ahogy neked jó.

2016. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#6, Miért?? Téged nem érdekel mi van az apáddal?
2016. szept. 30. 12:35
 10/18 A kérdező kommentje:

#7 Épp ez az, évente egyszer látom 2 hónapot. Mondtam neki, hogy ha én a gyerekemet évente látnám, akkor abba a 2 hónapban próbálnák neki mindent megadni, venni neki ezt azt, elvinni ide-oda.. Nem még lehúzzam pénzzel csak, mert az annyától kapott nyaralásra költőlénzt..

Nem azért mondom, mert kapni akarok tőle valamit, de azért jó lenne. 8 éve váltak el anyámmal, azóta semmi gyerektartást sem fizetett, soha semmit nem vett szülinapokra, karácsonyokra..

Ebben a 2-3 hónapban amíg itt voltam, nem mentünk messzebb a sarki bolttól együtt. Mondtam neki, hogy menjünk át a szomszéd városba, fizetem a busz jegyet is, de ő azt mondta, hogy neki az edző terembe kell lennie, nem mondhatja 20 gyereknek azt hogy ne jöjjenek edzeni.. Hozzáteszem délután 5-kor van edzés, addig bőven visszaérnénk. Egyebként sem "edzősködik" azt mondja mindenkinek, hogy "mozogj valamit" és elmegy gépezni az irodába. Ezért nem tud eljönni velem sehova.

2016. szept. 30. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!