Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A "fekete kólákban" mennyi...

A "fekete kólákban" mennyi koffein van? Sokszor hallom, lefekvés előtt ne igyak, mert nem tudok elaludni. Az energiaital, kávé, tea sorban hol lehetne elhelyezne a "fekete kólákat"?

Figyelt kérdés
Ez itt nem a reklám helye, de mindenki tudja, mely két világhírű termékről és a többiekről van szó.
2016. okt. 6. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A konkrét koffeinértéket nem tudom, de hatás szempontjából egy fekete tea környékén lehet. De emberenként is változik, hogy a koffein hogyan hat milyen dózisban és milyen kísérőanyagokkal (cukor, tej, cser- és foszforsav, taurin).
2016. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Google szerint 8 mg/100 ml.

Nem értem miért nem tüntetik fel a palackon, mint az energiaital dobozán.. gondolom a koffeintartalma messze van az energiaitaloktól, ha ezt megtehetik.

2016. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Te arany komám ne a koffeintnézd benne. Egyéltalán ne igyál kólát!Öntsd bele otthol a mosdó kagylódba!Dugd be elötte azért!Kifehéríti a porcelánt is!Én itthol vc pucolásra használom!Rákk keltő egééséges!
2016. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Rákk keltő egééséges!"


Rákk end rolll!!



Egyébként az olcsóbb kólákra csak annyi van írva, hogy "koffein aroma".

2016. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kólákban 11mg/100ml van. Nem írják rá, mert 15-től kell ha jól rémlik.


Nem érdemes koffeines italokat inni lefekvés előtt, mert nehezebben alszol el, ez teljesen igaz, elvégre arra találták ki hogy az ébrenlétet, erőt, frissességet pár órával megnyújtsák időnként.

2016. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!