Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Negykorúak! Ti szoktatok adni...

Negykorúak! Ti szoktatok adni cigit kiskorúaknak 50ft-ért?

Figyelt kérdés

Antidohányosok!

Ti elkezdtek kiselőadást tartani ha odamennek kérni hozzátok?Csináltok olyat, hogy direkt odamentek a dohányzó emberekhez, hogy piszkáljátok és direkt arréb küldjétek?



2016. okt. 9. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

A párom megjátszotta dohányosokkal, ha nem tudta elkerülni őket és kezdtünk megfulladni miattuk, igen... Nem jó érzés, hidd el.


Kiselőadást nem tartok, minek. Aki dohányzik, az egy kiselőadás után is dohányzik, ez egy nehéz dolog. A gyerekemnek tartanék kiselőadást, hogy el se kezdje, az a tuti.

2016. okt. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A piszkálást én úgy gondoltam, hogy mondjuk egy szinte üres parkban cigizik egy ember és direkt odaülsz a hozzá legközelebbi helyre játszani magad.
2016. okt. 9. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Soha nem kértek még meg erre. Eddig ismerősöket kivéve max. hajléktalanok kunyeráltak tőlem cigit.
2016. okt. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Èn alapbol nem tartom tùl értelmes emberrknek a dohányosokat.Magàt is meg a többi embert is mérgezi, mindezért pedig még fizet is. Abszurd önzés . Direkt nem megyek oda senkihez, mert tőlem nyirja csak ki magát ha olyan ész, de ha a pofámba fujja a füstöt vagy a gyerekem esetleg megkínálná, elküldeném melegebb éghajlatra az biztos.
2016. okt. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Én dohányzom, gyereknek semmiképp nem adnék. Másnak sem nagyon szoktam, csak ha nagyon jó kedvemben találnak, és nagyon szépen kérik. Meg ha nem csöves az illető. Kb. 100-ból egyszer fordul elő, hogy ki akarják fizetni. Többnyire nem jellemző.

Amíg nem voltak kitiltva mindenhonnan a dohányosok, én addig sem álltam senkihez közel, nem fújtam senki arcába a füstöt, de még a valagára sem. Zárt helyen eleve nem szerettem soha cigizni, sem tömegben.

Normális ember nem áll bele a másikba, akkor sem, ha antidohányos, és valaki pont tőle kér cigit. Akkor megmondja, hogy bocsi, nem dohányzom. Ennyi. Ha meg annyira unalmas az élete, hogy szándékosan odamegy osztani az észt a füstről, akkor már rögtön menjen tovább és állítson meg minden autóst és buszsofőrt a kipufogógáz miatt, panaszkodjon az erőműveknek meg a gyáraknak a kémények miatt meg a folyóvizek miatt, aztán ültessen néhány facsemetét a villamospályák mellé.

Abszolút tény, hogy a dohányzás nem egészséges, sem a dohányfüst, de ha a szomszéd Sanyikát addig cseszteted, amíg elnyomja a cigijét, attól nem lesz tisztább a városi levegő egy hangyafingnyit sem.

Vannak, akik belefüstölnek mások arcába, vannak, akik "csak" köpködnek meg szotyiznak a megállóban, meg van, akinek az óvodás gyerekei nem tanulták meg a teddakezedaszádeléhatüsszenteszvagyköhögsz szabályt, és végig getházzák meg bacizzák az összes járatot meg ülőhelyet, a szülő meg csak ül és bambul vidáman. Ez van, parasztok meg hülyék mindenhol vannak, de azért nem kell minden dohányost ördögnek beállítani, aki szánt szándékkal tüdőbajt óhajt okozni másoknak.

2016. okt. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
+ Tiltani nem szabad egy gyereket, vagy kioktatni, pláne, ha kamaszkorban van. Egy átfogó tájékoztatás a dohányzás lehetséges káros hatásairól bőven elég, onnantól kezdve döntse el ő, hogy bevállalja e. De ha direkt tiltva van, vagy tudja, hogy a szülei nagyon ellene vannak, akkor a lázadó tinédzser korszakában CSAKAZÉRTIS ki fogja próbálni. De a többség enélkül is kipróbálja. Lehet, hogy 15 éves koráig határozottan a cigi ellen lesz, mert ezt tanulta, mert tudja, hogy nem egészséges, aztán egyszer-kétszer megkínálják suli után vagy egy buliban, és rákap.
2016. okt. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem eddig mindig adtak egy-egy szálat, ha dohányostól kértem és még néha a pénzt se fogadták el.

Ment a zöld mindenkinek.

2016. okt. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!