Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nővérem rákos lett a dohányzás...

Nővérem rákos lett a dohányzás miatt, bánatomban én is elkezdtem cigizni, szeretnék mellette lenni ebben az időszakban, hogyan tudom támogatni őt? 23L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nővérem. A szüleink korán meghaltak egy balesetben, csak ő maradt nekem. Azt érzem, nem is tudok nélküle élni. Ő egy nagyon jó ember, csak sajnos, dohányzik 15 éves kora óta és ez lett a vége. Most 28 éves és kiderűlt, rákos. Súlyosan beteg, nem szívesen mondom ezt ki, de hatalmas az esély arra, hogy hamarosan már nem él.


Borzalmasan fáj nekem ez. Mindig kértem, tegye le a cigit, de sohasem volt rá képes. Én GYŰLÖLÖM a cigit, igaz, amióta megtudtam, hogy rákos (2 hete tudtam meg), bizony én is elkezdtem dohányozni.


Amikor elmesélte nekem a dolgot, sírva fakadtam, majd kértem, adjon nekem cigit. Azt mondta, arról szó sem lehet, eszembe ne jusson, hát elmentem én magam vásárolni és bár pocsék érzés volt, elhasználtam azt az egy doboz cigit még aznap. Azóta veszek folyamatosan és minden nap elhasználok legalább 3 szálat.


Azért cigizem, mert egyrészt, fáj, hogy ez történt vele, másrészt, valahol szeretném követni őt a pusztulásba. Kívánom a halált, én is szeretnék meghalni úgy, mint ő. Szándékosan megcsúnyíttam önmagam, levágtam a a derékig érő hosszú hajam olyan hosszúra mint a kisujjam, vagdosom a kezem és arcomat is, nem szeretnék szép, vonzó lenni többé.


Mellette szeretnék lenni, hogyan tudom támogatni őt? Félek, hogy hamarosan elvesztem őt...


2016. nov. 6. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is: Ne csonkítsd magad! Ezzel semmit nem érsz el.

Bízz abban hogy felépül, és neki is ezt mond hogy reménykedjen. Több olyan emberről is hallottam aki úgy gyógyult ki a rákból, hogy egyszerűen csak bízott. Bízott abban hogy felépül. Ha bármiben tudok segíteni írj privátban.

2016. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, attól csak rosszabbul fogja érezni magát, ha látja, hogy dohányzol meg látványosan tönkreteszed magad.
2016. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem keressél egy szakembert, aki ki tud téged hozni ebből a depresszióból! Ne legyél olyan hülye lány mint a 14-15 évesek, akik vagdosság magukat. Elhiszem, hogy ezt nagyon nehéz lesz feldolgoznod, de sikerülni fog. Attól még hogy cigizel nem biztos hogy meghalsz benne. A nagymamám 14 éves kora óta dohányzik, most 79 éves és napi 1 dobozzal elszív...szóval nyugottan tedd le a cigit. Keressél magadnak egy barátot, vagy szakembert aki tud veled törődni, vígasztalni :)
2016. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még mindig dohányzol?
2016. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

15:30


Már nem. Pszichológushoz járok és amennyire lehet, kerülöm a dohányt. Soha többé nem szeretnék rágyújtani. Hatalmas hiba volt tőlem az öncsonkítás és dohányzás elkezdése. Semmit nem oldottam meg vele. És a hajam is vissza fogom növeszteni. Nem fogom vagdosni se önmagam soha többé.


Sajnos, nővérem váratlan módon öngyilkos lett, utolsó levelében megemlékezett rólam és azt írta, nagyon szeret engem, könyörgött, tegyem le a cigit és legyen szép, nagyon hosszú életem. Borzalmasan hiányzik nekem, de tudom, már nem szenved és remélem, békében fog nyugodni.


Arra fogok törekedni minden erőmmel, gyógyuljak meg lelkiekben, legyek szerelmes, legyen szép, erkölcsös, tiszta, egészséges életem. Komolyan gondolom az egészséget, beiratkoztam karate edzésekre, minden héten 2 alkalommal megyek edzeni, illetve átálltam a bio ételekre.

2016. dec. 1. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!