Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról való leszokás...

Dohányzásról való leszokás után normális az étvágytalanság?

Figyelt kérdés
Több mint egy hete nem gyújtottam rá.Azt vettem észre ez idő alatt,hogy napról napra csökken az étvágyam.Alig eszek valamit, és 2 kg le is fogytam.A többség megnövekedett étvágyról számol be,nálam pedig pont az ellenkezője történik.Volt már valaki hasonló helyzetben? Vajon mitől lehet?

2016. nov. 26. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez érdekes. Lehet valahogy a többi ilyen szokás mechanizmusod is áthangolódik kicsit. Túl keveset eszel most, vagy most áll be a mennyiség normálisra, ami a testednek pont kell?


Lehet valami nagy korszakváltás kezdődött el benne :D

2016. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezelőtt sem voltam túl nagy evő,de azért tudtam enni.Itt ott felszaladt egy két kg,de szerencsere könnyen le is tudtam adni.Mielőtt elhatároztam,hogy leteszem a cigit,bevallom féltem tőle,hogy nagyon el fogok hízni,de most egy kicsit megrémít,hogy szinte nem kívánok semmit.Sokkal ingerültebb vagyok,minden apróságon képes vagyok felhúzni magam.Talán a stressz áll a háttérben,de ha ez így folytatódik még a végén csontsoványra fogyok:D
2016. nov. 26. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy előtte, még mikor cigiztél, mennyire voltál nagyevő?

A másik kérdés meg az, hogy hogyan éled meg a leszokást?(Lehangolt, szomorú, feszült. Vagy esetleg, jókedvű, vidám, kiegyensúlyozott stb.)

2016. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hoppá. Megelőztél.:)
2016. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokaknak az étkezés után esik a legjobban a cigaretta, leszokásnál éppen ezért úgymond az étkezés sem lesz többé élvezetes.
2016. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Normálisan étkeztem reggeli,ebéd,vacsora.A napjaimra inkább a lehangoltság és a feszültség érzése jellemző.Éjjelente gyakori az álmatlanság,pedig előtte nem volt problémám az alvással sem.Ez a 9.napom,még nagyon az elején vagyok.12 évig dohányoztam,és egyik napról a másikra azt éreztem,hogy nem kell...
2016. nov. 26. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

azt értsd, hogy a fizikai függőség az részben abból áll, hogy a szervezetedben van egy fizikai hiány. mert kevesebbet termelt valamiből, amit a szerrel pótolt. szóval ez a feszültség érzés ez ez. olyasmi mint az éhség. itt türelem kell és kivárni míg szépen visszaáll a szervezeted és megtermel többet abból amiből kell. ez időbe telik. addig ki kell húzni.


az is lehet, hogy másfajta kaját kívánna a tested. próbálgass mást kicsit. azt nem tudom tudod e, hogy sacc ezeket visszük be és mind fontos: fehérje(az építőanyagok, hús, hüvelyes zöldségek), szénhidrát(energia, cukor, tészta, kenyér), rost(asszem emésztéshez kell, zöldség pl), zsírok(ez nem tudom pontosan mihez, de a jó minőségű zsírok és olajok azok jók), vitaminok, ásványi elemek.

2016. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2016. nov. 28. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!