Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az amerikaiak állandóan...

Az amerikaiak állandóan töltik a Zippo gyújtójukat?

Figyelt kérdés

Az összes filmben látom, hogy Zippo-val gyújtanak meg mindent. Nekem is van általában hordom is magammal, ritkán használom, de így is kifogy 2-3 nap után. (elpárolog a benzin) Ezért van hogy hetekig nem töltöm újra.


Most akkor az amcsik minden nap töltik, hogy bármikor tüzet tudnak vele gyújtani, vagy én csinálok valamit rosszul? Mennyit költenek ezek benzinre? :O



2016. dec. 13. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat, oclsó a benzin.
2016. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ember!Kérdezted volna meg inkább azt,hogy mekkora az "átlag méret",ezredszerre..Ennél még azt is jobban viseltem volna.. :D

"Az összes filmben látom".. :D

2016. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

A Zippom nekem is hamar kifogy en is azert nem hordom.

Az amerikai egybesult allatok sem csak Zippot hasznalnak.

A filmekben meg a gázos muanyag ongyujtot nem lehetne bruce willisnek v rambonak hanyagul radobni az autobol zubogo benzinre ;)

2016. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, végre egy értelmes válasz!:)
2016. dec. 23. 22:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt szerencsém hogy egy amerikai ismerősömnél nyaraltam diákkoromban és nála láttam életemben először zippo gyújtót (amit később el is kunyeráltam egy szálcsiszolt régebbi nemzeti színnel festett amerikai államok mintás).

Náluk láttam hogy a furgon kesztyűtartóban, a konyhaszekrényben és gondolom még a szuterénban is lehetett egy valamilyen töltő. Az érdekes az volt számomra hogy egyik sem zippo benzinje volt hanem valami üzletláncnak a saját logójával ellátott fehér kanna ami éppen olyan mint a zippojé. Gondolom náluk bárhol beszerezhető olcsón az utántöltő mint itthon nálunk a coop-os-tesco-s gyufa. Sajnos a filmekben még arra sem figyelnek hogy pl. a kanóc rendesen meg legyen igazítva s úgy gyújtják meg méteres lánggal ahogy a kellékesek megveszik. Tapasztalatom hogyha a kanócot csak félig tolod ki a gyújtó rácsában megduplázod a töltési időt, valamint ha be van járatva és elég kormos a kanóc akkor jobban szigetel, tovább bírja és nem illan el a brenya.

2017. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na egy ilyen válaszra vártam.

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!:)

2017. jan. 13. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Én heti egyszer töltöm, igaz nem várom meg amíg teljesen kifogy. Naponta elég sokszor használom pedig. A benzin igaz 600 ft, de őszintén szólva én ezt karácsonykor kaptam, és még mindig van benzinem. Először én is azt hittem, nem győzök majd benzint venni, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy 250 ml benzin elég sokáig kitart. Ha mondjuk 4 hónappal számolok, akkor évi 3x kell benzint venni, ami azért már nem hangzik olyan vészesen.
2017. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!