Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az egyik családtagom cigizik...

Az egyik családtagom cigizik és állandóan köhög tehetek valamit hogy leszokjon? Vagy ez tényleg elhatározástól függ?

Figyelt kérdés
2016. aug. 13. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez rajta múlik te hiába mondasz bármit is ha ő nem akarja letenni
2016. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki függő, az függő, még a gégerák sem állítja meg...
2016. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mondhatsz neki akármit ha nem akarja nem teszi le.
2016. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy, végig kel néznem még egyszer amit a 2 írt.
2016. aug. 14. 21:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Elhatározás es hatalmas akaraterő kell hozzá. Aki nem dohányzik talán nem is értheti ezt. Én most vagyok leszokóban, minden nap egyre kevesebbet szívok, most ott tartok hogy 25 szalról 12re csökkent. Pl.anyósom nem cigizik, de nagyon mellettem van, mindig mondja h buszke rám stb :)
2016. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért kel leszokni mert 50 éves kora elég jó esélye van elkapni a gégerákot aki dohányzik.Még ha meg is gyógyul a hangszálai úgy kárósodnak hogy, nem tud majd beszélni.És egy légcsövet raknak a nyelőcsőbe azután már csak így tud majd beszélni az ember.Én eszt senkinek nem kívánóm aszt sem értem minek kel felesleges kockázatot vállalni.
2016. aug. 16. 06:24
 7/13 lewega ***** válasza:
Ez csak akaraterő kérdése. Én 30 évig dohányoztam, több leszokási kisérletem is volt, nem sikerült, de igazából nem is akartem leszokni. Mikor munkanélküli lettem még 95-ben, a segélyem kevesebb volt, mint amit ketten a férjemmel együtt elszívtunk. Na akkor mondtam, hogy itt a vége, és másnap már nem is dohányoztam. Azóta sem szívtam egyet sem, sőt mostmár a szagától is rosszul vagyok. Utána éreztem azt másokon, hogy milyen büdös a dohányos ember, és bocsánatot kértem a lányaimtól, hogy olyan büdösen puszilgattam folyton őket.
2016. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 24 éve, 33 éves koromban napi 2 órákat aludtam, és iszonyat stresszes életem volt. Így aztán naponta majd' 3 dobozzal elfüstöltem. Aztán egy huszárvágással leszoktam a sörről, s vele együtt a cigiről is. Nekem csak az első 7 év volt nehéz. :-))
2016. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem az anyukám cigizik nagyon durván. Pár éve elkezdett undorítóan krákogni és köhögni, a fogai és az ínye egyre gyorsabban romlanak. Sokat dohányzik. Rengetegszer mondtam neki, hogy egyrészt undorítóak a tünetei, másrészt maga a cigi is, sőt még pénzkidobás is. Hiába jövök mindenféle érvekkel, meg a többi családtag is segített volna neki pl. ilyen-olyan leszoktató módszereket kifizetni neki, ő kijelentette, hogy szeret dohányozni és nem akar leszokni. Egy egyetemi tanárról van szó egyébként, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy a tudományos érveket nem tudná felfogni. Egyszerűen makacsul ragaszkodik minden szokásához, és a függőség mindenek előtt. Én elkönyveltem magamban, hogy kb. 10 éve van így hátra, 10 kellemetlen, betegségekkel teli éve, és egy még kellemetlenebb halála. Megbarátkoztam a gondolattal, akármilyen morbidnak is hangzik. Mert mást nem tudok tenni. És ha majd a végső stádiumba jut a szájüregrákjával, és szar lesz és fájni fog, egyikünket sem fog vigasztalni, hogy igazam volt, és hogy igazat írnak a cigisdobozok csomagolásán...


Szerintem még annyit lehet tenni, hogy azt erősíted meg a családtagban, hogy szükséged van rá, nem szeretnéd, hogy beteg legyen és hogy szenvedjen tőle. Valaki ettől meghatódik, és talán jobban vigyáz magára. Valaki meg nem.


Pszichiáterek egyébként tudnak segíteni elég eredményesen. De az első lépést a dohányosnak kell megtennie, és el kell mennie egy szakemberhez.

2016. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy,4 hónapja állandóan köhög a hangja is mélyeb lett.Már nem tudok mit tenni nem hallgat senkire sem.Amit tehetek az hogy, beletörődök de az a baj ez már a 2 lesz mert már egyszer megtörtént.Az egyik családtagommal egyszerűen csak nem értem miért?
2016. aug. 17. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!