Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányos emberek miért...

A dohányos emberek miért idegesebbek állandóan? Úgy tudom a cigi megnyugtat.

Figyelt kérdés
2016. aug. 8. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem idegesebbek. Nem vettem még ezt észre. Ugyanúgy van idegeskedő dohányosban és nem dohányosban is.
2016. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok ideges :)
2016. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Akkor megnyugtató mikor szívod.

A szervezetébe juttatja a dohányos az olyan anyagokat amikre "szüksége" van. Ha ezek kitisztulnak, akkor lesznek idegesebbek az átlagosnál. Gondolom mond neked valamit az hogy elvonási tünet.

Bár látod, ez személyfüggő is..

2016. aug. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idegesség nem függ a külsőségektöl.

Az ha valakit idegesit mondjuk egy kutya ugatása vagy egy gyerek sírása vagy hogy a buszon mellette állonak a táskájával érinti a lábamat vagy csak ránézek a többi emberre és el kap az idegesség az nem azért van mert dohányzok hanem mert csak mások hibáit veszem észre és a sajátjaimat észre sem akarom venni.

Az emberiseg nagy része a bal agyféltekéjét használja ami pedig az egó és az egó szeret idegeskedni még akkor is ha ezt ö tagadja mert tudat alatt erre vágyik.a jobb agyféltekében van a nyugalom de ahoz hogy elérhető legyen le kel vetkőzni az identitást és mindent ugy elfogadni és szeretni ahogy van.

2016. aug. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Höhö....halottál màr arròl, hogy az agyban vannak (most kicsit konyhanyelv leszek, meg nem 100%-ban pontos, de ha tényleg utánajàrsz, akkor a lényeg le fog esni) olyan receptorok, amikre nikotin-amid(vagy erg?) neurotranszmitterek tudnak kapcsolòdni és ettől vagy "nyugodt" (a lelkiàllapot bizony-bizony a biològiàn és kèmiàn alapszik). Ha alapbòl magasabb a szintje, akkor te egy nyugodt pacàk vagy, de a termelése azèrt függhet attòl, hogy esetleg àllandò stressz alatt vagy, fàradt vagy, beteg stb...

Ha te dohànyzol, akkor nikotint juttatsz a véredbe, ami megy az agyba és a nikotin naggyon hasonlò térszerkezettel bìr, mint az előbb emlìtett neurotranszmitter és be tud ennek a helyére kötődni(bekötődés a màsodperc tört részének tört részéig van aztàn "levàlik"/lebomlik és jön a következő)....Ha a szervezet azt érzékeli szintén receltorok.álltal, hogy annyi a nikotin, mint a szemét(mert pont a térszerkezetbeli hasonlòsàg miatt nem tud különbséget tenni) aztmondja egy idő utàn, hogy fakdatshiet!, minek termelljek sokat, ha van...ezért az alap termelés lecsökken(/a receptorok szàma lecsökken)...éz màr kész is a cigi utàni sòvàrgò ideges ember...(és a drognàl is hasonlòan működik csak dopamin receptorok jàtszanak főleg szerepet)

(Persze vannak olyan "mutànsok", akiknek ez a szint valamiért nem tud leesni/igazàbòl nem szoknak rà a cigire és szò szerint bàrmikor le tudjàk tenni végleg....de ez ilyen a népesség 10% történet....

2016. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akkor ideges, ha rágyújtana, de nincs nála cigi!
2016. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!