Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Létezik olyan, hogy a nikotin...

Létezik olyan, hogy a nikotin megvonás elálmosítja az embert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez már a harmadik napom cigi nélkül. Előtte nagyjából 10-15 cigit szívtam egy nap kerek egész 5 évig.

Most vagyok 24 éves!


Amióta nem cigizek nagyon fáradékony,és álmos vagyok. Ülve akár be tudok aludni. Nagyon gyengének és tompának érzem magam.

Ez normális?


Mindenki energiáről,pörgésről,mozgékonyságról és jobb tüdőkapacitársról szónokolt nekem.

Nálam lehet ez másképp alakul?


2017. jan. 19. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

3 nap után ne várj semmilyen csodát.

1 teljes év cigimentesség után jelentheted ki, hogy "tiszta vagyok" 1 éven át csak tisztul a szervezetedből, a véredből a szerveidből és a csontjaidból is.


Az álmosságot az okozza, hogy a hasnyálmirígy most másképp működik mivel nem cigizel, és a vércukrod több, ezért enyhén bekómálsz!


Próbálj több vizet inni, és az sem baj, ha belecsavarsz egy citromot. Az majd felélénkít, csak ne kezdj el kívános lenni cukorra, mert akkor egyből jön majd a "rá kell gyújtanom" érzés is.


Próbáld meg, hogy veszel mirelitt magozott meggyet, meg epret vagy málnát, vagy amit szeretsz és napi egy egy zacskót felmikrózol egy sékerben, és szépen elfogyasztod. Viszont semmi más forrásból ne vigyél be cukrot ha teheted (édesítős dolgok mehetnek).

2017. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én volt, hogy fokhagymát rágtam meg leveskockát amikor leszokóban voltam még 2003 ban, amikor jött a rá kell gyújtanom érzés.

Utánna valahogy sosem volt kedvem rágyújtani :)

Viszont ha fejben nem áltál át eléggé, hogy igen, le kell jönnöm erről a szarról, akkor el fogsz bukni.

Én 4 évet cigiztem..

Utolsó évben már napi másfél doboz ment, és sosem tudtam normálisan végigcsinálni valamit anélkül, hogy ne kellett volna rágyújtsak, úgyhogy elegem lett belőle.

2017. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A finomított cukrotól az elhízás miatt intesz óva,vagy más egyéb negatív szerepe is lehet egy leszokni vágyó életében?
2017. jan. 19. 15:58
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem is voltak elég kaotikus időszakok,mikor már naponta látogatnom kellett a boltot,mert elfogyott a napi egy doboz cigi. Sajnos nekem kicsit nehéz,mert a családban az újonnan dohányfüst mentes,és 1 éve már leszokott apámon kívül mindenki szívja. 18 éves öcsémtől kezdve a 74 éves nagyapámig.


Mint mindenki,Én is próbáltam már sokszor leszokni. Minden praktikát kipróbáltam,és valahogy mindig elvéreztem.

Nálam a bukás recepje a stressz. Ha már az élet egy apró kihívást állít elém.legyen az egy munkahelyi szidás,egy vita a barátnőmmel,akár egy bal lábbal kezdett nap mindig a cigibe temetkezem.


Ebből lett elegem. Úgy érzem készen állok élekben,viszont ez a 0-24 óra alvás,fáradékonyság már kezd az agyamra menni. Még szerencse,hogy szabadságon vagyok.

2017. jan. 19. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!