Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tudnak leszokni a...

Miért nem tudnak leszokni a cigiről az emberek ha tudják hogy veszélyeztetik vele az egészségüket?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincs semmi akaraterejük, illetve nem is akarnak leszokni, csak nyavalyogni szeretnek, hogy milyen nehéz a leszokás. Én simán abbahagytam, egyáltalán nem egy nagy dolog.
2017. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert rövid távon közérzet-javító hatása van, olyanfajta illúziót ad, hogy megnyugtat, valamint az agy jutalom-központja kellemes érzésekkel társítja, mert függőséget okoz.

"Jó az íze", "társaságban ha többiek nem dohányoznának, nem tudnánk jól érezni magunkat", "kávé mellé milyen jó" és ezernyi kifogást lehet találni hogy miért ne szokjon le valaki. :-(

A káros hatása rövid távon nem igazán, csak a nyugtató és függőséget-boldogságot okozó hatása mutatkozik meg.

2017. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Crisopher ***** válasza:
55%
Mert a nikotin függőségez okoz, hiánya pedig elvonási tüneteket vált ki. Amúgy cigiről leszokni nem lehet, maximum abbahagyni a dohányzást, de az ember évek múltán is kívánni fogja, és nagyon könnyű visszaszokni rá.
2017. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akaraterő. Sajnos nekem sincs elég, mondjuk én nem cigizem, de túl sok csokit és egyéb édességet eszem, pedig ez is káros az egészségre. Van hogy megfogadom, hogy mostantól nem eszek, de ez általában addig tart, amíg nincs egy stresszes napom. A munkámnak köszönhetően pedig sok a stressz. Olyankor munkából hazafelé egyszerűen alig várom, hogy berontsak egy boltba és vegyek csokit... és egy táblát megeszek egyszerre.


Én is tudom, hogy ez nem jó, hogy káros, és még drága is (persze nem annyira, mint a cigi), de egyelőre nem sikerült leállnom vele.

2017. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Környezetemben mindenki (én is) Allen Carr könyve elolvasása után szokott le. :-)

Van akinek én vettem ajándékba a könyvet, kölcsönadta ismerősének, leszokott. Kölcsönadta ő is másnak, leszokott szintén. :-)

2017. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Na látom.a nikotinfüggök jöttek lepontozni, simán le lehet róla szokni, a környezetemben rengeteg embernek sikerült sok év dohányzás után, elvonási tünet nélkül. Nem rinyálni kéne, hanem összeszedni magatokat és lerakni a cigit!
2017. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok leszokni és nem is érdekel hogy mennyire káros.
2017. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lipton. ***** válasza:
Mert az élvezet fontosabb, mint az egészség!
2017. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!