Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigi vagy az alkohol károsabb?

A cigi vagy az alkohol károsabb?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettő káros.

[link]

2017. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a cigi
2017. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
60%
Szerintem meg, mindent mértékkel és akkor nem lesz baj.
2017. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hány szál cigit hány dl alkohollal hasonlítunk össze. A dohányzás már kis mértékben is káros, az alkohol mértékkel fogyasztva még nem. De ha függő vagy, egyformán károsak tudnak lenni.
2017. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő káros, de a piától még be is lehet hülyülni.
2017. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

Egyik sem egészséges de azért van különbség Alkoholista és dohányos között..

A dohányos "csak" a saját egészségét teszi tönkre,

az alkoholista a saját egészségét és a körülötte élőkét is megkeserítik.

2017. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A dohánytól legalább józan maradsz..

Mondhatnám úgy is, a cigarettától ember maradsz..

2017. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
81%
Alkoholról nehezebben szoknak le az emberek, de a cigire meg könnyebben rászoknak
2017. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

6#

Passzív dohányzásról hallottál már? Nem nagyon szerintem.


Attól függ tényleg hogy milyenek a mértékek. Egy szál cigit is hetekbe kerül hogy a szervezet teljesen kitisztítson, az alkohol kis mértékben még jótékony is lehet.


Túlzott mennyiségben rövidtávon szerintem az alkohol egyértelműen. Az alkohol ugyebár köztudottan a májat, érrendszert, szívizmot gyengíti, de problémát okoz a pszichés állapotban vagy ugye az élete más pontjain. Az hogy okkal isznak, pl. családi vagy szerelmi problémák miatt, az a gyengeség jele. Nyilván ha meghal az egyik hozzátartozóm, én is a piához nyúlok mert nem bírnám de az alkohol a problémákat még mindig nem tudja megoldani, csak enyhíteni rajtuk egy kis időre. A kis idő után arra eszmél az ember hogy ez is rontott a helyzeten.. 5 éven belül szerintem komoly károkat okozhat már az alkoholizmus.


Hosszútávon a cigi, hisz akinek a szervezete hajlamos rá, az mindenféle rákot, érrendszeri, tüdő, szívbetegséget összeszedhet, lassan és fájdalmasan öl. Van egy nagyszülőm aki 68 éves és 30 éves korától kezdett el cigarettázni. Ő bírja valahogy, köhögni is ritkán szokott. De ha valaki nem bírja akkor ráfázik.

A betegségek gyógyítgatása drága, egy doboz cigi is drága, főleg naponta egy. Az ember büdös lesz tőle, sárgulnak a fogak, valakinek egy párkapcsolathoz ez kizáró ok lehet, mások egészségét is rontja ha tiszteletlenül szívja, a lakást/ruhákat bebüdösíti és alig lehet tőle szabadulni stb... Őszintén... Még mindig fizetnek az emberek többsége azért hogy tönkretegyék a saját egészségüket, cserébe elvárnak egy PICI apróságot amit ők is tudnának kezelni maguktól, cigi nélkül? Akinek normális magyarázata van hogy miért csinálja, és tisztában van vele mit is csinál, azt meglehet érteni de a legtöbb emberrel ez nem így van...


Az embernek az egészsége a legdrágább és a legfontosabb, ne akarja ezt senki tönkretenni.

2017. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik károsabb, mint a másik. Gondolj csak bele. Rágyújtasz, kiszárad a szád, innod kell valamit. Ha iszol valamit, azonnal rá kell gyújtani... :-))
2017. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!