Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mitől jo a dohányzás?

Mitől jo a dohányzás?

Figyelt kérdés
Mit "éreztek" közben?mit "ad"?
2017. febr. 16. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez függöség, és ami "jó", az az, hogy a hiány miatti negatív érzést megszünteti.
2017. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm van kollektív tudatalatti. Pont ezt akartam én is kiírni. És elnézést, nem trollkodni akarok ezzel a válasszal, de pont a kifejtősbe akartam beírni, hogy:


Eleve érthetetlen koncepció. Egy növény égetésének égéstermékeit szívjuk be. Abszolút érthetetlen maga az ötlet is.


Nem vonzó, sőt egyenesen undorító. A szaga, az íze. (nem akarok senki lelkébe gázolni emiatt, de nemdohányzó emberként rettentő kellemetlen egy csókolózásnál beleöklendeni a szájába)


A dohányzás egész attitűdje és kisugárzása olyan szolgai. Azt sugározza, hogy: "kényszeres vagyok, nem tudom ilyen berögzött szertartások nélkül élni az életemet, szolgai módon hordom a pénzemet egy feneketlen kútba"


Kissé önértékelési problémákat is sugall, az embernek az jön le, hogy ez kell ahhoz hogy "valakinek érezze magát", "vagány legyen", "elismerjék a haverok stb".


És akkor még az egészségtelenségről nem beszéltem.

2017. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

SZABÓ LŐRINC: CIGARETTAFÜST


Két akarat, két tett, az éber ész

két villanása közt piciny szünet,

tán lankadás, tán előkészület:

a tetszhalott percben szélrezzenés,


mely a tüdő szivacsbarlangjait

gáztámadásként elönti s a jó

meleg hús mélyét, szelid riadó,

nyugalmából fölveri egy kicsit.


A tömjéntől ördögök megszaladnak, -

a semmitől irtózva csöndesen

cigarettázom s halkan nevetem,


hogy e kis füst, kék öncsalás, akármi,

tartalmat ad egy üres pillanatnak,

melyben nem tudnék semmit sem csinálni.

2017. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a dohányzásra RÁSZOKNI igen nagy eröfeszítést igényel, eleinte senkinek nem esik jól éppen mert büdös, a füsttöl köhög, öklendezik mindenki és csak ha kellöen kitartó, akkor tudja megszokni (a legtöbbször mások hatására)


A dohányzó ember aztán tényleg elég negatív, mert büzlik, a moss fogat, meg kezet csak a másik dohányos szemében szünteti meg, egy nemdohányzónak frissen fürdés után is méterekröl büdös, az állandó köhögés/krákogás szerintem kimondottan gusztustalan, a folyamatos stressz, hogy van-e elég cigi is fárasztó.

2017. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert növeli az amúgy is kicsi önbizalmam! Mindig csodálattal és ámulattal néztem azokat az embereket, akik könnyedén elviselik, ha kilógnak a tömegből. Hatalmas lélekerőre és lélekjelenlétre vall! Valójában nem haragszom rájuk, sőt sokszor azt kívánom, bárcsak én is képes lennék erre. Mikor a többiekkel dohányzom, egyszerűen nem merném megcsinálni, hogy lerakom a cigit. Hiába gondolok arra, hogy milyen rossz annak, aki velünk van és nem cigizik. Nem csak mert rászoktam a cigire, hanem a többiek miatt is. Vajon hogy néznének rám utána, ha látnák, hogy nem dohányzom? Mindig mikor találkozok ismerősökkel, úgymond közösen cigizünk egyet. Van hogy olyankor is szívok, amikor nem is kívánom, csak mert a többiek is dohányoznak. Bárcsak legalább ilyenkor lenne erőm megmondani a többieknek, hogy éppen leszokóban vagyok.
2017. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolso valaszolo uuuuuristeeeeeen
2017. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Kicsit kifejtenéd?
2017. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Külön hála és köszönet az 5-ös válaszolónak, aki őszintén, kendőzetlenül megírta valóban a saját szemszögéből a valóságot. Zöldpacsi jár érte.


Tényleg ez lehet a magyarázat, hogy emberek félelmei által generált megfelelési kényszer, a mások véleményétől való függés még ilyen dolgokat is kihozhat az emberből, amit egy másik válaszoló is leír, hogy erőfeszités árán megszoktatni a szervezettel egy attól teljességgel idegen, büdös, irritáló,köhögtető kellemetlen dolgot.


És azért az is elgondolkodtató, hogy soha egyetlen dohányostól nem hallottam azt, jogy azért szívná, mert olyan finom, hogy annyira kellemes. Sőt, a legnagyobb dohányosok túlnyomó többsége kijár az erkélyre szívni, elismervén azt, hogy végúlis mennyire nem való ez a közvetlen emberközelségbe.


Én anno, amikor munkahelyen dolgoztam, és a többiek cigiszünetet tartottak, ha akartam velük lazulni, akkor egy kávé vagy tea kíséretébeb tartottam velük és igyekeztem úgy állni, hogy ne szálljom rám a füst.

2017. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En nem dohanyzo vagyok. De mar probaltam eletemben. Az en szemszogembol a cigi olyan, mint a kave vagy egy jo kora tea. Regebben a dohany luxuscikknek szamitott.


A cigi csak egy disz, kiegeszites valakinek a napjaban vagy csak egy kis "motivaciot" ad az illetonek. Mint, ahogy a kave is fuggoseget okozhat, mert koffein van benne a cigaretta azert okoz fuggoseget, mert nikotin van benne.


Akarki akarmit mondd a koffeinnek es a nikotinnak igenis lehet erezni a hatasat. 3 hete elszivtam egy szalat es elegge "megereztem". Mivel sose dohanyoztam rendszeresen csak kivetel alkalmakkor ezert en mindig megereztem a hatasat.


Amikor ideges vagy, akkor megnyugtat es van egy fajta erzes, ami persze elmulik ropke ido utan. Kaveval ugyan ez a helyzet. Foleg munka kozben, inkabb azok, akik valami fele irodai vagy egyebb egesz nap egy helybe marados munkat vegeznek el megy a kedvuk ezert megisznak egy kavet vagy elszivnak egy cigit.


Miert dohanyoznak az emberek?


Ket fajta dohanyos van. Vannak azok, akik csak divatbol cigiznek, mert, hogy "meno" es vannak azok, akik a stressz, depresszio es egyebb dolgok miatt nem birjak ki, hogy ne legyen "bennuk" valami. A cigarettaba boldogsag hormon van.


Velemenyem szerint a raszokas az valasztott dolog. Ha valakinek nincs ra szuksege, akkor nem fog dohanyozni. Volt, hogy egy honapig minden nap cigiztem, de megse szoktam ra, amikor azt mondtam nekem mar nincs szuksegem erre onnantol nem vettem a kezembe semmilyen dohanytermeket.

2017. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!