Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha tényleg olyan rossz és...

Ha tényleg olyan rossz és káros a dohányzás, akkor miért van annyi dohányos?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert függővé váltak.99%-uk ha akarna sem tudna leszokni róla,mert a szenvedélyükké vált.
2017. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy sokan már tizenéves korukba elkezdenek dohányozni csupán buliból, és nem bírnak leszokni róla, csak ritkábban dohányoznak. Én velem is ez volt hogy 16 évesen kipróbáltam aztán 2-3 hetente, majd hetente, aztán naponta szívtam azt a mérgező sz...rt. Aztán amikor dolgozni kezdtem és a munkatársaim 90% a dohányzott mentem én is ki velük kávézni meg cigizni, már volt keresetem, akkor egy doboz cigi még fele annyi volt mint most, és bizony ettől még inkább rászoktam.

4 évig próbáltam leszokni, pár napokat kihagytam, meg tudtam tartani magam de hosszú távon nem ment. Amikor bevezették a nemzeti dohányboltokat és a cigi ára is brutális lett, elkezdtem magam tölteni, azzal már tudtam variálni hogy mennyire legyen kemény, vagy puhább, így próbáltam szabályozni hogy kevesebbet szívjak, de meg legyen az érzése. Ezzel azt elértem bő 1 év alatt hogy napi 15-20 szálból már napi 10 szál lett, majd aztán tavaly már ott tartottam hogy napi 4 szál cigi nekem bőven elég volt. Az új munkahelyemen macerás a dohányzás, külön helyre kell menni, messze is van, meg szünetbe sokszor bele sem fér, így ott már egyáltalán nem dohányzom. Persze még tart a rohadt szenvedélyem, de már csak napi 2-3 szálat szívok el kávézásnál, meg néha ha elmegyek szórakozni akkor ott szoktam, de már a szervezetem sem igényli igazán, de sajnos ott még nem tartok hogy 1-2 napot kibírjak dohányzás nélkül.

Tavaly amikor volt egy kisebb tüdőgyulladásom akkor 2 hétig nem dohányoztam, nem is kívántam, sőt undorodtam tőle, de amikor meggyógyultam akkor már kezdte kérni a szervezetem, próbáltam tartani magam, de amikor kezdtem idegbajos lenni akkor rá gyújtottam sajnos.


Ehhez iszonyat nagy akaraterő kell, tudom hogy káros, orvosom is mondta hogy ahhoz képest megérdemlek egy váll veregetést mert erős dohányos múltamból már alig alig szívok el napi pár szálat, sokaknál már ez is nagy dolog ha idáig eljut. Mondta hogy próbáljam helyettesíteni valamivel amihez a számhoz nyúlok, de tudatosan próbálom ezt kerülni mert ha nekiállok kajálni dohányzás helyett megint elhízok mint amilyen gyerekként voltam. Az sem volt kis munka hogy lefogyjak.

2017. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul halsz bele a dohanyzasba. A hosszu tavu dohanyzasnak vannak negativ hatasai termeszetesen. Ahhoz, hogy tudorakod legyen nagyon sok cigit kene elszivnod hosszu ideig rendszeresen. Peldaul 20 even keresztul napi ket dobozzal.
2017. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Barátom a "menőség" miatt kezdett el cigizni. Persze nem magától , a haverok biztatására , mert az volt a fsza gyerek aki azt szívta . Azóta 6 év telt el , most döntötte el , hogy leszokik. A lényeg , hogy a fiatalok egymást bíztatják a dohányzásra , van olyan hely ahol ha nem dohányzol kiközösítenek , azt pedig ugye senki sem szeretné.
2017. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!