Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen tippeket tudnátok adni...

Milyen tippeket tudnátok adni a dohányzásról való leszokáshoz?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 16 évesen kezdtem dohányozni. A "csúcson" napi több mint 20 szál elfogyott (nem tudom pontosan, mert abban az időben töltöttem és nem számoltam), lassan egy éve viszont már visszatértem a "normális" cigire és napi maximum 10-et szívok el. A következő lépés pedig remélhetőleg az lesz, hogy végleg leteszem, ehhez azonban még erőt kell gyűjtenem. Addig pedig szívesen olvasnék a Ti tapasztalataitokról, tippjeitekről, bármiféle élményeitekről.
2017. márc. 10. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Fejben dől el, ha elhiteted magaddal, hogy nincs rá szükséged, vagy nem is dohányzol/dohányoztál hamar, pár hónap és le is tetted. Ha közben bedőlsz, mondjuk bulizol, iszol és elszívsz párat, az sem nagy gond, de jobb ha nem eteted magad nikotinnal, hamarabb ürül ki a méreg.
2017. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A nikotinfüggés teljes egészében pszichés, bármikor, azonnal le lehet tenni.

Allen Carr EASYWAY módszerét ajánlom, ha nem akarsz kínlódni.

2017. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Hidd el hogy képes vagy letenni.
2017. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Végre egy értelmes kérdés!

Engedd meg, hogy megosszam veled az én történetemet!

Én 13 évesen szívtam el az elsőt, majd fokozatosan jutottam el a napi egy dobozig, kábé 20 éves koromra.

Tisztán emlékszem, akkor angol órára mentem az egyetemen, rágyújtottam, néztem, hogy ez az utsó szál a dobozban, francba, vehetek másik dobozzal, satöbbi...

A szál felénél tartottam, amikor eldöntöttem, hogy itt és most leszokom róla (persze azt még elszívtam) :)

Egész jól tartottam magam, nem volt semmi elvonás, csak a fölösleges öt perc, amit nem tudtam mivel elütni, meg a mozdulat hiányzott. Rágóztam helyette, Orbit, nem nikotinos. Asszem kábé két héten belül egyszer elgyengültem, elszívtam egy szálat, bűntudatom volt, satöbbi...

De aztán másfél évig semmi, egy slukkot sem szívtam, csak a jó öreg cukormnetes rágót toltam!

Másfél év után visszaestem, balatoni nyaralás, haverok, pia, kértem egy slukkot, majd még egyet, majd egy cigit, aztán vettem is, és, ennyi volt a leszokás...

Utána hiába próbáltam évekig, sehogy sem sikerült megint letennem, 1 hét, két hét kihagyás, a maximumom 2 hónap volt akkor, mindig visszaestem, és ez ment évekig, nem tudtam megismételni korábbi "teljesítményemet", egyszerűen sehogy sem ment...

Aztán történt valami: teljesen kiakadtam egy csajszi miatt akibe bele voltam zúgva. Ekkor végiggondoltam, hogy valószínűleg nem leszek ennyire romon a közeli, sőt, a távoli jövőben sem, ezért úgy éreztem, hogy ha MOST meg bírom állni, akkor valószínűleg később sem lesz gond. A hátrányt így próbáltam előnnyé változtatni, erőt meríteni belőle...

Az eredmény: azóta - pont 12 éve - egy slukkot sem szívtam!!! (Minimális mennyiségű vizipipa és janga sajnos volt) :(

Ami az én tapasztalatom (ami nem egyetemes igazság):

- nem lehet akármikor abbahagyni, de azt sajna nem tudom, mi az ideális időpont rá

- próbáld meg azt, amit én, amikor padlón vagy, akkor próbáld meg, meríts abból erőt

- az első két hét a legnehezebb

- a pia megnehezíti a leszokást, csak óvatosan


De ami a legfontosabb, semmivel sem vagyok különb nálad, és ha nekem sikerült, akkor te is meg tudod csinálni!

Remélem segített, és sok sikert kiívánok neked a leszokáshoz!

Üdv:


Egy sorstárs

2017. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell leszokni, csak tartani kell a mértéket! Szívjál fél dobozzal, és akkor lehet hogy büszke leszel magadra :-)
2017. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés már meg van: eldöntötted hogy leszoksz. Szuper!

Miért is dohányzol? Azt hiszed jól esik? Első szál cigid jól esett? Nem köhögtél, nem büdös? Akkor hogy lehet jó? Vagy megszokásból? Egy reggeli kv ugyanolyan finom cigi nélkül is! Próbáld ki! Gondolj arra, hogy aki nem cigizik, megoldja a problémáit cigi nélkül is! Jól érzi magát cigi nélkül is egy finom ebéd után.

Rágyújtasz mert ideges vagy? Azért vagy ideges mert rá akarsz gyújtani!

Tudtad hogy csak a nikotinra van szükséged? Ne csodálkozz hogy miért cigizel. A nikotin egy drog, függőséget okoz. Már akkor csökken a nikotin a testedben miközben cigizel.

Én spec azt hittem hogy szeretek cigizni, ezrt cigizek. Aztán mindig mikor kimentem rágyújtani, mondtam magamnak hogy csak azért mert kell az újabb adag nikotin. Semmi másért. Megfigyeltem hogy a cigi büdös, unatkozok mikor szívom. Akkor miért szívom? Semmi jóról nem mondok le ha nem cigizek többet! És azóta nem is hiányzik ez büdös kátrány! Érdekes hogy milyen jól elvagyok ebéd után cigi nélkül. Érdekes hogy naaagy veszekedés után nem gyújtottam rá, a problémát cigi nélkül oldottam meg!

A legjobb dolog hogy szabad vagyok!! Nem kell kimennem a hidegbe, esőbe ha nem akarok! Te is szabad leszel, te fogod irányítani az életed, nem a cigi téged. Gondolj ezekre!

2017. márc. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár hete nem cigizem, ha azt hiszed hogy megszokásból cigizel, simán kialakulnak a nemdohányzó szokásaid!

Várom a buszt, pont rágyújthatnék.. nem gyújtok, nem unatkozok, telón pötyögök vagy figyelem az embereket addig. Az első baráti összejövetelnél mindenki kiment cigizni. De jó hogy nekem nem kellett! Érdekes hogy szabadkoztak hogy egyedül hagytak. Visszajöttek, mindenki büdös volt, de jó! Én nem :)) szóval ne félj, hamar lesznek nemdohányzó szokásaid :) pótcselekvés, rágózás nem kell.

2017. márc. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a Niquitin cukorkát,hátha segít.

Én abszolút nem hittem az ilyesmikben.

Évek óta küszködök a leszokással.

De,amint fogytán volt a cigim éreztem,hogy kikészülök ,ha nem veszek még egy dobozzal.

Igazából nem volt meg bennem az elszántság.

Ma 5 hete hogy egy kollégámmal a leszokást beszélgettünk,mire megjegyezte,hogy vett ilyen cukorkát és egész jó...

Az utolsó cigit szívva tárgyaltuk ezt.

A következő helyett elszopogattam egyet.

Mindezt úgy,hogy hazafelé terveztem hogy megállok cigiért.

Helyette a gyógyszertárban vettem két doboz cukrot.

Egész úton hazafelé azon gondolkodtam hogy ezzel valahogy kihúzom reggelig ,aztán majd veszek cigit is.

Azóta se vettem.

Nem mondom,hogy néha nem esne jól,de teljesen kimaradt az a nagyon gáz első 3 hét,amikor falra lehet mászni.

Amúgy még most se nagyon hiszem el...

Én 4 mg-osat vettem azt feleztem,így olcsóbb volt.A 2.héttől néha tictac-ot vettem be helyette.

Most meg már napi 1-2 fél tablettával elvagyok.

Szerintem egy két hét és nem veszek többet.

Próbáld ki,hátha neked is bejön.

2017. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyelőre sikeresnek érzem magam! :)

Két hete sikerül megállnom, hogy a hétköznapokon ne gyújtsak rá és teljesen jól bírom. Mintha valahogy átprogramoztam volna az agyamat. :D

Viszont sajnos, ha elmegyek bulizni (ahogyan szombaton is történt), akkor az alkohol mellé muszáj volt elszívnom 5-6 szálat. :( Tehát a megoldás: nem szabad alkoholt innom. :D

2017. márc. 28. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Most tettem le 1,5-2 hónapja.

Az első napok a legnehezebbek, aztán kb. 2 hét, aztán 3 hónap. Valami ilyesmi a sorrend, de:

maga a letétel nekem hirtelen jött, eddig csak így sikerült. Nem készültem rá, nem fogadkoztam, hanem egyszer csak nem szívtam pár órát, aztán ha már kibírtam ennyit, akkor estig sem, másnap reggel meg már könnyebben vettem levegőt, és ha már eddig kibírtam, akkor hajrá.


Csak nagyon nem kéne erről beszélgetned, mert akkor mindig a fejedben lesz. Ahogy most nekem is...

Kerüld egy kicsit a témát, helyette mászkálj a szabadban, a napon, jó levegőn, meg ilyenek.

2017. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!