Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan mondjam el, hogy...

Hogyan mondjam el, hogy dohányzom?

Figyelt kérdés

17/f vagyok és már kb 7-8 hónapja dohányzom.

Apa dohányzik gyerekkora óta, anya meg folyamatosan mondja apának, hogy szokjon már le.

Más forrásból tudom, hogy apa észrevette már, hogy kevesebb a dohánya néha (tölti a cigit), mert vettem néha le belőle amikor éppen nem volt nekem (de tényleg csak keveset). Egyébként jó viszonyban vagyok szüleimmel, de egyszerűen bánt engem, hogy titkolóznom kell. Úgy vagyok vele, hogy nekem is és nekik is jobb lenne, mert legalább nem mástól tudnák meg és talán annak ellenére, hogy a dohányzás káros az viszont jó pont lenne, hogy elmondtam nekik és merem vállalni a következményeket.

Ti hogyan cselekednétek? Előbb anya, apa, vagy egyszerre?

Van egy húgom ő is valószeg sejti, mert látott képet ahol fújom ki a füstöt, viszont ő is dohányzásellenes.



2017. ápr. 3. 19:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként bulizni elszoktak engedni és tudják is, hogy szoktam inni, de komolyabb problémájuk nincsen vele.
2017. ápr. 3. 20:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Vasárnapi családi ebéd. Mindenki ottvan, egy füst alatt letudod (füst, hehe).
2017. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez így elég gáz,hogy lopod a dohányát. Ha ahhoz nagynak érzed magad,hogy cigizz,akkor ülj le és mondd el neki és kérj tőle dohányt,ha neked nincs vagy nem tudsz venni. Ne lopj.

Nyilván először apukádnak mondd el. Utána anyukádnak.

Én nem ajánlom egyébként, lehet most menő, de később inkább szégyen lesz.Meg drága, egészségtelen. Nem éri meg rászokni,főleg nem ilyen fiatalon.Mert igen, még fejlődésben van a szervezeted,bármennyire is hihetletlen.

2017. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elmondod hogy rászoktál gyújtani de leszeretnéd tenni.
2017. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"rászoktál gyújtani de leszeretnéd tenni."


Nem úgy hangzik a kérdező, mint aki le szeretné tenni a cigit.


gondolom, ha az apja már évtizedek óta dohányzik, akkor a kérdező pontosan látja, hogy mit okoz a cigi...mondjuk gondolom, (pl velem ellentétben) még nem látott tüdőrákos beteget szenvedni és meghalni, szóval ez még hiányzik - én akkor gyújtottam rá utoljára, amikor apám meghalt 40 évnyi cigizés után, addig valahogy mindig azt hittem, hogy ez csak másokkal történik meg.


mondjuk az legalább jellemre vall, hogy nem akarja titkolni.

2017. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Trevor. ***** válasza:

"Ti hogyan cselekednétek?" A helyedben azonnal leszoknék. Nem csak az, hogy tönkrevágod az egészségedet ilyen fiatalon, hanem még a zsebpénzedet is értelmetlen dologra költöd.

Tudom, klisének hangzik. De! Én 18 vagyok, vagyis nem sokkal idősebb nálad. Kipróbáltam a cigit még anno 14 évesen és ízlett is meg minden. Viszont belegondoltam, hogy semmi értelme rászoknom és nem is tettem.

2017. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ma már nem számít ki dohányzik ki nem, ugyanolyan eséllyel támadhat meg a rák. Egyébként apával beszéltem erről.

Anyának még egyenlőre nem mondom.

2017. ápr. 22. 11:51
 8/8 Trevor. ***** válasza:
De jóval nagyobb eséllyel lehetsz rákos, mint egy nem dohányzó ember. Mindenesetre te életed, azt csinálsz vele, amit akarsz, mi csak tanácsokat tudunk adni.
2017. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!