Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most akkor rászoktam a cigire?

Most akkor rászoktam a cigire?

Figyelt kérdés

2 éve próbáltam ki először a cigit(nem tüdőztem le). Barátnőimmel kb 1 hétig titokban naponta egy szálat szívtunk el, letüdőzés nélkül. Aztán tavaly nyáron egyik haverom szülinapját ünnepeltük, mindenki cigizett körülöttem, megkínáltak, akkor tüdőztem le először. Beszédültem, de nagyon tetszett. Akkor kaptam egyik haveromtól 10 szálat. Kb 2 hétig rejtegettem, 1 szálat szívtam el. De 2 hét után kidobtam, mert féltem, hogy szüleim megtalálják.

Aztán szeptemberben kezdtem a középsulit, az osztályban 30 gyerekből kb 10 cigizett(azóta már több), és én mindegyikkel jóban vagyok. Kb októbertől decemberig havonta 1-2 szálat szívtam el egyedül, titokban.

Aztán egy szilveszteri buliban a haverokkal cigiztem. És azóta egyre többször. A buli után legközelebb 2-3 héttel gyújtottam rá a barátaimmal. Aztán heti 1 cigi megvolt kb 1 hónapig. Aztán már heti 2-3. Aztán 2 naponta 1. Viszont volt olyan, hogy egy nap alatt 3 szálat is elszívtam, úgy hogy észre sem vettem. (ez csak egyszer fordult elő).

Szóval most kb heti 4 egész szálat szívok. Meg, amikor megkínálnak, akkor 1-1 slukkot, vagy pl ma egyik barátnőm cigijéből az utolsó néhány slukkot. Szóval csak társaságban cigizek, itthon, meg egyedül nem. Néha így is kívánom, viszont egyedül nem gyújtok rá. Mostanában egyre többször gondolkodtam rajta, hogy vennem kéne egy saját doboz cigit, mert eddig mindig a barátaimtól kaptam néhány szálat, vagy aputól "loptam" :/

Szerintetek rászoktam a cigire? :/

15L



2017. ápr. 7. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Igen, de nem annyira, hogy ne tudj leszokni.

Kérlek szokj le, nem lesz jó neked. 14/l

2017. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, en is igy kezdtem 17 evesen.
2017. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

15 évesen így kezdtem,aztán csak buliba cigiztem, havonta 2 havonta 1 nap kb 1 max 2 dobozzal aztán évekig semmi. Konkrétabban balesetem óta cigizem, naponta 2 naponta hetente-kéthetente 2 éve!

De én meg tudom állni cigi nélkül is..

27/N

2017. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is.

Ha nem cigizel mostantól akkor nem.

Ha cigizel párszor akkor már igen.

Nekem is így kezdődött és most abban a stádiumban vagyok, hogy 1 hónapja minden nap kb 5-10 szál de az elmúlt 1 hétben nem kívánom. Hétvégén elfogy a cigim, nem fogok másikat venni. Kíváncsi vagyok :)

Ja meg azt hozzá kell tennem, hogy én a rituáléra szoktam rá, a nikotin nem csillapít. Érdekes..

Összefoglalva:

-rajtad múlik hogy most mit döntesz. Ha igent mondasz rá vagy szokva, ha nemet, akkor nem. Ilyen egyszerű. Hajrá. :D

18/f

2017. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha abbahagyod akkor nem.
2017. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen!


De nem azért mert nincs saját cigid, vagy mert csak ritkán és keveset szívsz, hanem ezét a mondatodért: "Beszédültem, de nagyon tetszett."


Tudod az agy, az nem felejt! A "jó" élményeket meg pláne nem.

2017. ápr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Még nem szoktál rá!



Én is így kezdtem 16 évesen.

Ne akarj rászokni mert később utálni fogod magad érte (Tapasztalat).

Kiszámoltam hogy 3 év alatt kb mennyit költöttem cigire, és nagyon elcsodálkoztam kb. 300 000ft.

Hidd el nincs semmi értelme, ne vegyél, ne fogadj el senkitől cigit.

Mert abból a napi 1 szálból lesz 1 doboz is!

2017. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Üdv a csapatban :D
2017. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trevor. ***** válasza:
Ha már kívánod, akkor igen, rászoktál. De az jó dolog, hogy visszatartó erőként hat rád az, hogy egyedül nem szívsz. Ne szokj rá, mert semmi értelme. Drága, büdös, egészségtelen.
2017. máj. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!