Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Asztmás létemre akaratlan...

Asztmás létemre akaratlan rászoktam a cigire. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Alapból nagyon rossz az állapotom, és már majdnem két hete dohányzom.

Úgy történt, ha ittam mindig becsúszott 1-1 szál, gondoltam nem árt. Aztán meghalt egy nagyon közeli hozzátartozóm, és becsúszott 1-1 szál naponta. Ez a 3. hét, hogy cigizek normálisan, és le szeretnék szokni.

De nagyon instabil vagyok, nem tudom, hogy menne-e.

De nem akarom tönkretenni a tüdőmet.

Elektromos cigit javallotta az egyik ismerősöm, mert vannak teljesen nikotinmentes ártalmatlan aromák ajánlása szerint. De nem tudom, hogy az aromák ártanak-e, mert nem csak a nikotin tépi a tüdőt.

Most, gondoltam itt kérek tanácsokat. Kérlek titeket, segítsetek!



2015. szept. 10. 14:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2. hét*
2015. szept. 10. 14:40
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
na ne szórakozz. 20 év után is le lehet tenni. Te még nem vagy rászokva, de most tedd le, mert később nehezebb.
2015. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
2 hét alatt nem lehet rászokni a cigire, ne gyújts rá és kész. Az meg, hogy akaratlan szoktál rá...
2015. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Régebben is cigiztem, de akkor csak heti rendszerességgel. S ez csapott át függőségbe; akkor is ha kezdeti stádiumban van.

S ahogy írtam, nem vagyok annyira toppon; nem hiszem, hogy megtudnák tőle válni. Manapság minden derűs pillanatom a cigihez köthető.

2015. szept. 10. 15:05
 5/13 A kérdező kommentje:

De, hogy értések. Az elmúlt két hétben kezdtem úgy érezni, hogy ráfüggtem a cigire.

S lehet nem értitek meg, ne is értsétek. Senkinek sem ajánlom azt az érzést, amikor valaki akit szerettél múlt hónapban még veled nevetett, de mára már nincs sehol... s nem is lesz.

2015. szept. 10. 15:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán abbatudod hagyni.
2015. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerjük sokan ezt az érzést, de ez még nem ok rászokni a cigire, inkább igyál helyette nyugtató citromfű teát, menj el sportolni ha nagyon ideges vagy.

Fiam cigizett és amikor asztmás lett, azonnal letette a cigit, neked is ezt ajánlom.

2015. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne fogyassz lisztet, tejet és cukrot és az asztmád nemsokára megszünik.
2015. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"nem hiszem, hogy megtudnák tőle válni"


És akkor most itt mit vársz?

2015. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzésed, tavaly átéltem.

De ez nem ok a cigire. Nem tudunk hekyetted leszokni. Apám 20 év utan tette le elektromos cigivel, neked is ezt tanácsolom. Szerintem nikotin függő meg nem vagy, tehát tapasz nem kell. Egyiknap elszivod az utolso szalad, kidobod a dobozt és reggel mar nem nyúlsz a cigijét, mert elfogyott, de ne is vegyél, mert neg lesz a kísértés! Menj el sétálni, foglald le magad, tubtesd elna gyujtoidat, szivatkaid, hamust stb. Ami rá emlékeztet, ne is beszélj róla senkinek, ha vki tagyujt melletted kérd meg, hogy menjek arrébb, mert szorbyu érzés hogy ha vki dohányzik melletted, de te epp leszokoban vagy. Legszivesebb pofán verned ugy, hogy kiköpje a cigijét.

3 hét utan meg siman leszoksz, sok sikert és kitartást!

2015. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!