Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet nyugodtan leszokni?

Bit123bit kérdése:

Hogyan lehet nyugodtan leszokni?

Figyelt kérdés
4 éve dohányzom, de csak tavaly óta vagyok lánc dohányos.. Viszont már kb 4-5 hónapja le akarom tenni, de nem sikerült.. Mostanra már odáig eljutottam hogy le teszem, de ennek nincs negatív következménye? Esetleg ha valaki már leszokott hogyan kezelte a feszültséget? Nagyon fontos lenne..

2017. jún. 4. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból én az e-cigit ajánlanám neked.

Én annak a segítségével tettem le 15 év dohányzás után.

Most lesz fél éve, hogy már e-cigit se szívok.

2017. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rengetegen E-cigivel szoknak le.. Lehet nekem is meg kéne próbálnom, Köszönöm..
2017. jún. 4. 17:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Párom anélkül szokott le, de neki nehezebben ment. Igaz, nekem e-cigivel meg sokkal tovább tartott.


Ő 3-4 hétig tiszta ideg volt, és tömte magába a tic-tac cukorkákat. De aztán elmúlt az idegessége. Viszont neki mai napig vannak olyan napjai amikor mondja, hogy most jól esne egy cigi, és szívesen rágyújtana.


Érdekes mód nekem nincs ilyen. Sima cigit soha többé nem szívnék, max ha nagyon hiányom van visszatérnék e-cigire. De a sima cigi szagától rosszul vagyok.


Nemtudom, hogy ez ember függő e, vagy inkább leszokási módszertől függ.


Hja, és mindketten híztunk a hagyományos cigi elhagyása után.

2017. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elhatározod hogy megleszel nélküle, sok sikert :)
2017. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Az összes dohanyzo egy gyenge ember,nezd meg őket hogy neznek ki 40felett

Én 44evesen is 30-35-nek nezek ki,sose cigiztem,ennyi!

Ja es idegbeteg se vagyok!

2-3havonta egyszer fordul elő higy ideges vagyok,valami miatt!

Tudjatok minden agyban dől el!

Pedig a betegesegem miatt nem tudok rendszeresen sportolni,megis kiegyensulyozott vagyok!

Agyban hekyre raktam mindent,mashogy nem lehet

Ugyanez a ciginel is!

Masban kell az örömöket keresni nem csak a nikotin nyugtat,mas is!

2017. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A nikotin egyáltalán nem nyugtat, éppen ellenkezőleg. A leszokáskor érezhető feszültséget is a nikotin okozza - logikusan, hiszen aki sose szívott cigit, sose fogja érezni ezt az idegességet. A cigi letevésének nincs semmi negatív hozadéka vagy hátránya. A cigi szívásának nincs semmi pozitív hozadéka vagy előnye. Nem nyugtat, nem segít leküzdeni a stresszt. Azért érzi így a dohányos, mert amikor szívja, akkor megszűnik az elvonás okozta feszültség, ezért pár percig azt a nyugalmat élvezi, amit egy nemdohányzó 24 órában.

Bővebben Allen Carr EASYWAY könyvében. Több millióan szoktak le vele a cigiről világszerte.

2017. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Köszi a lepontozast bagósok!!!
2017. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt minden leszokónak elmondom: nem azèrt vagy ideges, mert nem gyújthatsz rá, hanem azèrt vagy ideges, hogy rágyújthass. Kreálod magadnak a nyomós okot, hogy rágyújts. De ez igazából nem ok.

Az első pár nap rossz, utána jobb lesz. De ha kibísz pár órát, utána már kár feladni.

Èn úgy tettem le, hogy semmivel nem pótoltam, se e-cigivel, se rágóval. 55 napja nem szívom, ès már nem is akarom.

2017. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igy van , ahogy irják. A cigi nem megnyugtat hanem idegessé tesz. Nagy akarat erő kell hozzá és semmi más.

Milyen negativ következménye lenne ha leszoksz róla? Ennek csak pozitiv következménye van. Én nem voltam se feszült se ideges , csak jó dolgok voltak hogy letettem.

2017. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs negatív hatása, max. hízol pár kilót.

Az idegesség, mint elvonási tünet nálam 2-3 hétig tartott onnantól, hogy elszívtam az utolsó szálat. Nekem az első "tiszta" nap volt a legnehezebb, utána már nem volt nehéz kitartani. Sokat segített, hogy éppen beteg voltam, és nem esett annyira jól a cigi, nehezemre esett kimenni rágyújtani.

2017. jún. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!