Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy tudom,...

Miért van az, hogy tudom, hogy nagyon káros a cigi, de még is szívom?

Figyelt kérdés

Minden reggel úgy kelek, hogy elegem van a cigiből, és nem akarom károsítani magam, de mindig rágyújtok. Nap 20-25 szál elmegy sajnos. Mert kívánom, és nem tudok ellenállni. Tudom, hogy nagyon függő vagyok, de amikor szívom akkor nem gondolok bele, hogy káros, csak amikor elszívtam, hogy már megint károsítottam magam. Aztán eltelik 30-40 perc újból kívánom, rágyújtok, és ez így megy mindig.:( És most nyáron lesz 10 éve, hogy elszívtam az első szálat.:(

22f


2017. jún. 20. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik: erős akaratod van!

Tudod,káros, de te csak_azért_is! dohányzol.

2017. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden dohányos így van ezzel, tudják, hogy káros.

De sajnos ez minden, amit tudnak, hogy káros, és ez így önmagában, mint egy szó, még nem elég elrettentő. Amikor mégis rágyújtassz, akkor csak van benned egyfajta vállrándítás, hogy csak nem attól az egy szál cigitől, amit épp szívsz, lesz valami bajod.

Hogy bővebben ez mit jelent, hogy káros, ezt nem tudják sokan, és hogy mi az a baj, amit okozhat, abba sem gondolnak bele.

Mert olyan valószínűtelnnek tartja mindenki, hogy egy tüdőszűrő után két héttel egyszer csak ott van a postaládában az értesítő, hogy a felvétel eltérést mutat, saját érdekedben menj vissza. Ami utána következik, milyen procedúrákon kell átesni, arról sincs senkinek fogalma.

A leszokáshoz nem elég ennyit tudni, hogy káros, ennél sokkal jobban meg kell "ijedni", jobban belegondolni, hogy milyen lenne átélni, ha ténylegesen valami halálos betegséget kapnál tőle.

2017. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert szeretsz dohányozni. Aki nem tudja letenni, mind ezt állítja, és ez így is van: Szeretünk dohányozni.

Ha közben mégis zavar az egészséged, vegyél elektromos cigit. Más nem első körben kiegészítésként. Én egy hete vettem, a legerősebb nikotintartalmú liquiddel, és egész jól elvagyok vele. Még mindig rágyújtok igazi cigire, de egyre ritkábban. Volt olyan nap, hogy egész nap kibírtam az e-cigivel, csak a reggeli kávéhoz gyújtottam rá.

Ne határozd el, hogy teljesen megvonod magadtól a dohányzást, mert az frusztrálni fog, hogy "úr isten, most döntenem kell és soha többet?" Az ilyen szenvedélyes dohányosnál nem jó módszer, mert frusztrált lesz a gondolatától is, hogy most akkor vége. Ezért jó alternatíva az e-cigi, mert egész jól tudja helyettesíteni a dohányzás örömét, miközben a tüdőd fellélegzik.

Megér egy próbát, de azt ne csináld, mint a férjem, hogy szívogatja az e-cigit, aztán utána rögtön rágyújt, mert az neki kevés. Ezzel csak több nikotint fog kívánni. Úgy kombináld, hogy minél több időt kibírj csak az elektromossal, aztán legfeljebb ha már nagyon téped a tapétát, megjutalmazod magad rendes cigivel.

2017. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötözködés képpen írom #3, nem is az e-cigivel van bajom, biztos van, akinek bejön, az is lehet, hogy csak én vagyok gyenge, de szerintem ez a "csak megjutalmazom magam 1 szál cigivel" nem működik. Nálam ez mindig úgy végződött, hogy napi 25 szállal jutalmaztam meg magam. Így nem lehet letenni.


Abban igazad van, hogy valószínűleg nem mindenkinek megy egyik pillanatról a másikra a leszokás, nem működik a "na most leteszem" taktika. Nálam is volt átmenet, napi 25-30 szálból lett napi 12 szál, nem tudatosan, csak környezetváltozás miatt, nem tudtam annyit lejárni cigizni. Aztán amikor el kezdett motoszkálni bennem, hogy nagyobb bajom is lehet, akkor volt egy szép nap, amikor csak 9 szálat szívtam el, aztán 8-at, aztán kettőt, úgy, hogy este még megpróbálkoztam egy cigivel, de két slukk után elnyomtam, és utána harmadnap volt még egy két slukkos botlás, azóta semmi (két hónapja).

2017. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert nem könnyű abbahagyni.
2017. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!