Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az mennyire káros a szervezete...

Az mennyire káros a szervezetemre, ha citromfüvet töltök be dohány helyett, és azt szívom?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
A füst az mindenképp káros, bármit szívsz. Emellett bizonyos növényi hatóanyagok még, amik bekerülnek a szervezetedbe. De nem mindegyik, mert az égés során bizonyos hatóanyagok megsemmisülnek, míg mások részben átalakulhatnak.
2015. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Molyember ***** válasza:
Nem büdös, mint a rohadás? Egyébként teljesen mindegy, maga a füst a káros, és mint az első mondta, lehet a növényben valami hatóanyag, ami jól felszívódik a tüdődből. Én egy alapos hányásra tippelek, még elképzelni is rossz a citromfűvel töltött cigit.
2015. okt. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 cingi75 ***** válasza:
Nagyon, ne próbáld!
2015. okt. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat. Már egy hónapja egyébként azt szívom, de még nem hánytam be. Esetleg akkor valamit tudtok ajánlani, ami nem dohányboltból való?
2015. okt. 23. 07:56
 5/9 Molyember ***** válasza:
48%
Ja, hogy még kicsi vagy, de cigizni akarsz. :) Aranyos. :)
2015. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképpen füstölni akarsz (egy hónapja ezt szívod szóval igen) akkor kérj meg valakit, hogy vegyen egy doboz cigit. Az sem egészségesebb, de ha füstölni akarsz akkor füstölj azzal amire ezt kitalálták.
2015. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2015. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt egy kis leírás: [link]


A citromfű nem mérgező és nincs is különösebb erős hatóanyag benne. Illóolaj tartalma sem nagyon durva. Kérdés az, hogy milyen anyagok képződnek belőle, amikor meggyújtod és elszívod. Kátrány és szénmonoxid mindenképp lesz a füstben, már csak a papír miatt is.


Valószínűleg nme károsabb, mint a normál cigaretta, de legalább olyan káros. Mivel a gyógynövények nem égetés során fejtik ki jótékony hatásukat, sőt, valószínűleg úgy semmilyen jó hatásuk sincs.


Hogy mi van abban a cigiben, amit erre találtak ki és boltban megvehetsz? Olvastam már pár cikket erről, de biztosat nem tudnék mondani. Az viszont biztos, hogy a cigi doboz hátulján nem sorolják fel azokat az anyagokat, amit a gyártás során felhasználnak, így fogalmunk sincs róla. Az viszont biztos, hogy erősen mérgező anyagok is vannak benne.


Én dohányzom, szóval nem a dohányzás utálata beszél belőle, sőt, szeretek cigizni. Csak sokakkal ellentétben tudom és elfogadom, hogy káros.


Én azt mondom, hogy komoly bajod nem lehet a citromfüves cigitől. Mármint lehet tőle komoly bajod hosszú távon, pont akkora eséllyel, mint a normál cigitől.

2015. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hozzáfűznék (előző vagyok), hogy akkor járnál a legjobban, ha ezt sem szívnád. Előzőleg elméleti alapon vizsgáltam a dolgot, de ha van annyi akaraterőd, hogy még most letedd, akkor nem szoktasd rá magad semmilyen füstölésre. Főleg, ha fiatal vagy és még nem régóta dohányzol, most még sokkal könnyebb.
2015. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!