Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen kipróbálni a cigaret...

14 évesen kipróbálni a cigarettát mennyire korai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 14 éves lány vagyok, és a hétvégén tartottunk egy házibuli féleséget - természetesen nagyon kezdetlegesre kell gondolni, igazából az volt a lényeg, hogy együtt legyünk, ugyanis most ballagtunk.

Szóval iszogattunk - volt aki többet, volt aki kevesebbet, bár én inkább a több kategóriába tartoztam. :D Néhányan már cigiznek közülünk, ezért mindig kimentek, és ott szívták. Megkínáltak engem is, kipróbáltam, és se nem tetszett, se nem taszított. Aztán a buli végéig többen is adták oda nekem, de mindig csak párat szívtam mindenkiéből. Valószínűleg nem fogok rászokni, mert annyira nem tetszett, de ilyen bulikban szerintem elmegy.

Mit gondoltok, mennyire elítélendő ez, hogy a kelleténél egy picit többet is ittam, és hogy cigiztem is?



2017. jún. 30. 14:05
1 2
 1/20 anonim válasza:
22%

Hát ne haragudj de egy 14éves lánynak nincs helye házi buliba túl kicsi vagy még én az ijett el ítélem nagyon is:/

.. Szerintem jobb ha szüleid ezt nem tudják meg:D 17/L

2017. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Azért a cigi és a "egy kis iszogatás" nem ugyanaz. Az természetes, hogy éttermekbe, nagy eseményeknél vagy pl ballagásnál isznak egy picit amolyan "jutalomként", de a cigi nem ebbe a kategóriába tartozik. A cigarettára pár szívás után is rá lehet szokni. Szóval ne, ne csináld, mert a végén azon kapod magad, hogy naponta szívod a cigit.
2017. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Szánalmas vagy. Attól nem leszel se érettebb, se nagyobb, hogy iszogatsz és cigizgetsz.
2017. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#1 - es: Dehogy haragszom, igazad is van, hogy fiatal vagyok még a házibulikhoz, ezért a miénk sem az az igazi házibuli volt, mint ahogy fenn is írtam. Azt tudták, hogy ittam, ők hoztak haza is, és nem annyit ittam, hogy azt se tudnám, hol vagyok, épp csak annyit, hogy jobb kedvem legyen, szóval szerencsére nem is lett belőle gondom. A cigarettáról viszont nem tudnak.


#2 - es: Annyira nem tetszett, hogy rászokjak. Nem érzek rá késztetést, hogy most akkor megyek, és kell. Ott akkor nem esett rosszul, de jól sem. De azért köszönöm, és valószínűleg többet nem is fogom szívni. :)


#3 - as: Nem azért csináltam, hogy érettebb, és nagyobb legyek. Kiszerettem volna próbálni, ahogy az alkoholt is. Nem lett semmi bajom, cigizni valószínűleg nem fogok többet.

2017. jún. 30. 14:26
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

nagyon. :(


még az ivás oké... bár az sem 14 évesen

de cigit miért kellett kipróbálni? később csak rosszabb lesz. majd gimiben is kínálgatnak, nemet mondani már most sem tudtál, aztán előbb-utóbb majd te veszed a saját dobozaidat..

2017. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
70%
Szerintem nincs ebben semmi gáz, én egyébként 11 voltam ha jól emlékszek. Mindenkiben megvan a kíváncsiság hogy mi az ami ilyen jó benne hogy ennyire sokan szívják. Egyébként akkor rendben lenne ha 18 lennél? Véleményem szerint a legtöbb 18 éves ugyanolyan éretlen és ugyanolyan hülyeségeket csinál mint 14 évesen. Az alkoholról szólva pedig csak annyi hogy óvatosan vele, mert nagyon veszélyes tud lenni és nem egészségügyi szempontból gondolom. Az alkohollal ellentétben a dohányzás nem változtatja meg a tudatállapotodat, ha dohányzol ugyanaz maradsz aki vagy viszont ha iszol akkor arra a rövid időre megváltozol, más leszel, és ez az ami a legrosszabb benne. Egyébként én 15 vagyok, nagyjából fél éve dohányzok intenzíven, valamint gyakran iszok alkoholt de csak mértékkel.
2017. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Gratulálok! Elérted azt, hogy ezek után, ha elmész egy buliba és iszol, rá fogsz gyújtani. És tudod, hogy miért? Mert az agyad össze fogja kötni ezt a 3 dolgot: buli/pia/cigi. Ha akarod, ha nem. Mert így működik az emberi agy.
2017. júl. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

"Megkínáltak engem is, kipróbáltam, és se nem tetszett, se nem taszított. Aztán a buli végéig többen is adták oda nekem, de mindig csak párat szívtam mindenkiéből"


"de ilyen bulikban szerintem elmegy"


Ezen mondatok után nagyon hihető, hogy nem fogsz többet rágyújtani!

Főleg ha ez csak ilyen "házibuli féleség". Mi lesz később?

2017. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem annyira nem korai. Én 15 évesen kezdtem el cigizni. De ha adhatok egy tanácsot, akkor az az, hogy ne szívjál sosem erős cigit mert az sokkal jobban károsít. Ha azt írom, hogy ne cigizz, attól még ugyanúgy fogsz mivel csak egy ismeretlen kommentelő vagyok a számodra. Inkább azt mondom, hogy legyen önuralmad m és próbálj meg csak a bulikon szívni cigit máskor nem. Én 18 éves vagyok most és az lett a 3 év cigizés eredménye, hogy nem bírok felmenni 5 lépcsőn kifulladás nélkül...már kapkodom a levegőt ha lépcsőzni kell :( szóval ha rám hallgatsz akkor próbálj ne rá szokni!
2017. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#5: Direkt nem mondtam nemet, mert kiszerettem volna próbálni, de nem győzött meg annyira, hogy majd én vegyem a saját dobozaimat.


#6: Köszönöm, valahogy én is így gondolom. Tényleg csak kipróbálni szerettem volna. A tanácsodat pedig köszönöm, mindenképp szem előtt fogom tartani, főleg, hogy én is úgy gondolom, hogy fontos a mértéktartás. :)


#7: Részben szerintem ez akarat kérdése is - persze ez csak az én véleményem, nem olvastam utána, meg semmi ilyesmik. Bár nem hiszem, hogy egyszeri cigizés után ez egyszerre megtörténne.


#9: Köszönöm a tanácsodat! Ez eléggé elrettentő példa, amit írtál, és ezért nem is fogok soha rászokni, mert tisztában vagyok a következményeivel. Szerintem is buliban nem nagy bűn elszívni egyet - kettőt - bár azért azt leszögezném, hogy egy egész szálat most sem szívtam el. :D -, de nem tervezem, hogy valaha is rágyújtok. :)


Köszönöm mindenkinek, aki valamilyen formában kinyilvánította a véleményét! :)

2017. júl. 1. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!