Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen kipróbálni a cigaret...

14 évesen kipróbálni a cigarettát mennyire korai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 14 éves lány vagyok, és a hétvégén tartottunk egy házibuli féleséget - természetesen nagyon kezdetlegesre kell gondolni, igazából az volt a lényeg, hogy együtt legyünk, ugyanis most ballagtunk.

Szóval iszogattunk - volt aki többet, volt aki kevesebbet, bár én inkább a több kategóriába tartoztam. :D Néhányan már cigiznek közülünk, ezért mindig kimentek, és ott szívták. Megkínáltak engem is, kipróbáltam, és se nem tetszett, se nem taszított. Aztán a buli végéig többen is adták oda nekem, de mindig csak párat szívtam mindenkiéből. Valószínűleg nem fogok rászokni, mert annyira nem tetszett, de ilyen bulikban szerintem elmegy.

Mit gondoltok, mennyire elítélendő ez, hogy a kelleténél egy picit többet is ittam, és hogy cigiztem is?



2017. jún. 30. 14:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%

Én 12 évesen próbáltam ki, azóta se lettem függő - élveztem ,király volt, néha rágyújtok, és annyi. Boom.


Ez nem elítélendő, előfordul. Én is mentem ennyi idősen házibulikra, semmi nem történt ott, csak kóstolgattuk a piákat, meg a cigit, meg beszélgettünk. Ne legyünk már álszentek.

2017. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Szia! Én is 14 éves lány vagyok, és nálunk is volt ballagás után egy ilyen. Bár mi tényleg ittunk, mert ebből a társaságból kb mindenki ivott is meg cigizett is. Szóval én is ittam, 1-2 szálat elszívtam. Viszont a cigivel én is úgy vagyok mint te teljesen semleges számomra, nem vonz nem taszít. Valaki írta h az agyad összeköti ezt a 3 dolgot buli/cigi/pia. És akkor mivan? Ha eljársz mondjuk 2,3 hetente bulizni, és ott elszívsz 1-2 szálat attol semmi bajod nem lesz. Az már más kérdés h rászoksz-e. Én is úgí próbáltam ki a cigit mint te most, azóta is csak a bulikban szívok el pár szálat. Nem érzek rá késztetést hogy vegyek magamnak. Meg amúgy is ebben a korban szerintem már kezd gáz lenni ha még nem próbáltad. Én osztályomban is vannak ilyen pia meg cigiszűz lányok, és hát ja... 14/l
2017. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki prédikál itt, ti nem voltatok fiatalok? Itt mindenki 30 évesen jött világra úgy, hogy soha életében nem ivott egy kortyot sem, nem ment el egy buliba sem és nem szívott egy slukk cigarettát sem?

Kérdező, egyáltalán nem gáz, én is pontosa ugyanígy kezdtem, rá félévre elkezdtem bulikban, tehát minden buliban elkértem sok embertől a cigaretta végét és azt szívtam, aztán félév teljes kihagyás után jött a bulikban 2-3 szál, aztán a 4-5, most ez stagnál, de csak azért, mert próbálok uralkodni magamon, hogy hétköznap hetente maximum 2 szál, bulikban is maximum 4-5, azonban egyre többet kívánom és egyre nehezebb visszafogni magamat, főleg, hogy az egész baráti társaságom cigizik.


Egyébként nincs abban semmi, hogy 14 évesen picit többet ittál, felkerülsz középbe és ott úgyis az lesz, hogy gólyatábor,buli,buli,buli, nálunk is ez van, év közben, szünetben, mindig.

Az ember ilyenkor élje ki magát, ne akkor amikor már családja van.

2017. júl. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Más után nem kapunk be, nem nyalogatunk dolgokat!
2017. júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#11: Nálunk is pontosan ez történt. :) Beszélgettünk, kipróbáltuk a piákat, cigizett, aki akart, aki nem, benn maradt. Ennyi. De jól éreztük magunkat. :)


#12: Én is ugyanígy gondolom, szerintem teljesen igazad van. :)


#13: Ugyanígy gondolom, hogy most vagyunk fiatalok, most kell élvezni. Persze, nem olyan módon, ami tényleg durva lenne a 14 éves korosztálynak. Úgy gondolom, hogy semmi rosszat nem tettünk, csak élveztük egymás társaságát - amit úgymond "feldobtunk" pár dologgal, vagyis a piával, és - aki akarta - a cigivel.


Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam az emberek véleményére. És megdöbbentett, hogy mennyien "elítélendőnek" tartják azt, hogy az ember kipróbálja a cigarettát, és iszik is ennyi idős korban.

De annak nagyon örülök, hogy vannak emberek, akik azt mondják, hogy ez teljesen normális, mert én is így gondolom, hogy ebbe semmi "elítélendő" nincs. Nem érzem úgy, hogy szörnyű dolgot tettem volna.

Egyszerűen csak kíváncsiak vagyunk.

2017. júl. 19. 21:45
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden dohányos eleinte csak kíváncsi. Aztán függő.
2017. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

"És megdöbbentett, hogy mennyien "elítélendőnek" tartják azt,"


Szerintem ha lesz gyereked, te is így fogsz gondolkodni, hogy "jaj, csak szegénynek nehogy baja legyen; egészséges táplálékot adjak neki, és lehetőleg friss levegő is legyen a városban (ha ott lesz). És kímélni próbálnád minden olyan tényezőtől, ami vargabetű. De nem baj, majd egyszer ha benő a fejed lágya, és rájössz, hogy az ő esetében sem a nagy szabad iszogatás és cigizgetés a jövőthozó és ildomos tevékenység. Márcsak azért sem, mert nem minden fiú szereti a dohányos lányokat (nyilván ha folytatnád, - amit egyébként teljesen kinézek belőled - arról beszélek), és pórul járnál.

Nyilván a Te életed, azt csinálsz amit akarsz, de feltettél először egy kérdést, amire a végén finoman szólva is megpaskoltad a saját hátadat, hogy szerinted minden rendben helyén való volt.

Csak "ezek a partik" ne legyenek sűrűn megrendezve, mert aztán az alkalmi tevékenység mindennapos részévé válik az életednek.

2017. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
0%
Szégyen anyád apád börtönbe meg a többi paraszt szülő aki elengedi a gyereket :/
2017. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
78%
Csak nagyon figyelj arra, hogy ne szokj rá. Láttam a barátnőim függővé válását, ami csak pár slukkal kezdődött. Mostmár három éber órát nem bírnak ki cigi nélkül, erre költik az összes pénzüket. Borzasztó, tényleg nagyon vigyázz.
2017. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés, de az egyik válaszoló véleményével nagyon nem értek egyet. Nagy hülyeség, hogy a cigire pár szívástól rá lehet szokni. Én egy éve cigizek és még mindig nem szoktam rá, pedig suliidőben minden nap pár szál elmegy az erősebb fajtából.
2019. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!