Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Esetleges leszokásnál mi...

Esetleges leszokásnál mi segíthet az ilyen gondolatok elterelésében?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 1 éve dohányzom rendszeresen, napi 3 majd 6-7, mostanra 15 szálnál tartok.

Tegnap kezdtem el gondolkozni,hogy leszokok, és tegnap reggel szívtam egy "utolsó" szálat, azóta meg vagy 15-öt.

Viszont ma reggel úgy döntöttem,hogy nincs utolsó szál sem, kihagytam az imádott kávé-cigi kombót, csak a kávé volt meg.

Fent vagyok 3 órája, ez idő alatt vagy 3 szálat szoktam elszívni, ha dolgozok többet is.

Mivel a mai napomat itthon töltöm szerintem menni fog rágyújtás nélkül, de már azon gondolkozom,hogy holnap bemegyek a munkahelyre, ott lesz a dohányos társaság, érezni fogom a dohányfüstöt, nem lesz kummantó pihenőidő a munkában, amíg elszívok egy cigit, és bár 12 órája nem gyújtottam rá, (ebből csak 3 órát töltöttem ébren) már most hiányzik a cigi.

Fizikai tüneteket nem érzek, nem fáj a fejem, de ahogy lenni szokott sóvárgok.


Nem tudom mit csináljak, most legszívesebben rágyújtanék, meg alkudozok magamban,hogy akkor ma csak 4-5 szálat elszívok, aztán később csak 3-4-et, de szerintem ez senkinek sem jön be, akiről azt hallottam,hogy leszokott az mind úgy szokott le hogy "mától többet nem".


2017. júl. 19. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejben kell eldöntened ha ott maximálisan tudod hogy nem akarsz többet rágyújtani akkor menni fog.
2017. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az, amit mindenki egyénileg él meg. :)

Ráadásul így, hogy túl vagyok rajta (holnap lesz a 100. cigimentes nap, 20 év dohányzás után), könyvet tudnék írni róla, mi megy ilyenkor végbe pszichológiailag egy ember fejében. De azért nagy vonalakban meg próbálom leírni, bár lehet, neked más fog segíteni:

Szerintem az egy tévhit, hogy a dohányzás helyett valamit feltétlenül csinálni kell, különben rágyújtunk. Épp az, hogy mindent ugyanúgy kell csinálnod továbbra is, ahogy eddig, csak cigi nélkül.

Mint ahogy írtad, a kávét gondolom ugyanakkor ittad, amikor szoktad, csak nem gyújtottál rá. Ugyanígy végezd tovább minden szokásos tevékenységet, csak cigi nélkül.

A munkahelyen meg gondolom nem lehet munka közben rágyújtani, valahová el kell menni a kijelölt helyre. Egyrészt ne menj, másrészt nem kell lemondanod a szünetről, mert nem kell 8 órát végigrobotolni, az fizikailag lehetetlen, hanem a cigiszünet helyett tarts más szünetet, mondjuk legyen joghurt-szünet, vagy séta-szünet vagy akármi.

Én amúgy továbbra is lejárok a kollégákkal, de én csak ott állok mellettük, beszélgetünk, de nem gyújtok rá, és nem is kívánom. Sőt, mióta nem cigizek, amikor egy kolléga visszajön cigizőből kifejezetten taszít, hogy 4-5 méterről is érzem a büdös cigiszagot.

És jól írod, ne számolgasd, annál rosszabb lesz.

Nekem igazából az első 3! nap volt nehéz, azóta jól elvagyok. :) De tudok olyanról, aki tovább szenvedett ennél, úgyhogy ebben tanácsot igazán nem tudok adni.

2017. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:

Az nem elég motiváló tényező, hogy annyi pénzt is megspórolsz? Egy forintot sem adnék cigiért. A legnagyobb marhaság a világon cigire költeni a pénzt.

Egyél helyette csokit. Egy doboz cigi áráért a legjobb minőségű táblás csokit megkapod. Egy szál cigi helyett egyél meg egy kocka csokit.

2017. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy te vagy az erősebb és megtudod csinálni.
2017. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a privát üzeneteket is!


Egyenlőre minden rendben, már kétszer is dohányzó ember társaságába kerültem, nem volt gond nem kívántam különösebben.

Persze még mindig nehéz, nagyon bennem van,hogy csak 1 szálat, de aztán csak jönne a többi...szóval úgy vagyok vele hogy 1 cigi=15-el, ezért nem lehet.


A legelején piros Bonddal kezdtem, mert jó érzés volt amikor elzsibbadt a lábam, és kissé megszédültem tőle.

Amikor a rendszerességtől ez az érzés elmúlt akkor narancssárga,fehér majd újra narancssárga Pall Mallra váltottam, most pedig a kéket tettem le, szintén Pall Mallról.

(privátban kérdezte valaki, de hátha érdekel mást is)

2017. júl. 19. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha csak még egy szálat szívsz el mindig, akkor mind a 15 szál "csak még egy szál" lesz minden nap. :)


Nekem az is segített, hogy amikor leszokóban voltam, és már kihagytam több órányi cigizést, de úgy éreztem, nem bírom és rágyújtottam, utána nem az a szédülésé jött rám, mint az első ciginél, hanem annál sokkal erősebb és kellemetlenebb, rosszul lévős szédülés. Ez is visszatart még most is, hogy már csak az emlékeim szerint lenne jó mélyen beleszívni a cigibe, valósában meg tudom hogy már nem esne jól.

2017. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!