Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Miért szoktatok...

Dohányosok! Miért szoktatok rá? Megbántátok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 21:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Velem is az volt,mint 19:21-el.

Elég bulizós voltam,nem is volt olyan ismerősöm,aki ne dohányzott volna(kivéve pár akkori osztálytársamat),így bulikba megkínáltak,kipróbáltam,és mivel minden péntek és szombat este(szünetekben kb 2 naponta)buliba voltam,elég hamar rászoktam.

Ez kb 11-12 éve volt.Bulizni már nem járok,de dohányzom,és nem bántam meg,nem köhögök,nem fáj a torkom,semmi.

27N

2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
kértem egy cigit a haveroktól, nemvolt tüzem mondom kell a faszomnak és széttéptem.utána kaptam még egyet aztán azt már sikerült meggyújtani és végül azután néha néha már 2 és fél éve.Nagyon megbántam!!!inkább tört volna el a kezem!!!
2010. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem fel a kérdést, mert a dohányosokat figyelve gyakran eszembe jut, hogy mind az én koromban kezdte, valószínűleg, menőzésből. Engem meg hülyének néztek, mert soha egy szálat sem akartam. Akkor most ki a hülyébb? Akinek elvei vannak, vagy aki fél a "haverok" kritikájától, és a megfelelési kényszer miatt baromságot csinál, és szív egy életen keresztül? Ha ez nem gyávaság, akkor nem tudom, mi az.
2010. máj. 27. 21:50
 14/19 anonim válasza:

Középsulis vagyok és 10.-ben szoktam rá, új barátaim lettek, akik suli után elmentek egy parkba cigizni meg dumálni, és hívtak engem is, naná, h mentem, nem álltam jól cimbi fronton...eleinte nem szívtam, de később mondták, h kipróbálhatom ám, és olyan menőnek és kalsszanak éreztem magam, most 11.-es vagyok,társaságt cseréltem, de már nem menőzésből szívom, hanem mert muszáj, igényli a szervezetem. Nyugisabb napokon 4-5 szál, stresszesebbeken, kb 5-8...

17/l

2010. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Most nyáron lesz 12 éve, hogy cigizek, és még csak pár hónapja töltöttem be a 20-at. Azért kezdtem el, mert akikkel akkor lógtam, azok akkor voltak végzősök ált suliban és már mind cigiztek, és keménynek hittem magam. Aztán rátett még pár családi gond, és szüleim is cigiznek. 1 hónapja elpumpáltam egymás után 2 szál cigit, aztán mikor mentem felfelé a lépcsőn elájultam. Másnap elmentem orvoshoz: szívkoszorúérszűkület, ha nem szokok le 2-3 éven belül, akkor agyvérzésem vagy infarktusom is lehet. Mindent összegezve: IGEN megbántam, és folyamatosan próbálok leszokni!

20/F

2010. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: úúú ez nagyon durva, 8 éves korodtól kezdve? Ilyet nem is hallottam még...
2010. jún. 1. 20:42
 17/19 anonim ***** válasza:
hát én először csak azért hogy "kiprobálom" aztán nagyon hamar rászoktam, és nem, nem bántam meg.
2010. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
előző válaszolo vagyok, és még egy éve sincs hogy elkeztem cigizni...
2010. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Miért szoktam rá? Mert gimnazistaként már azt hittem ez egy lépés a felnőtt világba. A rászokásból kb tíz év függőség lett. És igen, megbántam. De szerencsére négy éve abbahagytam.
2010. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!