Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szokott már le vki ugy, hogy...

Szokott már le vki ugy, hogy fokozatosan kevesebbet és gyengébbet szivott?

Figyelt kérdés

Párom próbál leszokni,én javaslatomra (nagyoncsunyán köhögött tőle mig erőset szivott)

Először csak gyengébbet vett,napi doboz,utána 3 óránként 1 szál (napi 6 szál,néha több),most méggyengébb,és napi 4 szál elvileg

10 éve cigizik

Amint vége a vizsgaidőszaknak,nem vesz többet,ezt igérte,ezt szeretné

Szokott már le igy vki?(kb fél éves folyamat)


2010. máj. 23. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha neki ez így hatásos...bár én így próbáltam,nekem nem ment.Aki egyszer rászokott,az hiába szokik le,élete végéig benne marad a pszichikai függőség,akkor is ha nem szívja.Van 1könyv:Allen Carr:Végre nem dohányzom,de kiadott mást is,ezt is olvassa el,a könyv végéig lehet dohányozni,aztán már nem,persze ez nem azt jelenti,hogy 10évig olvasom a könyvet:)
2010. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Csak úgy lehet leszokni ha teljesen eldobod, ha fokozatosan csökkented az nem vezet sehová, vagy leteszed vagy nem, nagy akaraterő és elszántság kell hozzá!
2010. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

én nem szoktam rá soha,pedig volt hogy elszivtam sokat,volt fél év is amikor napi féldoboz,aztán minden elhatározás nélkül nem vettem többet,mondván hogy drága


könyv megvan elekrtonikusan,beleolvasott nemrég


sajnos ez nem olyan amiben nagyon lehetne segiteni,vagy van akaratereje,vagy nincs...

2010. máj. 23. 22:24
 4/12 anonim ***** válasza:

"sajnos ez nem olyan amiben nagyon lehetne segiteni,vagy van akaratereje,vagy nincs..."


nagyon jól megfogalmaztad a lényeget.

2010. máj. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

jó,mondjuk azért nem teljesen igaz,hogy nem tudok segiteni,megnézettem vele pár dohányos tüdőbeteget,és elmondtam neki többször,hogy nagyonsokáig vele karok lenni,de ahhoz az kell hogy ő is éljen nagyonsokáig

(azt meg nem emlitettem neki,hogy soha életében még passzival se dohányzó távoli rokonomnak tüdőrákja van)

2010. máj. 24. 05:01
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Ajánlom az "elektromos" cigit.


Tudsz bele venni gyenge majd "nullás" töltetet és tökéletes régen dohányzóknak, mert pótolja magát a cselekvést.


Meg nem is büdös és nem kormol.

2010. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
ajánlom az alkoholt a figyelmébe, ha jol bevan állva rosszullétig, majd nem akar rágyujtani, ha meg alkoholista lesz akkor az lesz a problémája, nem a dohányzás, szal probléma megoldva
2010. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
aki le akar szokni(gondolom tudja a hátrányait),egyáltalán ne szívjon
2010. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz leszokni a cigizésről, mindenki tudja, de nem lehetetlen. Nekem mankóval sikerült, és a mankó az akupunktúra volt. Elképesztő íze volt tőle a cigarettának, és csak összesen négy hétig tartott a hiány okozta szenvedés, ezt kellett kibírnom, és utána soha többé nem kívántam meg a cigarettát. És ez a nagy dolog ebben a gyógymódban.

Persze a sikerhez az kellett, hogy nagyon-nagyon, eszetlenül! szerettem volna nem-dohányos lenni. Azóta húsz év telt el. Soha nem kívántam rágyújtani.

Az akupunktúrában a kínai szakemberekben bízom, akik majd' egy évtizedig tanulják a szurkálást. Az itthoni gyorstalpalók nem érhetnek fel ezzel. Nagyon jó híre van Yu professzornak, a neten meg lehet találni.

2010. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
prof. Dr Yu.
2010. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!