Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az enyhe dohányzást mennyire...

Az enyhe dohányzást mennyire tudja megállapítani az orvos?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és a krónikus hörghurutom most újult ki újra, ezért el kell mennem tüdőgyógyászhoz. Eddig viszonylag tünetmentes volt, ezért körülbelül három hónapig dohányoztam (ezidő alatt összesen négy dobozzal szívtam el, ami szerintem nem egy kemény mennyiség). Most, hogy kiújult, természetesen abbahagytam. Az az igazság, hogy nálunk a családban sok tüdőbetegséghez kapcsolódó halál van, ezért nagyon tabutéma a dohányzás, viszont édesapám orvos, és nagyon valószínű, hogy az ő egyik kollegájához fogunk menni kivizsgálásra, együtt. Ha megtudná, hogy dohányoztam, biztosan mérges, illetve sokkal inkább aggodalmas lenne, amit persze nem akarok. Egy vizsgálat során (röntgen pl., de szóba jöhet bármilyen más tüdőgyógyászati vizsgálat is, például terheléses teszt), mennyire mutatható ki ilyen mennyiségű dohányzás, ha mondjuk az ember már egy hónapja "tiszta" (előtte ismétlem körülbelül négy dobozt szívtam el). Válaszaitokat előre is köszönöm!

2017. szept. 2. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Húsz éves vagy, az orvost köti a titoktartás. Nem adhatná ki apádnak akármit talál is.
2017. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,hogy beteg vagy,annak ellenére vágod magad alatt a fát..Az ilyet sosem értettem.

Biztos rákérdez a doki,hogy dohányzol-e,de ő nem fogja észrevenni.

2017. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos.
2017. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az elég érdekes hogy te az orvostól félsz.

Nem a betegségtől, nem a haláltól hanem , magától az orvostól.

2017. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az orvosnak kötelessége úgy feljegyzetelni a dolgokat, ahogyan azt te elmondod. Tehát, ha azt mondod nem dohányoztál, akkor hiába tudja, h de dohányoztál, akkor is azt kell leírja, h nem.

Egyébként meg köti a titoktartás, orvos-orvos közt sem mondhatja el, ki-hogy-mikor-mit panaszolt, csak is névtelenül, ha nagyon érdekes a betegség.

2017. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Volán Bátor válasza:
Ennyit még nem igazán vesz észre, max egy vérprofi pulmanológus. De attól még neked nem tesz jót, plána, ha mondjuk örököltél egy kis genetikai hajlamot a tüdőrákra.
2017. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi az égvilágon semmit sem fog észrevenni.

Láttam egyszer egy boncolásos filmet, még ott sem tudták biztosra megmondani, hogy az ötven valahány éves nő dohányzott vagy sem.

2017. szept. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!