Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányosok nem tudják, vagy...

A dohányosok nem tudják, vagy nem érdekli őket, hogy másokat is zavarnak és megmérgeznek?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van belőlük, az utcán rám fújják a füstöt, ha kinyitom a lakás ablakát akkor ott is az jön be. Tömény füstös helyiségek után minden ruhámnak is olyan szaga van, egyszerűen undorító. Van egy pár ismerősöm is, aki dohányzik, beszélni nem tudok velük, mert olyan tömény büdös jön ki a szájukból, hogy hátrálnom kell, mert egyszerűen nem kapok levegőt. A ruháik/cuccaik is ilyen büdösek. Szomszédom is dohányzik, de otthon nem szokott. Ennek ellenére, ha kinyitja az ajtaját, akkor kiáramlik belőle a tömény dohány büdös a lépcsőházba is. Hogy bír valaki ilyen szagban élni?! A csikkeldobálásról ne s beszéljünk, na jó tudom, hogy vannak "kulturált" dohányosok is, akik ezt nem csinálják. Meg tudom, hogy van aki próbál ügyelni a szája szagára is, de azért ez nem túl gyakori sajnos. Szóval összességében véve nagyon mérges vagyok, hogy tulajdonképpen én is passzív dohányossá váltam, és később akár még tüdőrákot is kaphatok emiatt. Mert volt már ilyen esetre példa, persze aki aktívan dohányzik az meg sokszor vígan elél 95 évig is anélkül hogy bármi baja lenne. Szóval rohadt igazságtalan ez a dolog. Én nem akarom mérgezni magamat, mások milyen jogon mérgezhetnek engem?!

2017. okt. 29. 21:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Dohányos vagyok, és tulajdonképpen igazad van. Azonban nekem is van egy csomó zavaró dolog, amit nem szeretek, de ezt mindenki magasról leszarja. A hamburgeren meghízott dagadtak, a harsány, tiszteletlen fiatalok, a dudát nyomó elmebetegek az utakon, a szar zenét ordíttató idióták, stb, stb. Abban az esetben támogatom a dohányzás betiltását, ha ezzel egyszerre betiltanák a gyors éttermeket, a hangos zenét, a cigányokat, az autókürtöket, stb, stb.
2017. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésedre a válasz: a dohányosok szaglása tompa és hozzászoknak a füst szagához.

A vergődésedben nem veszek részt, mert elcsépelt.

2017. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
ma 21:21-es: azért a gyorséttermek rám nicsenek hatással, ha nem megyek oda, de ha a dohányos rán fújja a füstöt, az igen! Szóval eléggé sántít a hasonlatod.
2017. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Úgyvan. Szándékosan dohányzunk. Egyedül rá sem gyújtunk, mert csak akkor van értelme, ha másokra ráfújhatjuk a füstöt és összebagózhatjuk a ruháikat. Sőt, az ablakok alá is direkt beállunk és befújjuk a füstöt, ha kell, ácsállvánnyal érjük el az emeleti lakásokat, nehogy ők megússzák.

Mindeddig próbáltuk eltitkolni a nagy tervet, de lám lebuktunk. Valójában egyetlen, óriási célunk az emberiség kiirtása.

Ezt pedig úgy fogjuk elérni, hogy passzív dohányossá teszünk mindenkit, és addig cigizünk a közelükben, amíg tüdőrákot kapnak. Persze mi megússzuk teljesen egészségesen, de nektek mind végetek lesz.

Addig nem tesszük le a cigit, míg egészséges és jó illatú ember él a Földön. És te ez ellen semmit nem tehetsz! Muhahahahahahaha!

2017. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Értem, első, hogy mire gondolsz, de a kettő nem ugyanaz.

Engem is sok dolog zavar, meg nyilván mindenkit.

De ez konkrétan nem csak hogy zavar, hanem itt az én egészségemet károsítják, és nem tehetetlen vagyok ellene, mert mindenhol ott vannak, nem lehet kikerülni egyszerűen.

2017. okt. 29. 21:29
 6/21 A kérdező kommentje:
*és én tehetetlen vagyok
2017. okt. 29. 21:29
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

"Abban az esetben támogatom a dohányzás betiltását, ha ezzel egyszerre betiltanák a gyors éttermeket, a hangos zenét, a cigányokat, az autókürtöket, stb, stb."


Na, és akkor jönne az emberiség vége, de megelőzné egy depresszív korszak.

Mert ha a fentieket betiltják akkor

a) az emberek otthon fognak ülni, depressziósak lesznek, a depressziótól feszültek, a feszültségtől egymásnak esnek, megölik egymást.

b) tiltott gyümölcs még finomabb, felpörögne a feketepiac, nőnének az elítéltek száma, csökkenne az adófizető réteg.


Nem értek egyet ezzel a "tiltsunk be mindent, mert engem zavar" hozzáállással. Az alkoholizáló-bulizó fiatalok, a dohányzó emberek, a cigányok ugyanúgy hozzátartoznak az emberiséghez, az emberi léthez. Mindent be lehetne tiltani ilyen alapon.


Nem akarok kiállni a dohányosok mellett, hiszen én sem vagyok dohányos, nem is voltam, nem is leszek, de elég sok dolgot kell "lenyelniük". Kezdve azzal, hogy nekik kell kimenni dohányozni a -30 fokos hidegben étteremben, az erkélyre otthon (ahol aztán az a felső szomszédnak nem tetszik, mert pont olyan, mint a kérdező). Sok dologban diszkriminálva vannak.

2017. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnálni őket, hogy pl. ki kell menniük a hidegbe. Nem kötelező dohányozni, ők szoktak rá, csak maguknak köszönhetik. Nem hiszem hogy valakinek benyomkodták a szájába és nem tudott mit tenni ellene mert rákényszerítették, és emiatt szokott volna rá.
2017. okt. 29. 21:36
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy lehetetlen lenne kikerülni őket, mert mindenütt ott vannak. Szerintem nem.
2017. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, utcán például nem lehet nyugodtan végig menni, ha előtte, gyalogol valaki és közben fújja ki, akkor átmegyek a másik járdára, de persze ott is szembe jön egy.

Az ablakot ha kinyitom, azon is árad befelé. Nem csak a szomszédok erkélyéről, hanem a ház előtt ácsorgó emberekből is jön.

2017. okt. 29. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!