Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ex dohányosok segítség?

Ex dohányosok segítség?

Figyelt kérdés
Már eléggé leakarom tenni a cigit , napi 7-8 szálat szívok főleg délután 4-5 től estig. Előtte ritkán. Már nagyon unom hogy fáj a fejem nem érzem a szagokat fáradt vagyok semmi kondi. Kb 10 éve szívom így összevissza volt fél év szünet volt hogy napi 1 doboz most 3-4 éve ez a 7-8 szál kb. Elmult 2 hónapban kétszer is nekimentem és mindkétszer egy hétig nem aludtam , csak pár órácskát. Ahogy rágyujtottam tudtam aludni... Nem is a cigi hiánya a nehéz hanem hogy nem tudok aludni.. Pedig nem tudom miért szívom igazábol egyáltalán nem esik már jól. Szóval az elalvás témában help ! 27/f

2017. szept. 2. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elöször is föleg a pszichikai függöség miatt nem bírsz aludni - gondolom, bene volt az esti rituálodban a cigi is, és most ha kimarad egy részlet, akkor nem müködik az egész.


Van pár lehetöséged: az egyik - a leggyorsabb, de legnehezebb, hogy kibirod egy-két hétig, mire átmegy rajtad ez az állapot. Ha nap közben van lehetöséged aludni, akkor nem is igazán veszélyes.

A másik, hogy elkezdesz egy egész más esti szertartást kialakítani, amiben a ciginek nincs jelentösége, azaz nem a megszokott idöben és módon gyújtasz rá

A harmadik lehetöség, hogy a cigit helyettesíted valamivel, ami átveszi a szerepét.

2017. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj egy hét után már olyan fáradt voltam hogy dolgozni se mentme be utolsó nap ezért inkább rágyujtottam és tudtam is aludni. De lehet ez csak ilyen pszichés bebeszélés. Próbálok valami pótcselekvést találni, mert már nagyon megutáltam nem is cigizek már munka közbe mert kb megszédülök (fizikai munka ) . De tudom mikor hazajövök lefürdök eszek akkor elcigizgetek estig. Utána persze köhögés másnap fáradtság sokszor szorongás. Szóval bekell fejezni , csak ez az alvás része borzasztó :/
2017. szept. 2. 17:10
 3/12 anonim ***** válasza:

"De tudom mikor hazajövök lefürdök eszek akkor elcigizgetek estig. "


Bocs, de a "cigizgetés" a szabadidö-elfoglaltságod? Mert ha igen, akkor keress helyette valami mást: olvass, keresztrejtvényt fejts, tanulj valamit, barkácsolj, vagy valami mást, ami érdekel!

2017. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat igen sajnos egy szertartas lett :/ Koszi a tippeket.
2017. szept. 2. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezeket meg kell szüntetni, de feltétlen kell helyette valami más, ami lehetöleg még pozitívabb lehet számodra.


A leszokásnál legtöbbször nem maga a testi függöség a gond, hanem éppen az ilyen szertartások - és ezek igen sokáig megmaradnak, sok esetben örökre meglesz egy-egy helyzetnél a csábítás.


Nekem pl. a kávéhoz mindig kellett egy cigi is, és most 25 évvel azután, hogy abbahagytam és hogy 5 m-en belül nem birom elviselni a cigifüstöt, mert tosszul leszek - ha kávézok, még mindig bevillan a "jó lenne rágyújtani" gondolat.

2017. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen . Mi pl haverokkal elég sokat söröztünk és akkor bizony cigi egymás után. Ezt már kiiktattam. _Ki is bírom délutan 4 ig kb akkor megjutalmazom magam egy cigivel csak eggyel. De utána 10-11 ig óránként rágyujtok.. :/ Tegnap este elnyomtam az utolsót . Elkezdtem olvasni Allen Carr könyvét többen ajánlották. Odabaszok a dög nikotinnak :)
2017. szept. 3. 10:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy megleszel nélküle.
2017. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is sokáig ebben a fázisban voltam, mint te most.


Aztán megint eljutottam addig, hogy három napot kibírtam, utána kezdödött a nagy hiányérzet - de akkor aut mondtam magamban: ezt a három nap szenvedést már csak nem dobom el, hogy utána kezdhessem elölröl, még EGY napot ki fogok bírni. A következö nap már NÉGY napom volt, amit nem akartam hiába elviselni, ezért a következö EGY napra koncentráltam. Aztán mire "észbekaptam", már túl voltam több héten és nem is hiányzott igazán a cigi.

2017. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most nekem is nagyon erős az elhatározás. Most vagy soha. Tegnap este óta nem gyujtottam rá, most perpill annyira nem is hianyzik. Bár eltudnék szivni egy jó cigit :/ De lefogom tenni és nem ugy mint eddig hogy mikor már jól voltma ujra rágyujtottam. Az félsiker csak.
2017. szept. 3. 17:28
 10/12 anonim válasza:

Helló. Látom 2017-es a kérdés, de hátha még olvasod kérdező 🙂.

Sikerült letenni a cigit?

Most abban a cipőben járok amiben te voltál.

2022. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!