Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi ÁTLAG 2 szál cigi mennyir...

Én2002 kérdése:

Napi ÁTLAG 2 szál cigi mennyire káros?

Figyelt kérdés
Havi kb. két dobozzal szívok arany Marlborot és kék Multit vegyesen. Ez mennyire káros?

2017. nov. 8. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Kb annyira, mintha csúcsforgalomban ücsörögnél egy autóban, vagy főút mellett sétálgatnál, nagyokat szippantva a benzingőzből.
2017. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Molyember ***** válasza:
26%
Mindenki így kezdi. Aztán marad a leszokás kínkeserve, vagy a tüdőrák. Persze, ennyi idősen ezt senki sem hiszi el.
2017. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Miért kell mindig megkérdezni,hogy mennyire káros.

Káros és kész.Létfontosságú?Nem.Le tudsz mondani róla?Le.

Itt van a szmog,a vegyszerek belélegzése,a stressz és a finomított ételek.El kell tudni dönteni,hogy akarsz-e még egy rizikó faktort.

2017. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló:


1.) Milyen alapon következtetsz az életkoromra???

2.) Milyen alapon kérdőjelezed meg azt, hogy van elég akaraterőm a leszokáshoz???

2017. nov. 8. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Hosszútávon eléggé.
2017. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem annyira káros, mintha napi két dobozzal szívnál, de nyilván károsabb, mintha egyáltalán nem dohányoznál. A cigaretta káros és pont. Döntsd el, hogy mennyire fontos, és ha nem annyira, akkor hagyd abba a dohányzást.
2017. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Az válaszoló minden bizonnyal a nevedből következtetett. (,,én2002")

Nem akarok papolni, de a fejlődő szervezetre nagyon rossz hatással van a bagó. Ismerek olyat, aki nagyon régóta dohányzik, emiatt 12 éves kora óta szinte semmit sem nőtt, 160 cm sincsen. Emellett folyton kesernyés szaga van.

Nem kérdőjelezzük meg az akaraterődet, csak rávilágítunk, hogy hosszútávon ártasz magadnak, ha most nem hagyod abba. Arról nem is beszélve, hogy az a sok lerakódás nagyon nehezen tisztul ki. Nagymamám fiatalkorától húsz évvel ezelőttig dohányzott. Mind a mai napig köhög reggel.

Hidd el, nem akarunk mi direkt rosszat. :)

2017. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

1.) A nevedből, mint már írták előttem, persze, tévedhetek.

2.) A függőségek, még inkább a dohányzás jellegéből. Ha le tudnád tenni, ezt a két szálat se szívnád. Tudom, le tudnál szokni, ha akarnál, csak most nem akarsz. Ez is tipikus. :)

2017. nov. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Én is arra következtetek h fiatalabb vagy a kérdés minősége miatt.


NAGYON káros.


És csak h tiszta legyen : Azért fizetsz havi 2000 ft h az egézségedet kárositsd, és h büsös legyél. Inkább utalt át nekem, vagy ha kidobnád az ablakon azzal is előrébb lennél


A cigi függőséget okoz, és a drogok csoportjába tartozik. tehát a cigi (is) kőkemény drog!


Azzal a különbséggel h a többi droggal ellentétben a cigi az ami semmi pluszt nem ad az életedbe pl az alhohol ellazít, speed bepörget stb, de a cigi égvaligon semmit sem ad.


És senki nem feltételez rólad semmit kérdező de ez egy függőség, egy drog, annak a megfelelő tulajdonságaival, szóval ennek függvényében egy függő mindig nehezen válik meg és erősebb a cigi mint a saját akarata.


A te életed bámit csinálhatsz vele, de midig lesznek (és egyre többen) akik nem cigiznek és nem fognak olyan ember társaságát keresni akiknek büdös a haja a szája mint neked kérdező és olyan buta h ezért még fizet is.


Én sajnálom és buta embereknek tartom akik cigiznek és nem is akarnak rajta változtatni

2017. nov. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem cigizel, egyáltalán nem káros ugye, ebből az alaphelyzetből induljunk ki.

Ezután ha akár 1 szál cigit is szívsz naponta, már az nagyban meggátolja a tüdődnek a teljes kapacitásában való működését, ezáltal az oxigén-feldolgozását, ebből következően minden izom- és érrendszeri, szívrendszeri dologra hatással van. 1 cigitől felfelé már nem olyan nagy a különbség alapvetően, a "mérföldkövek" talán a napi fél doboz, 1 doboz, 2 doboz között lehet.

Ez persze ember és alkat függő is.

Nálam volt hogy napi fél doboz elment, de amikor huzamosabb időn át, pár hétig szívtam ennyit, már az általános közérzetem rossz volt - onnan tudom, hogy emiatt, hogy amikor hirtelen levettem nullára, akkor 2 nap múlva semmi bajom nem volt egészen addig, míg tesztelésből újra meg nem próbáltam huzamosabb ideig a napi fél dobozt.

Ezzel szemben nagyapám napi 2 dobozzal szívott, míg élt, napi 2 doboz Symphoniát vagy töltőset - ami akárhogy is nézzük, elég erős nikotinadag volt naponta.

Nagyapám ebből adódóan köhécselt néha, ritkán krákogott is, de semmi baja nem volt a tüdejének, rákja sem volt, semmi. Végelgyengülés vitte el 80 év felett.

Nagybátyám szintén erős dohányos volt 16 éves korától 63 éves koráig, napi 2 doboz Symphonia ugyanúgy, mint nagyapám. Nagybátyám még él, kb. 1 éve teljesen letette a cigit. Azóta igaz, hogy dagad a lába, de annak megfelelően eljár túrázni, horgászni, mozog rendesen, így rendben tartja magát. Letette a cigit és 1 hét után már mindenkit lekörözött a túrákon. Semmi rákja nem volt soha és most sincsen, a tüdeje egyre csak javul az életmódváltásnak köszönhetően. Ő is úgy van vele, hogy vagy teljesen leteszi, vagy nem.


Remélem, hogy tudtam segíteni valamit.

Üdv,

Ádám

2017. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!