Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigarettáról való leszokás,...

Cigarettáról való leszokás, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,az a helyzet hogy már lassan más fèl ève rendszeressen dohányzom(napi 25-30 szálat szívok el kb emiatt igen sokatt veszekedtem szüleimmel hogy ne vigyem ennyire tulzásba)ès most a családunkból valakit tüdőrákkal kezelnek ami miatt arra jutottam hogy abba hagyom a cigizèst.Valami tanács?Mit csináljak hogy el tereljem a figyelmem rólla?

15/F



2017. nov. 18. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sportolj, hidd el hogy te vagy az erősebb.
2017. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

30 szál ???

Ez 1500 ft, honnan van egyáltalán ennyi pénzed. A szüleid helyében én nem adnék zsebpénzt egy fillért se. Ebben a korban bármit lehet csinálni amivel elvonod a figyelmed. A legegyszerűbb ha sportolsz valamit , ami duplán jót tesz.

De el kell hogy keseritselek, az a valaki ha tüdőrákos akkor azt nem lehet meggyógyitani.

Szerintem menj el ahhoz a beteghez minden másnap, csak beszélgetni és amit ott fogsz tapasztalni fokozatosan , meglátod rövidesen abba fogod hagyni a cigizést.

2017. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom:

A legjobb leszokás az, ha rögtön kidobod az összes cigit, öngyújtót, és többé nem gyújtasz rá. Én 13 év napi 1-2 doboz cigi után így szoktam le. Másképp nem lehet.

2017. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én páromat kértem, hogy tegye le, mert nem tesz jót, majd látta édesapámat leépülni, ami segített neki az elhatározásban.

Neki a nikotintapasz segített, kb. 20 év dohányzás után. Napi 1 dobozzal szívott előtte. 2-3 hét alatt ért el arra a szintre, hogy már egyáltalán nem is gondolt szinte rá...Ez tavasszal volt. Azóta csak heti 2-3 szállal szív, ha megiszik 1-1 sört hétvégén. Nem teljesen szokott le ugyebár, de legalább nem napi 1 dobozzal szív!

2017. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

2. Válaszolónak:Iskola mellett dolgozom ami nekem havi 450 eurót jelent,emellett havi 75 euró zsebpènzt kapok a szüleimtől:)

3. Válaszolónak:Ez így rsnben is volna csak hát az egèsz csáldom cigizik ezèrt ez mehèzkesen megoldható.

Köszönöm mindenkinek mèg 1-szer:)

2017. nov. 18. 16:24
 6/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok-

Minden csak kifogás-

Én is dohányos család mellett szoktam rá, és szoktam le a cigiről. Nekem a párom is erős dohányos volt, ahogy a baráti társaságom is. Mai napig cigiznek, de már rég nem kínálnak mert sok éve már, hogy nem cigizek.

Ha valaki le akar szokni az le fog. Aki nem akar az nem fog. Ilyen egyszerű.

2017. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utólsó,igen ez szerintem is így van,èn igyekezni fogok,remèlem sikerülni fog:)
2017. nov. 18. 17:25
 8/16 anonim ***** válasza:

El határozod megszabadulsz tőle fizikailag és mással kötöd le a figyelmedet én például rendbe tettem egy 1200 nmes kertet csak csináltam csináltam az első egy hónapban


Fel éve nem cigizek és én is csak azt tudom neked mondani hogy elhatározás kell és egyszer s mindenkorra elv.


Amúgy gondolom nyugaton élsz családoddal, költsed másra a pénzt vagy tedd félre:) hidd el két három hónap után nagyon büszke leszel magadra :) én nemrég vettem a félretett pénzből biciklit pl


21 F

2017. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát igen,elhatároztam magam ès már csak napi 2 szállat szìvok:)

2017. nov. 23. 21:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Hajrá, csak így tovább! :-)
2017. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!