Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-ciginek lehet jótékony hatása?

E-ciginek lehet jótékony hatása?

Figyelt kérdés

Nem vagyok E-cigis, se dohányos és nem is értek kellőkép hozzá.


Egyik nap azon gondolkodtam mi van ha az E-cigibe vizet, és eukaliptusz illóolajat csepegtetnénk, és más nem lenne benne?


Szoktak ilyen egészséges gőzölést csinálni.

Ez is az lenne lényegében nem?


Vagy nem is fujnánk ki semmit és nem is tenne jót?


2018. jan. 10. 17:52
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:

az e cigiben nem víz van.

az illóolajad el sem keveredne a vízben.

2018. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért mi van benne pontosan, glikol vagy mi ez?


És ha csak illő olaj lenne benne?

Vagy glikol + az illőolaj úgy mi lenne?

2018. jan. 10. 18:05
 3/4 Miss Endzsi ***** válasza:

jól mondod fagyálló van benne, így nem mondanám hű de egészséges dolognak.

Csak illóolajjal, meg túl tömény lenne, úgy magában elég káros lenne szerintem, azért nem túl egészségesek ezek a műolajak sem. Már ha éppen az egészség a cél itt.

Ilyenekből ami tényleg egészséges, az meg nagyon drága, és Magyarországon még nem is láttam.

2018. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten káros.

Amit igazából gőz formában belélegzel, az növényi glicerin (VG), Propilén-glikol (PG), továbbá különböző mesterséges, és természetes aromák, ritkán színezékek, édesítőszerek, alkohol, ízfokozók..


Ezekből a PG, és a VG jelenlegi tudásunk szerint nagyjából ártalmatlan. Illetve van pár ember aki érzékeny/allergiás a PG-re, de elenyésző ezek száma. Ami problémásabb, az a többi benne. Ezen többi adalékanyag, és aroma, általában csak étkezési célra volt hitelesen bevizsgálva, és engedélyezve. Belélegzéséről, és annak hatásairól többnyire nincs hosszútávú tapasztalat, vagy hiteles mérés, bevizsgálás, engedélyezés.


Általánosságban a következő jelenthető ki:

Szinte biztos, hogy az e-cigi liquidek belélegezve kicsit ártalmasak. Hiszen tüdőnk nem erre lett tervezve. Viszont hosszútávú tanulmányok, és vizsgálatok nélkül nem tudjuk, hogy mennyire.

Továbbá nehezíti a tanulmányokat az, hogy aroma anyagokból több százezer létezik, melyről mindről tanulmányt készíteni majdnem hogy lehetetlen.


Időről-időre felbukkan 1-1 hír, amikor bevizsgálnak bizonyos gyártótól, bizonyos liquideket, majd abban káros anyagokat találnak. Ez pont az adalékanyagok miatt van így.


Az viszont szintén biztos, hogy a ciginél még ez is jobb. Tehát ha valaki az eredeti cél szerint használja, azaz átszokásra/leszokásra akkor mindenképp jobban járhat vele.

2018. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!