Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Furcsa köhögés! Mit jelezhet?

Furcsa köhögés! Mit jelezhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves férfi vagyok kb 6-7 éve dohányzok! Az utóbbi időben váladékosan köhögtem! Most viszont pár hete száraz köhögésem van elég gyakran ami néha rohamokban jelentkezik! Ez jelenthet komolyabb bajt, mitől változott a köhögésem? Egyébként most akarok leszokni majd!



2018. jan. 22. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Menj el a háziorvoshoz, meghallgatja a tüdőd és lehet felír gyógyszert, vagy elküld röntgenre.
2018. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostanra haltak el a tüdődben a csillóshámok. Eddig (dolguk szerint) seperték kifele a slejmet a tüdődből. Mostanra viszont nagy részük elhalt így a váladékod bent marad. Ez sajnos nagy baj, mert innentől fog feltelni a tüdőd, mert a természetes védekezés megszűnt. Ideje letenni a cigit. Eddig buli volt, vagányság, de innentől már komoly a dolog. Ha leteszed, hamarosan visszatér a nedves köhögés, mert a regenerálódó csillóshám sejtek újra söpörnek kifelé, aztán kb. 1-másfél hónap alatt kitakarítják a tüdődet, kitisztul a légzésed és soha olyan erőt nem érezel, ami ezután jön. Újra tudsz majd futni, lépcsőzni, erőlködni zihálás nélkül. Hidd el megéri, egy új világ nyílik előtted. Vagy marad a cigi. De azt érted ugye, hogy egyetlen életed van, soha nem lesz másik, vagyis érdemes lenne ezt értelmesen élni. És egészségesen.
2018. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Szervezetednek elege lett belőle.
2018. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Járvány van...én is 3 hete köhögök hol szárazan hol truttyogok pedig nem dohányzom...persze le kell szokni amint tudsz de nem hinném hogy köze lenne a dohányzáshoz...(betegen lassabban gyógyul tőle az ember ) (ja és a köhögésen kívűl más tünetem nincs )
2018. jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2. hozzászóló nagyon szépen összefoglalta a valóságot. Még hozzátennék annyit, hogy pár hetet eltöltöttem a Korányi mellkassebészeti osztályán. Rengeteg tüdőrákos volt. Mindegyikük dohányzott korábban. Nagyon fájdalmas egy tüdőműtét, az utána következő kemoterápia még szörnyűbb, a felépülés hosszadalmas. Sokan sírtak, és szidták magukat, miért dohányoztak olyan sok évig. Persze volt a keményebb mag, aki a műtét után pár nappal újra rágyújtott. Inkább más kárán tanulj....a te állapotod még visszafordítható. Még 5-10 év és már nem lesz többet tiszta tüdőd, hiába szoksz le.
2018. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!