Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szomszédom cigarettázik a...

A szomszédom cigarettázik a lépcsőházban mit tudnék tenni ellene törvényes kereteken belül?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
De próbáltál már vele beszélni?
2018. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen már beszéltem vele és a kedves feleségével is.
2018. jan. 26. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos,rengeteg az ilyen igénytelen,"nemtörődöm" dohányos.

Vedd fel a kapcsolatot,a közös képviselővel,aztán gyűlésen felvázolhatnád neki a helyzetet,problémát, a másik fél jelenlétében.

2018. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Örülök hogy körünkben üdvözölhetek egy belgyógyász szakorvost is.Úgylátom te könnyedén megtudod állapítani hogy vagy 0 vagy 100% valaminek az esélye,akkor válasz nélkül is tudod hogy szerintem mennyit ér a te válaszod:)

Légyszives ha értelmes választ nem tudsz adni valamire akkor játszadozz valami másik platformon:)

Hagyd az értelmes embereket segíteni egymásnak!

2018. jan. 27. 16:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a közös képviselőnk csak a pénzt veszi fel,ha valamit cselekedni kell az elmarad.Mondtam már nem egyszer neki hogy legalább a dohányzásról szóló törvénykezést rakja ki jól látható helyre,nem mintha nagy jelentősége lenne,vagy letépik vagy kiröhögik.Most ott tartok hogy kiírtam több helyre egy kérem szöveget,erre visszaírta a hölgy hogy 30 évig így volt ez mostsem lesz másképp,nyugodjak bele,sajnos még nem ismer:))
2018. jan. 27. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Szabálysértési eljárást indíthatsz ellene te is az illetékes önkormányzatnál, nem kell hozzá közös képviselő. (Vagy birtokvédelmit is, ha a füst beszűrődik a lakásodba.)

Persze ettől az eddigi "jószomszédi" viszony valószínűleg tovább fog romlani köztetek. :D

Esetleg másokkal összefogva hatásosabban meg lehetne győzni a szomszédot, hogy baromira nem érdekel senkit, hogy régen hogy volt...

2018. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lewega ***** válasza:
Tilos lépcsőházban dohányozni?
2018. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, tilos. A jelenleg hatályos Társasházi Törvény (pár éve változott) úgy szabályozza, hogy az az alap, hogy tilos a közös tulajdonú helyiségekben, területeken dohányozni. Ettől kizárólag akkor lehet eltérni, ha a tulajdonostársak nagy többsége hozzájárul (4/5-e, ha jól emlékszem). Ez meg kb. a lehetetlen kategória, mert már az is ritkaság, ha a közgyűlésre elmegy ennyi ember... És szerintem nincs az a közös képviselő, aki meg ilyen ügy miatt írásbeli szavazást írna ki, vállalva az ezzel járó procedúrát.
2018. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
11%
Kényes önző nyikhajok be vagytok szarva egy kis dohányfüsttől. Ez a sznob hisztéria már a ló másik oldala. Én már több, mint húsz éve letettem a cigarettát, az időm nagy részét olyan helységben töltöm, ahol dohányoznak, még se rinyálok, abszolút nem zavar. Sajnos ezt a műfelháborodást, mint megannyi sok rosszat a rendszerváltás, az európanizálás, a nyugat majmolása hozta magával.
2018. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Igen, lehet törvényesen is, van erre jogszabály, interneten lehet találni. Sajnos nem sok eredményre lehet számítani az összeveszésen kívül, ha ő nem hajlandó kompromisszumra.

Nem értem, az illető miért nem veszi figyelembe, hogy más nem szereti az ő füstjét, főleg ha beszivárog a lakásába. Hiszen valószínűleg ő sem szeret bűzben élni, azért is dohányzik a folyosón, hogy ne legyen a lakásában görényszag.

Undorító bűz van egy dohányos lakásában, ha odabent szívja el a napi adagját, mert a bútorok, a falak, a kárpit, és minden beveszi a szagot.

Nekünk is rossz fekvésű a lakásunk, mert folyosó végén lakunk, beugróban, és az emeleten lakó 3 szomszéd rendszeresen kint szívja, az alattam és felettem lakó pedig az erkélyén, és sajnos szörnyű szag van sokszor nálam is bent. Sőt a wc elszívójából is jön befelé.

Nyáron szellőztetni alig tudok, sokszor dög melegben csukjuk az ablakokat és erkélyajtókat. Én nem szóltam még senkinek sem, mert akkor naponta ennyiszer nem lehet. De ez bunkóság.

Buszon, villamoson is voltam már úgy, hogy arrébb kellett menni, mert egy szemre nagyon jól szituált, illatos dezodort használó, de valószínűleg láncdohányos állt mellettem és a kilélegzett levegője egy méter távolságra szorította a többi utast. Hát így kell helyet csinálni, ha tömeg van :-) Nem sokat lehet tenni ellene, amíg 10 emberből 8 dohányzik. És sajnos már a gyerekek is egyre többen vannak.

Én csak azt gondolom, hogy minél többet szívjanak, lehetőleg tartsák bent jó sokáig, oszt hulljon a férgese. Mert meglesz a böjtje előbb utóbb nekik is.

2018. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!