Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet az hogy az egyik...

Hogy lehet az hogy az egyik rokonom aki kb 45 eve cigarettazik, naponta 2-3 dobozt elsziv, viszonylag egeszseges?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom legalabb 45 eve kemenyen cigarettazik, es fokozatosan novelte az evek alatt a napi mennyiseget,most 3 doboz/napnal tart.De ez meg nem minden mert kemenyen is iszik alkoholt.Whiskyt,konyakot,palinkat,bort,sort minden ami szobajohet ugy kb 1-2 litert naponta.Joforman ebbol all a napja.Leul a Tv ele a poharral es a cigivel a kezeben.Az egeszsegi allapota viszont olyan amilyen,ennyi mereg mellett jonak is mondhatjuk es mar 60 felett van a pasas.Minek mondhato ez a hihetetlen egeszsegi allapot?Eros a szervezete vagy egyszeruen csak szerencseje volt eddig?

2017. szept. 27. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetika, ez már csak ilyen. Az már nem csak szerencse, hogy ilyen évtizedek után nagyjából egészséges...

Hallottam már ilyen emberekről én is.

2017. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Lehet már rég van valamilyen rákja, vagy akármilyen más betegsége csak még nem derült ki. A rák lassan öl...
2017. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem szokták a tanulatlan emberek megérteni, hogy a piálás meg a dohányzás nagymértékben növeli a betegségek és a korai halál VALÓSZÍNŰSÉGÉT. Mivel a matekot sosem tanulták meg a suliban, nem képesek értelmezni a valószínűség fogalmát.


Ha mondjuk tízből nyolcan felfordulnak tőle egy adott időhatáron belül, akkor képesek a nyolcat félresöpörni és csak a kettő túlélőre mutogatni, hogy HAHA, nem is haltak bele.


Nem, nem biztos, hogy hatvanéves korod előtt felfordulsz az intenzív dohányzástól és piálástól, de az BIZTOS, hogy sokkal rosszabb állapotban leszel tőle és hamarább meghalsz, mintha nem tennéd; ráadásul még egy csomó pénzt ki is dobtál rá, és ezerféleképpen csökkentette az életminőségedet.

2017. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És az ellentétje is igaz , h valaki sose ivott , dohanyzott , sportolt inkább , egeszsegesen etkezett es megis fiatalon rákban halt meg .

Ilyenkor az illetõnek hajlama van genetikai hiba miatt a rákra és barmit tesz , kiüt . Tehat kar embereket hibaztatni betegsegekert , minden a génjeinkben van .

Azert az egeszsegesek is vigyazhatnanak magukra mert azt mondta a biológia tanárom régen, h mindenki meghal egyszer , csak nem mindegy hogyan

2017. szept. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még így is nagyjából egészségesen néz ki, akkor képzeld el, milyen lehetne, ha nem rombolná magát! Amúgy a kinézet és a tényleges egészség két külünböző dolog. A tévé előtt ülve még csak-csak oké, de lehet, h 500 métert már nem tudna lefutni anélkül, hogy kiköpné a tüdejét.
2017. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyapám is ilyen volt, 96 évesen halt meg.

Cigi pia egészségtelen kaják, már nem voltak fogai de falta a vastagra szelt pickszalámit :D , nagy forma volt.Szerintem ha egészségesen élt volna a 120 is meglett volna neki.

Szóval, ahogy írták, genetika.

2017. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Epü válasza:

A viszonylag-on van a hangsúly. 14 évig dohányoztam. Az utolsó egy évben 50-60 szál mezitlábas Munkást szopogattam el, csutkáig. Majd egyik napról a másikra abbahagytam. (utána egyszer gyújtottam rá, de nem tetszett.) Kimutatható a tüdőtágulat.

Szerencséje van. Ennyi az egész.

2017. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, azért várjuk ki a végét.

Fogod még az onkológián látogatni.

Ott már nem lesz releváns ez a kérdés.

2022. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!