Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leégett a pipám kürtője....

Leégett a pipám kürtője. Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Kétszer is, egy hónapig se használtam a pipámat, amikor egyszer csak kiégett ill kiolvadt a kürtő fala. Mi történhetett? Vagy normális, hogy ezek a 2-3000 forintos pipák ilyen kevés ideig bírják?

2018. febr. 4. 10:06
 1/6 anonim válasza:
100%

Hát ehhez jó lenne képet is látni, tudni hányszor volt összesen kb használva a pipa, vagy legalább, hogy milyen régóta van használatban... Ezek a kategóriák szerintem általában körtefából vannak. A legvalószínűbb, hogy nem lett jól bejáratva a pipa és nem volt elegendő a szénréteg vastagsága, hogy megvédje a pipa anyagát.

Remélem tudtam picit segíteni, ha van további kérdésed, szívesen segítek!

2018. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kiegészítve előző válaszomat, ha ennyibe került és igazi briar, akkor meg egyszerűen rossz mínőségű, azon nem tudsz segíteni, idővel megadja magát, így vagy úgy. Én ilyen kategóriban erdőtjárni használok körtefapipát, nem annyira ízletes, mint briar társa, de nem félek elhagyni, vagy eltörni... A csutkapipákat tudnám még ajánlani, én nagyon szeretem őket és olcsók is. 3000-5000 ft
2018. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam rá, hogy a pipát bejáratni is kell... Köszönöm az ötleteket!


Most az jutott eszembe, hogy talán inkább vizipipát veszek, bár azt csak otthon tudnám használni. A körtefának mindenképpen utánanézek!

2018. febr. 5. 13:47
 4/6 anonim válasza:

Ha olyan pipát akarsz, ami garantáltan briargyökérből van minimum 6000 ft fele kell keresgélni, de ott már oda kell figyelni a bejáratásra tényleg, de meghálálja, ha nem kevered össze vissza a dohányokat benne, nagyon jó ízt ad mellé. Keress cikkeket a pipázásról, találni bőven, megvan a maga tudománya...

Bejáratásról annyi, hogy nekem a legjobban bevált a 10 fél tömet az elején és 10 teljes tömet utána. Ezekre nagyon odafigyelni, hogy egyszer se forrósosdjen fel a pipa odáig, hogy már kellemetlen legyen megmarkolni hosszabb ideig. Inkább sok újragyújtás.

De eleinte inkább vennék egy Missouri csutkapipát, azt nem kell járatni, de lehet rajta gyakorolni.

És sose használd lehetőleg egy nap egynél többször a pipád, mert hamar megsavanyodhat, ha nem hagyod szépen kiszáradni, illetve megrepedhet stb... Minden használat után szigorúan ki is kell takarítani...

2018. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ja, és ment a zöld pacsi mindenkinek! :-)

2018. febr. 6. 23:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Még Budapesten is komolyan meg kell válogatni, hogy hol keressek, mert egy átlagos kis (18)as "nemzeti" dohányboltban örülhetek, ha van egyáltalán pipa. na mindegy, ezt még megoldom...


Viszont közben az merült fel bennem (miközben a vízipipákról tájékozódtam) hogy a hagyományos hordozható pipák közül is volt régen olyan, aminek porcelánból volt a kürtője. (A vízipipáknak most is.)

Nyilván vigyázni kell rá, mert törékeny, és biztos sokkal drágább is, -- de kapható ilyen? És a nyilvánvaló hátrányain kívül van más is, amire oda kell figyelni?

2018. febr. 8. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!